Jak zarządzać subskrypcjami w iTunes na swoim iPhonie

Udostępnij teraz w social media:

iTunes nie służy tylko do kupowania muzyki; Aplikacja iTunes wraz z aplikacją App Store umożliwiają kupowanie aplikacji, robienie zakupów w aplikacji i subskrybowanie usług. Usługi, które subskrybujesz, są zarządzane całkowicie z iTunes; możesz uaktualnić lub obniżyć plany oraz anulować subskrypcje. Zarządzanie subskrypcjami w iTunes jest dość łatwe, jeśli wiesz, gdzie szukać. Ani aplikacja iTunes, ani App Store na Twoim iPhonie nie mają opcji zarządzania subskrypcjami. Opcje są schowane w aplikacji Ustawienia. Oto, gdzie musisz spojrzeć.

Otwórz aplikację Ustawienia i stuknij iTunes i App Store. Na ekranie iTunes i App Store stuknij swój Apple ID. W wyskakującym okienku, które pojawi się na ekranie, dotknij „Wyświetl Apple ID”.

  Jak utworzyć identyfikator Apple ID dla dziecka i dodać go do swojej rodziny

Powinniśmy wspomnieć, że powinieneś zalogować się na ten sam identyfikator Apple ID, którego użyłeś podczas subskrybowania usługi, którą chcesz zarządzać.

itunes-apple-id

Dotknij opcji „Subskrypcje” na ekranie „Konto”. Załadowanie tego ekranu może zająć kilka sekund, podobnie jak następny, zawierający listę wszystkich Twoich subskrypcji.

Zobaczysz listę wszystkich usług, które subskrybujesz, a także które plany usługi są dostępne i który wybrałeś. Możesz zmienić plan tutaj lub anulować subskrypcję za pomocą przycisku „Anuluj subskrypcję” u dołu.

konto-itunessubskrypcja itunes

Jeśli subskrybujesz usługę, która odnawia się po wygaśnięciu okresu rozliczeniowego, nie możesz tego zmienić tutaj. Na tym ekranie możesz tylko anulować subskrypcję, jeśli nie jesteś już zainteresowany korzystaniem z określonej usługi i zmienić plan subskrypcji. Jeśli chcesz zarządzać cyklem rozliczeniowym za usługę, będziesz musiał odwiedzić aplikację usługi.

  Jak powiększać i pomniejszać część prezentacji PowerPoint

Cały ten proces mógł być łatwiejszy; przynajmniej Apple mógł ułatwić znalezienie ustawień. Biorąc pod uwagę, jak proste jest przypadkowe dokonanie zakupu w App Store, równie łatwo powinno być znalezienie miejsca, w którym możesz zarządzać swoimi subskrypcjami. To się nie zmieni, ponieważ tak było od czasu iOS 4.1.3.

x