Udostępnij teraz w social media:

Uwielbiamy GIF-y, każdy to lubi. Są świetnym sposobem reagowania na prawie wszystko. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz szczególnie aktywny wątek na Twitterze, będzie on pełen GIF-ów. Są tak popularne, że istnieją dedykowane klawiatury, takie jak klawiatura Giphy, dzięki czemu można łatwo wyszukiwać i udostępniać GIF-y. Zarówno Facebook, jak i Whatsapp obsługują GIF-y. Niestety, nic nie powstrzymuje nikogo przed nadużywaniem lub niewłaściwym użyciem GIF-a. Buzzfeed przekształcił go w format postu, w którym zawartość to mniej więcej tylko GIF-y, a wszystko to pod własnym nagłówkiem. Nie jest sam. Wiele witryn używa plików GIF niepotrzebnie. GIF Blocker to dodatek do Firefoksa, który może zatrzymać ładowanie GIF-ów.

Sprawdź -   Jak naprawić Quick Look, który utknął podczas ładowania w systemie macOS

Zatrzymaj ładowanie GIF-ów

Zainstaluj GIF Blocker i włącz ją. Dodaje przycisk obok paska adresu URL. Kliknij, aby zatrzymać ładowanie GIF-ów w przeglądarce Firefox. Po włączeniu ikona dodatku zmienia kolor na niebieski.

Dodatek twierdzi, że wstawia lokalny obraz wektorowy zamiast GIF, ale nie udało mu się to podczas naszych testów. Po prostu usunął dany GIF, pozostawiając jego podpis.

Możesz włączyć lub wyłączyć blokowanie GIF z przycisku paska narzędzi, ale włączenie lub wyłączenie go nie ładuje ani nie wyładowuje GIF-ów. Jeśli wyłączysz dodatek, będziesz musiał odświeżyć bieżącą stronę, aby wyświetlić na niej pliki GIF. Jeśli włączysz dodatek, będziesz musiał otworzyć stronę w nowej karcie, aby usunąć z niej pliki GIF.

Sprawdź -   Jak zmienić kolor siatki przezroczystości programu Photoshop

Ograniczenia

GIF Blocker działa w witrynach internetowych, które normalnie nie są przystosowane do wyświetlania plików GIF. Nie będzie działać w witrynach takich jak Reddit lub Imgur, które są zbudowane, aby wyświetlać ten konkretny typ obrazu. Możliwe, że dodatek nie będzie w ogóle działał w aplikacjach internetowych do udostępniania i przeglądania plików. Szkoda również, że aby załadować GIF-y, musisz odświeżyć całą stronę. Oznacza to nie tylko, że musisz poczekać na ponowne załadowanie strony, ale także, że nie możesz selektywnie przeglądać GIF-ów na stronie. Jeśli strona zawiera dużo GIF-ów, a chcesz obejrzeć tylko jeden lub dwa, dodatek nie może Ci pomóc. To umowa typu wszystko albo nic.

Sprawdź -   Jak włączyć i dostosować napisy w Disney +

Zauważyliśmy, że dodatek, w rzadkich przypadkach, blokuje również obrazy, które nie są plikami GIF. Nie mówimy o obrazach, które mają rozszerzenie GIF, ale są statyczne. Mówimy o prostym pliku JPG, który został błędnie zablokowany przez GIF Blocker. Dodatek działa w większości, ale ma swoje szparki. To powiedziawszy, jeśli jesteś zmęczony tym, jak entuzjastycznie wszyscy przyjmują format GIF, ten dodatek przywróci zdrowy rozsądek podczas sesji przeglądania.