Jak zasubskrybować kalendarze na komputerze Mac

Udostępnij teraz w social media:

Istnieje otwarty standard kalendarzy o nazwie Specyfikacja iCalendar Dzięki temu programy, takie jak aplikacja Kalendarz w systemie macOS, mogą subskrybować kalendarze online i automatycznie aktualizować. Większość aplikacji kalendarza obsługuje ten format, w tym Kalendarz Google.

Jak dodać nową subskrypcję kalendarza

Otwórz aplikację Kalendarz z Docka lub folderu Aplikacje. W oknie głównym możesz dodać nową subskrypcję kalendarza, wybierając Plik> Nowa subskrypcja kalendarza na górnym pasku menu lub naciskając Option + Command + S.

Otworzy się okno z prośbą o podanie adresu URL, który powinien być linkiem do pliku kończącego się rozszerzeniem .ics. W zależności od kalendarza, który próbujesz subskrybować, metoda uzyskania tego linku może się różnić. W tym przykładzie będziemy używać Kalendarza Google.

  Wybór między dwoma dużymi standardami Smarthome

macOS Calendar ics url

W przypadku Kalendarza Google link można znaleźć, otwierając Ustawienia, klikając kalendarz na pasku bocznym i przewijając do samego dołu, aby znaleźć pole z etykietą „Tajny adres w formacie iCal”.

Link do Kalendarzy Google do ICS

Skopiuj ten adres i wklej go w oknie dialogowym aplikacji Kalendarz. Otrzymasz komunikat o błędzie, jeśli adres URL nie był linkiem iCalendar, ale jeśli zadziałał, zobaczysz ten ekran z ustawieniami subskrypcji.

Ustawienia subskrypcji kalendarza macOS

Najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to nazwa, którą chcesz nazwać w aplikacji Kalendarz oraz szybkość synchronizacji z Kalendarzem Google. Wartość domyślna to raz w tygodniu, ale możesz ustawić odświeżanie co pięć minut (lub wcale). Możesz także zmienić kolor wydarzeń za pomocą listy rozwijanej obok nazwy.

  Jak zainstalować motyw ikon Inverse w systemie Linux

Po zakończeniu zmiany ustawień naciśnij „OK”. Jeśli wszystko zadziałało, zobaczysz nowe pole wyboru na pasku bocznym i nowe wydarzenia w kalendarzu.

Kalendarz online macOS Calendar

Możesz to przełączyć, aby pokazać i ukryć subskrypcję, i możesz całkowicie usunąć subskrypcję, klikając ją prawym przyciskiem myszy na pasku bocznym i wybierając „Anuluj subskrypcję”. Możesz edytować ustawienia z tego samego menu kontekstowego, wybierając „Pobierz informacje”, gdzie możesz zmienić częstotliwość aktualizacji.

x