Jak zarezerwować stronę wykonawcy w Apple Music

Jednym z ostatnich kroków na drodze do wydawania muzyki przez nowego artystę jest założenie profili wykonawców na dużych platformach do przesyłania strumieniowego, takich jak Apple Music. Umożliwi to personalizację i udoskonalenie profilu artysty, a także przeglądanie i zarządzanie różnymi funkcjami.

Aby uniknąć losowo generowanych zdjęć profilowych i braku informacji, których mogą chcieć Twoi fani, jak najszybciej zdobądź swoją stronę artysty w Apple Music.

Jak uzyskać muzykę w Apple Music

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób dokładnie przesyłasz utwory do Apple Music jako artysta. Odpowiedzią jest wydawanie muzyki za pośrednictwem firmy dystrybucyjnej. Istnieje wiele firm dystrybucyjnych oferujących różne funkcje i modele cenowe, którym warto się przyjrzeć przed wydaniem swojej muzyki.

Niektóre, jak LANDR, oferują nawet narzędzia AI umożliwiające ulepszanie Twojej muzyki. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat najlepszych firm zajmujących się dystrybucją muzyki, zobacz, jak umieścić swoją muzykę w Apple Music jako artysta. Gdy prześlesz i wypuścisz utwór za pośrednictwem swojej firmy dystrybucyjnej, zwykle pojawi się on w Apple Music (i wielu innych platformach) około 14 dni roboczych później.

Jak zgłosić swoją stronę artysty Apple Music

Po odczekaniu pięciu dni roboczych od dnia premiery utworu muzycznego możesz rozpocząć proces zakładania strony wykonawcy w Apple Music.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Używać ten link Apple Music dla artystów aby poprosić o dostęp do strony artysty. Spowoduje to wyświetlenie ekranu logowania.
 • Wprowadź adres e-mail i hasło Apple ID; jeśli go nie masz, musisz go utworzyć. Na następnym ekranie możesz zostać zapytany, czy ufasz swojej przeglądarce; wybierz opcję Zaufaj przeglądarce, aby kontynuować. Teraz powinieneś znaleźć się na ekranie Znajdź artystę.
 • Wpisz nazwę artysty lub wprowadź adres URL iTunes lub Apple Music jednego ze swoich utworów, albumów lub strony artysty. Ten adres URL można znaleźć w witrynie Apple Music, aplikacji lub witrynie iTunes, a nawet w witrynie internetowej firmy dystrybucyjnej.
 • Możesz także kliknąć trzy kropki obok nazwy utworu, albumu lub artysty i wybrać Udostępnij, aby skopiować adres URL do schowka. Następnie wklej go do paska wyszukiwania. To powinno połączyć Cię z właściwym profilem artysty, a jego nazwa wyświetli się u góry.
 • Wprowadź wszystkie dostępne informacje o wykonawcy, aby Apple Music mogło zweryfikować, czy rzeczywiście jesteś artystą lub członkiem jego zespołu. Odpowiednie informacje obejmują dane osobowe, dostęp do kont w mediach społecznościowych, firmę dystrybucyjną, z której korzystałeś, a także informacje dotyczące etykiety i zarządzania, jeśli ma to zastosowanie.
 • Po zakończeniu przesyłania prośby o dostęp naciśnij przycisk Prześlij w prawym dolnym rogu.
 • Zakładanie strony wykonawcy Apple Music na telefonie

  Innym sposobem na utworzenie strony wykonawcy w Apple Music jest skorzystanie z Aplikacja Apple Music dla artystów na Twoim telefonie. Po pobraniu aplikacji i zalogowaniu się przy użyciu swojego Apple ID naciśnij przycisk Poproś o dostęp artysty. Następnie znajdź swój adres URL, podaj swoje dane i prześlij swoją prośbę zgodnie z powyższym opisem.

  Twoja prośba zostanie rozpatrzona przez kilka dni roboczych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w Apple Music for Artists.

  Dostosowywanie profilu artysty Apple Music

  Po zatwierdzeniu profilu artysty możesz edytować swoje zdjęcie profilowe i informacje o artyście, a także uzyskać dostęp do innych unikalnych funkcji.

  Obejmują one:

  • Analityka dla Twojej muzyki
  • Możliwość przesyłania tekstów
  • Konfigurowalne zasoby promocyjne (takie jak filmy lub kamienie milowe)
  • Zarządzanie kontem (zarządzaj prośbami o dostęp do konta dla swojego zespołu)

  Wykorzystaj w pełni personalizację swojej strony artysty i skorzystaj z innych oferowanych narzędzi, aby jeszcze bardziej ulepszyć, udoskonalić i wspierać swoją artystyczną podróż.

  Zdobądź swój profil artysty już dziś

  Po opublikowaniu muzyki w Apple Music za pośrednictwem firmy dystrybucyjnej skorzystaj z witryny lub aplikacji Apple Music for Artists, aby zgłosić swój profil artysty. Aby ukończyć proces weryfikacji, potrzebujesz tylko adresu URL swojej pracy i odpowiednich informacji o artyście.

  Po zaakceptowaniu recenzji zmień zdjęcie profilowe, informacje o wykonawcy i inne elementy, aby móc wyrazić swoją artystyczną wizję i nawiązać kontakt z fanami w Apple Music.