Jak zdalnie grać w gry RPG na stole przy użyciu Slacka

Udostępnij teraz w social media:

Nieskończone królestwa gier fabularnych, w które tradycyjnie gra się osobiście, są coraz częściej dostępne online. Dzięki nowoczesnym aplikacjom komunikacyjnym, takim jak Slack, możesz łatwo przechowywać całą zawartość, postacie, rozmowy i krytyczne trafienia w jednym wygodnym miejscu.

Stwórz swój świat w miejscu pracy

Zasadniczo gra fabularna na stole (TTRPG) to kooperacyjne opowiadanie historii, w którym przypadkowa szansa może dyktować wyniki twoich działań. Istnieją niezliczone systemy reguł, które dyktują, co możesz, a czego nie możesz zrobić, z których najsłynniejszy to świat fantasy Dungeons & Dragons od Wizards of the Coast. W rzeczywistości, aby pomóc złagodzić problemy związane z izolacją podczas kwarantanny, programista TTRPG zapewnia darmowe przygody i zasoby które pomogą Ci zacząć.

Aby uruchomić TTRPG już dziś, zacznij od stworzenia własnego obszaru roboczego Slack za darmo. W tym nowym miejscu pracy zechcesz stworzyć przestrzenie do zabawy. Możesz utworzyć kanał do publikowania linków do arkuszy postaci, kanał do przesyłania zestawów reguł i materiałów źródłowych oraz czat poza postacią, w którym gracze mogą rozmawiać i udostępniać. Istnieje niezliczona liczba cyfrowych arkuszy znaków, których używasz; Arkusze postaci D&D Beyond pięknie łączą się w Slacku.

  Znajdź liczbę rdzeni w procesorze i ogranicz użycie rdzeni przez aplikacje

Będziesz także chciał tworzyć przestrzenie w postaci: kanał dla obrazów świata, przez który podróżujesz i ludzi, których spotykasz, kanał do dialogu w postaci, a co najważniejsze kanał do rzucania kostkami.

Rzuć kostką za pomocą aplikacji D&D Dice Roller firmy Slack

Slack zapewnia programistom ogromna liczba narzędzi do tworzenia niestandardowych aplikacji na platformę. Spodnie D & Dice Roller app to jedyna aplikacja Slack, której naprawdę potrzebujesz, aby zacząć grać w TTRPG. Możesz dodać aplikację do Slacka, przechodząc do jej strony w Katalog aplikacji Slack i klikając przycisk „Dodaj do Slacka”.

Slack Dice Roller

Po udzieleniu aplikacji pozwolenia na dostęp do obszaru roboczego Slack możesz natychmiast rozpocząć pracę. Wpisz / rzuć w kanale, który utworzyłeś do rzucania kostkami, aby zobaczyć składnię do wykonania rzutu. Możesz rzucić dowolną liczbą kości, a aplikacja automatycznie wyświetli sumę, a także wyniki każdego rzutu, wszelkie modyfikatory, a nawet powód rzutu.

  Jaka jest najlepsza sieć VPN dla Chin?

Rolling Dice w Slacku

Przyjdźcie razem i zacznijcie przygodę

Teraz, gdy jesteś już gotowy i masz swoje zasady, postacie, mapy i obrazy przesłane do odpowiednich kanałów w obszarze roboczym, czas zacząć grać. Ten nowy obszar roboczy umożliwia prowadzenie sesji za pośrednictwem bezpłatnych połączeń audio lub wideo. Dla większości graczy gra na mapie jest niezbędna. Na szczęście, chociaż Slack nie daje możliwości przesuwania ikon po mapie, istnieje niezliczona ilość narzędzi do map, w tym Rolka20 lub Fantasy Grounds. Możesz nawet przesłać dowolny obraz na Dysk Google i dać swoim graczom uprawnienia do edycji dokumentu, aby mogli przesyłać i przenosić swoje tokeny postaci lub ikony.

Alternatywnie, zawsze istnieje możliwość rezygnacji z mapy i grania w „teatrze umysłu”. Wymaga to opisania charakteru spotkania i układu otoczenia oraz prowadzenia zabawy wyłącznie za pomocą wyobraźni wszystkich. Wreszcie, dla graczy i mistrzów gier z napiętymi harmonogramami zawsze istnieje opcja gry tekstowej. Ta opcja jest znacznie wolniejsza, ale może umożliwić graczom udział w historii bez konieczności koordynowania harmonogramów i poświęcania długich okresów na sesję gry.

  Jak skonfigurować kontakty domowe i dzwonić do nich za pomocą Asystenta Google

Mając te narzędzia pod ręką, możesz użyć Slacka, aby łatwo skonfigurować dowolny system TTRPG, aby udostępniać go znajomym na całym świecie. Eksploruj kosmos, zostań detektywem nadprzyrodzonym lub stwórz dowolną historię, którą ty i twoi znajomi możecie sobie wyobrazić, bez odchodzenia od biurka.

x