Udostępnij teraz w social media:

Konto Apple to w zasadzie to, czego używamy do logowania się do iCloud. Interfejs internetowy iCloud nie daje nikomu dostępu do iMessages, ale daje dostęp do zdjęć i poczty. Jest zrozumiałe, że nigdy nie chcesz, aby ktokolwiek dostał się na Twoje konto iCloud. Jeśli przypadkowo zostawiłeś iCloud zalogowany w przeglądarce lub czymś podobnym, możesz zdalnie wylogować się z iCloud.

Zdalnie wyloguj się z iCloud

Powinniśmy Cię ostrzec, że ta opcja zdalnego wylogowania dotyczy tylko przeglądarek, a nie urządzeń. Na przykład, jeśli zalogowałeś się do iCloud.com w przeglądarce Firefox, ta metoda wyloguje Cię z niej. Jeśli jednak zalogowałeś się do iCloud na swoim Macbooku lub iMacu, będziesz musiał użyć innej metody, aby zdalnie wylogować się z iCloud na urządzeniu.

Sprawdź -   Jak usunąć aplikacje zapasowe z systemu Windows 10

Odwiedź iCloud.com i wybierz aplikację Ustawienia.

Na samym dole zobaczysz opcję „Wyloguj się ze wszystkich przeglądarek”. Kliknij, aby zdalnie wylogować się z iCloud.

Urządzenia

Jeśli chcesz wylogować się z iCloud na iPhonie lub iMacu, nie zobaczysz metody bezpośredniego wylogowania. iCloud jest potrzebny do uruchamiania podstawowych usług, dlatego nie jest łatwo zainicjować zdalne wylogowanie.

Odwiedź iCloud.com i wybierz aplikację Ustawienia. Zobaczysz wszystkie urządzenia, na których jesteś obecnie zalogowany w iCloud. Kliknij urządzenie, a następnie kliknij mały przycisk krzyżyka / zamknij obok niego, aby usunąć je z iCloud.

Gdy to zrobisz, natychmiast zmień swoje hasło. Jest to ważne, ponieważ jeśli urządzenie ponownie połączy się z Internetem, automatycznie zaloguje się z powrotem do iCloud. Zmiana hasła spowoduje, że poprosi o nowe hasło.

Sprawdź -   Jak dostosować wygląd napisów w serwisie Netflix

Apple nie ma prostej metody, której można użyć do wymuszenia wyłączenia urządzenia z iCloud. Prawdopodobnie ma to związek z liczbą usług, takich jak Znajdź mój telefon, Pęk kluczy i Zdjęcia, na których opiera się. Jeśli uważasz, że denerwujące jest to, że iOS nieustannie zmusza Cię do logowania się do iCloud, znienawidzisz go jeszcze bardziej, gdy będziesz musiał zdalnie odwołać dostęp urządzenia do usługi.

Ta metoda zdalnego wylogowania urządzenia z iCloud działa w przypadku iPhone’a, iPada, iMaca i Macbooka oraz Apple Watch. Te same zasady obowiązują niezależnie od urządzenia, na którym się logujesz; musisz natychmiast zmienić hasło, w przeciwnym razie urządzenie zaloguje się ponownie, gdy będzie miało połączenie z Internetem.

Sprawdź -   Jak zamienić emoji Facebook Messenger na emoji systemowe

Jeśli zgubiłeś urządzenie, nie wylogowuj się z iCloud. Użyj funkcji Znajdź mój telefon, aby go znaleźć, a następnie skontaktuj się z władzami.