Jak zarządzać subskrypcjami w iTunes na swoim iPhonie

iTunes nie służy tylko do kupowania muzyki; Aplikacja iTunes wraz z aplikacją App Store umożliwiają kupowanie aplikacji, robienie zakupów w aplikacji i subskrybowanie usług. Usługi, które subskrybujesz, są zarządzane całkowicie z iTunes; możesz uaktualnić lub obniżyć plany oraz anulować subskrypcje. Zarządzanie subskrypcjami w iTunes jest dość łatwe, jeśli wiesz, gdzie szukać. Ani aplikacja iTunes, ani App Store na Twoim iPhonie nie mają opcji zarządzania subskrypcjami. Opcje są schowane w aplikacji Ustawienia. Oto, gdzie musisz spojrzeć.

Otwórz aplikację Ustawienia i stuknij iTunes i App Store. Na ekranie iTunes i App Store stuknij swój Apple ID. W wyskakującym okienku, które pojawi się na ekranie, dotknij „Wyświetl Apple ID”.

Powinniśmy wspomnieć, że powinieneś zalogować się na ten sam identyfikator Apple ID, którego użyłeś podczas subskrybowania usługi, którą chcesz zarządzać.

itunes-apple-id

Dotknij opcji „Subskrypcje” na ekranie „Konto”. Załadowanie tego ekranu może zająć kilka sekund, podobnie jak następny, zawierający listę wszystkich Twoich subskrypcji.

Zobaczysz listę wszystkich usług, które subskrybujesz, a także które plany usługi są dostępne i który wybrałeś. Możesz zmienić plan tutaj lub anulować subskrypcję za pomocą przycisku „Anuluj subskrypcję” u dołu.

konto-itunessubskrypcja itunes

Jeśli subskrybujesz usługę, która odnawia się po wygaśnięciu okresu rozliczeniowego, nie możesz tego zmienić tutaj. Na tym ekranie możesz tylko anulować subskrypcję, jeśli nie jesteś już zainteresowany korzystaniem z określonej usługi i zmienić plan subskrypcji. Jeśli chcesz zarządzać cyklem rozliczeniowym za usługę, będziesz musiał odwiedzić aplikację usługi.

Cały ten proces mógł być łatwiejszy; przynajmniej Apple mógł ułatwić znalezienie ustawień. Biorąc pod uwagę, jak proste jest przypadkowe dokonanie zakupu w App Store, równie łatwo powinno być znalezienie miejsca, w którym możesz zarządzać swoimi subskrypcjami. To się nie zmieni, ponieważ tak było od czasu iOS 4.1.3.

x