Jak zatrzymać wyłączanie ekranu iPhone’a

Czy ekran Twojego iPhone’a robi się ciemny lub wyłącza się podczas czytania czegoś, sprawdzania listy zakupów lub w innym przypadku, gdy tego nie chcesz? W Ustawieniach można to łatwo naprawić. Oto jak.

Powodem, dla którego Twój iPhone ciągle ściemnia się i wyłącza, jest funkcja o nazwie „Auto-Lock”, która automatycznie przełącza iPhone’a w tryb uśpienia / blokady po określonym czasie. W dwóch trzecich ustawionego okresu ekran przyciemnia się do połowy jasności. Aby to naprawić, musimy wyłączyć „Auto-Lock”.

Najpierw otwórz aplikację „Ustawienia”, dotykając ikony „koła zębatego”.

W „Ustawieniach” kliknij „Ekran i jasność”.

Kran

W ustawieniach „Ekran i jasność” przewiń w dół i kliknij „Automatyczna blokada”.

(Uwaga: jeśli masz włączony tryb niskiego zużycia energii, automatyczna blokada zostanie ustawiona na „30 sekund” i nie będzie można dotknąć opcji, aby ją zmienić. Aby to zmienić, najpierw wyłącz tryb niskiego zużycia energii).

Kran

W „Auto-Lock” zobaczysz listę opcji czasu. Określają one czas, przez jaki ekran Twojego iPhone’a pozostanie podświetlony przed wyłączeniem i przejściem w tryb blokady.

Tutaj całkowicie go wyłączymy, więc wybierz „Nigdy”.

Kran

Następnie zamknij „Ustawienia”. Za każdym razem, gdy obudzisz iPhone’a, jego ekran pozostanie podświetlony i nie przejdzie w tryb blokady, dopóki nie naciśniesz przycisku zasilania.

Jeśli nadal masz problemy z przyciemnianiem ekranu, nawet przy wyłączonej funkcji „Auto-Lock”, może to być spowodowane włączoną funkcją „Auto-Brightness”. „Automatyczną jasność” można wyłączyć w opcjach ułatwień dostępu w aplikacji Ustawienia.

Zwykle najlepiej jest ponownie włączyć automatyczną blokadę później

Wyłączenie funkcji „Auto-Lock” ma pewne wady. Pierwsza to żywotność baterii: Twój telefon rozładuje się znacznie szybciej, jeśli zapomnisz wyłączyć ekran. Drugi to bezpieczeństwo: jeśli zostawisz telefon włączony i nie blokuje się on automatycznie, każdy może go potencjalnie używać.

Dlatego najlepiej będzie ponownie włączyć funkcję „Auto-Lock”, gdy skończysz. Aby to zrobić, powtórz powyższe kroki i wybierz limit czasu z listy zamiast „Nigdy”. Powodzenia!

x