Jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow

Największy hit Nintendo dla Game Boya, Pokémon i jego wielu wydań, które ukazały się najpierw w 1996 roku w Japonii, a później w innych krajach, ma szaloną rzeszę fanów. Świętując swoje 20. urodziny w 2016 roku, aby uczcić 20. rocznicę serii Pokémon, Nintendo wypuściło Pokémon Yellow wraz z Red i Blue na wirtualną konsolę Nintendo 3DS. Pokémon Yellow to ulepszona wersja Pokémon Red i Blue oraz część pierwszej serii gier, która pojawiła się dekady temu. Jeśli zamierzasz po raz pierwszy wypróbować Pokémon Yellow lub masz słabość do serialu anime Pokémon lub gier, w które grałeś, gdy byłeś dzieckiem, ten przewodnik z pewnością pomoże ci znaleźć odpowiedzi na kilka pytań. Te pytania mogą pojawić się podczas grania w tę grę, na przykład, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow i jak uszczęśliwić Pikachu w Pokémon Yellow.

Jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow

Dowiesz się, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow i jak uszczęśliwić Pikachu Pokémon Żółty dalej w tym artykule. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow?

W Pokémon Red i Blue możesz wybierać spośród trzech Pokémonów startowych: Bulbasaur, Squirtle i Charmander. Ale w Pokémon Yellow Pikachu jest jedyną dostępną opcją. Jednak każdy z tych trzech można łatwo zdobyć na początku gry. Poniżej znajduje się kilka sposobów na zdobycie Bulbasaura w Pokémon Yellow bez handlu lub za darmo:

Krok I: Uszczęśliw Pikachu

Aby upewnić się, że Twój Pikachu jest szczęśliwy, możesz najpierw sprawdzić poziom szczęścia, stając twarzą w twarz z Pikachu i naciskając przycisk A na Game Boyu. Pomoże ci to wchodzić z nim w interakcje, a jeśli Pikachu ma dobry poziom szczęścia, nad jego głową powinno unosić się serce.

Krok II: Użyj mikstur na Pikachu

Najszybszym sposobem na zwiększenie szczęścia Pikachu jest użycie mikstur na Pikachu. Możesz zdobyć mikstury zdrowia ze sklepu w grze i musisz ich wielokrotnie używać na Pikachu. Kiedy użyjesz mikstury na Pikachu, okaże się, że nie przyniesie to żadnego efektu. Ale mikstury pomogą zwiększyć szczęście Pikachu, nawet gdy Pikachu jest w pełni zdrowy. Więc upewnij się, że używasz wielu mikstur, jeśli to konieczne.

Krok III: Upewnij się, że masz miejsce na swojej imprezie

Musisz udać się do centrum Pokémon w dowolnym mieście, aby zwolnić co najmniej jedno miejsce dla Bulbasaura, ponieważ możesz nosić tylko 6 Pokémonów na raz. Więc jeśli nie masz miejsca, idź do centrum i zdeponuj jednego ze swoich Pokémonów. Ale pamiętaj, aby nie zdeponować Pikachu.

Krok IV: Spotkaj się z Melanie w Cerulean City

Po bitwie w Mieście Cerulean udaj się do domu bezpośrednio na lewo od Centrum Pokémonów w Mieście Cerulean. W domu znajdziesz dziewczynę stojącą obok Bulbasaura, która ma na imię Melanie. Wejdź z nią w interakcję, a zauważy, że opiekujesz się Pikachu. Tak więc, jeśli poziom szczęścia Pikachu jest wysoki, zapyta cię, czy zaopiekujesz się jej Bulbasaurem. Powiedz tak, a Melanie doda Bulbasaura do Twojej imprezy z pustymi slotami.

Gratulacje, właśnie dodałeś Bulbasaura do swojego stale rosnącego zespołu Pokémonów!

Jak zdobyć Squirtle’a w Pokémon Yellow?

Na szczęście Squirtle jest jedną z łatwiejszych do zdobycia bestii typu Wodnego. Spośród trzech początkowych Pokémonów, Charmander typu ognistego, Bulbasaur typu trawiastego i Squirtle typu wodnego, wszystkie są świetne same w sobie. Nauczyłeś się już, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow w poprzednim nagłówku. Ale jeśli chcesz złapać Squirtle’a w Pokémon Yellow, wykonaj poniższe kroki.

Krok I: Udaj się do Vermilion City

Po ukończeniu wszystkich wydarzeń w Cerulean City musisz udać się na południe od tego miasta, podziemnego przejścia, i kierować się dalej na południe, aż dotrzesz do Vermilion City, aby znaleźć i zdobyć Squirtle’a.

Krok II: Pokonaj Lidera Sali, porucznika Surge’a

Ponieważ pokonałeś już liderkę sali, Misty z Cerulean City, pokonanie porucznika Surge’a nie powinno być takie trudne. Porucznik Surge ma Raichu typu elektrycznego na poziomie 28, więc możesz z łatwością pokonać Raichu porucznika Surge. A do tego powinieneś mieć do dyspozycji Pokémona typu Ziemnego lub Kamiennego. Pokémony typu naziemnego lub kamiennego mają przewagę nad Pokémonami typu elektrycznego w bitwach, ponieważ umiejętności elektryczne na nich nie działają.

Krok III: Zrób miejsce w swojej drużynie

Po pokonaniu porucznika Surge sprawdź, czy twoja drużyna ma puste miejsce, czy nie. Jeśli nie ma miejsca, udaj się do centrum Pokémon i zdeponuj jednego Pokémona, aby upewnić się, że masz miejsce dla Squirtle’a. Jeśli masz już puste miejsce na liście 6 Pokémonów, przejdź do następnego kroku.

