Udostępnij teraz w social media:

Macbooki mają jedne z najlepszych baterii na rynku. Możesz łatwo uzyskać dziesięć godzin użytkowania, jeśli nie oglądasz filmów. To powiedziawszy, czasami oswojone aplikacje często wyczerpują baterię. Przeglądarki są jednym z przykładów. Jeśli masz aplikacje, o których wiesz, że wpływają negatywnie na Twoją baterię, możesz użyć funkcji Wintertime – Background App Freezer, aby zawiesić aplikacje działające w tle na macOS.

Aplikacja w zasadzie sprawdza, czy aplikacja zbytnio wykorzystuje procesor. Aplikacja, która dużo korzysta z procesora, spowoduje również szybsze wyczerpywanie się baterii i zostanie zawieszona do czasu zimowego. Nie będzie sprawdzać użycia procesora przez wszystkie aktualnie uruchomione aplikacje. Zamiast tego musisz podać mu listę aplikacji do monitorowania, a gdy są w tle, zawiesza je.

Sprawdź -   Odwrotne wyszukiwanie Chwyć ekran z anime, aby zobaczyć, z której serii pochodzi

Zawieś aplikacje działające w tle

Ściągnij i zainstaluj Wintertime – Background App Freezer. Po uruchomieniu aplikacja zawiera listę aplikacji, które będzie monitorować. Możesz ją edytować, klikając wewnątrz listy i usuwając nazwę aplikacji lub ją dodając. Możesz dodać tylko jedną aplikację w każdym wierszu i pamiętaj, aby dodać gwiazdkę

po aplikacji, dzięki czemu Wintertime zawiesza wszystkie procesy uruchamiane przez aplikację.

Po zakończeniu edycji listy kliknij opcję Rozpocznij zamrażanie.

Aby zatrzymać aplikację, musisz kliknąć przycisk Stop Freezing. Jeśli w dowolnym momencie zauważysz, że aplikacja jest zawieszona lub napotkasz inny problem z jedną z zawieszonych aplikacji, możesz także kliknąć przycisk paniki w aplikacji. Przycisk paniki automatycznie odblokuje wszystkie zawieszone aplikacje.

Sprawdź -   Zaszyfrowana aplikacja Android Media Vault przebrana za aplikację zegara

Zima nie zamyka aplikacji, tylko je zawiesza, jednak niektóre aplikacje mogą ulec awarii, jeśli pozostaną zawieszone zbyt długo. Aplikacje na komputery Mac są zwykle dość stabilne, ale nie ma gwarancji, że zakłócisz działanie aplikacji. W przypadku przeglądarek istnieje niewielkie ryzyko utraty danych, ale jeśli używasz Wintertime do zamrażania aplikacji, takich jak Photoshop lub iMovie, możesz upewnić się, że zapisujesz to, co pracujesz, przed wysłaniem aplikacji w tle.

Wintertime automatycznie odblokuje aplikacje, gdy zostaną przeniesione na pierwszy plan. Możesz go używać z praktycznie każdą aplikacją, ale nie polecam używania go z Safari. Nie spowoduje to awarii przeglądarki, ale Safari ma własny wbudowany mechanizm odciążania kart, które zużywają zbyt dużo baterii. Najlepiej pozwolić mu na samoregulację, niż wprowadzać aplikację innej firmy do zarządzania nim.