Krok IV: Wejdź w interakcję z Oficer Jenny

Udaj się do centrum Vermilion City i wejdź w interakcję z policjantem, który po prostu tam stoi. Po rozmowie z nią poinformuje Cię, że schwytała Squirtle’a i szuka silnego tresera, który mógłby im go dać. Jeśli wykonałeś powyższe kroki i pokonałeś porucznika Surge’a, oficer Jenny po prostu wręczy ci Squirtle’a.

Proszę bardzo! Dodałeś Squirtle’a do swojej drużyny. Przeczytaj ten artykuł od początku, aby dowiedzieć się, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow.

Jak uszczęśliwić Pikachu w Pokémon Yellow?

W Pokémon Yellow istnieje bardzo prosty system szczęścia dla twojego towarzysza Pikachu. Szczęście Pikachu można sprawdzić w dowolnym momencie, po prostu patrząc w stronę Pikachu i wchodząc z nim w interakcję. Jeśli poziom szczęścia Pikachu jest dobry, czyli wyższy niż 146, wtedy nad głową Pikachu zawiśnie serce. Przyjrzyjmy się więc sposobom na zwiększenie poziomu szczęścia Pikachu.

  • Użyj przedmiotów na Pikachu: Możesz użyć mikstur, które możesz kupić w sklepie. Ponieważ wielokrotne używanie mikstur na Pikachu jest jednym z najszybszych sposobów na zwiększenie szczęścia Pikachu. Podczas używania mikstury zdrowia na Pikachu, nawet gdy zdrowie jest pełne, pojawi się tekst Nie będzie to miało żadnego efektu. Ale nie musisz się martwić, ponieważ eliksir zwiększy poziom szczęścia Pikachu.

  • Awans Pikachu: Poziom szczęścia Pikachu będzie wzrastał za każdym razem, gdy Pikachu awansuje. Możesz podnieść poziom Pikachu, po prostu biorąc udział w każdej walce i używając Pikachu w bitwach tak często, jak tylko możesz. Pomoże to również Pikachu awansować szybciej w porównaniu z innymi Pokémonami. Możesz też użyć rzadkich cukierków.

  • Unikaj unieszczęśliwiania Pikachu: poziom szczęścia Pikachu zostanie obniżony, jeśli zemdleje w bitwie lub jeśli przechowujesz Pikachu w centrum Pokémon. Zawsze miej Pikachu w swojej liście 6 Pokémonów, aby zapobiec obniżeniu oceny szczęścia Pikachu.

  • Użyj Pikachu w walce z liderami siłowni: Użycie Pikachu w meczu z liderami siłowni daje dodatkowe zadowolenie. Ale chodzi o to, że liczba liderów siłowni w grze jest ograniczona, a zwiększanie ocen szczęścia Pikachu w ten sposób może być niespójne.

Co to jest lokalizacja Pokémon Yellow Squirtle?

Ponieważ nie ma dzikich Squirtles we wszystkich trzech grach, Pokémon Red, Blue i Yellow, ale możesz zdobyć jednego za darmo w wersji Yellow. We wcześniejszych dwóch wersjach możesz wybrać Squirtle’a na początku gry spośród trzech początkowych Pokémonów. A w Pokémon, Yellow Squirtle można zdobyć za darmo w Vermilion City. Na początku, po zakończeniu wydarzeń w Cerulean City, musisz udać się do Vermilion City i pokonać lidera miejskiej siłowni, porucznika Surge. Po pokonaniu porucznika Surge musisz udać się do centrum Vermilion City i wejść w interakcję z policjantką Jenny, która po prostu tam stoi. Da ci ona twojego Squirtle’a. Przeczytaj ten artykuł od początku, aby dowiedzieć się, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Dlaczego serce pojawia się nad głową Pikachu?

Odp. Kiedy wchodzisz w interakcję z Pikachu, nad jego głową pojawia się serce. Serce wskazywało poziom szczęścia Pikachu. Więc kiedy zobaczysz serce nad głową Pikachu, będziesz wiedział, że oceny szczęścia Pikachu są bardzo dobre.

Q2. Jaki poziom będzie miał Bulbasaur, gdy go zdobędę?

Odp. Kiedy zdobędziesz Bulbasaura od Melanie, będzie on na poziomie 10.

Q3. Melanie nie da mi Bulbasaura, mimo że mój Pokémon jest szczęśliwy.

Odp. Upewnij się, że masz wolne miejsce w drużynie, ponieważ możesz nosić tylko 6 Pokémonów na raz. Jeśli jest pełny, zdeponuj jednego Pokémona w dowolnym centrum Pokémon i porozmawiaj z Melanie. Da Bulbasaura. Sprawdź także oceny szczęścia Pikachu. Serce powinno pojawić się podczas interakcji z Pikachu, jeśli ma on dobry poziom szczęścia.

***

Nostalgia związana z anime Pokémon, za którą fani na całym świecie oszaleli, ponieważ była częścią ich wspomnień z dzieciństwa, a gra przypomina te same wydarzenia z oryginalnego serialu anime. Po dwóch dekadach wznowienie tej gry retro z 2000 roku czyni ją wyjątkową dla osób zaznajomionych z serialem anime oraz słynnym bohaterem Ashem Ketchumem i jego towarzyszem Pikachu. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak zdobyć Bulbasaura w Pokémon Yellow i jak uszczęśliwić Pikachu w Pokémon Yellow. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz nam powiedzieć w sekcji komentarzy poniżej.