Jak zeskanować kod Snapcode zapisany w rolce z aparatu

Snapchat ma metodę szybkiego dodawania, która pozwala śledzić konta. Nazywa się „Snapcodes”. Kody Snapcodes to kody QR marki Snapchat, które kierują Cię do konta użytkownika i mogą być również używane do udostępniania linków. Aby zeskanować kod Snapcode, musisz skierować na niego aparat aplikacji. Oznacza to, że jeśli zapisałeś Snapcode w rolce z aparatu, nie możesz skanować, co jest co najmniej niewygodne. W ostatniej aktualizacji aplikacji Snapchat w końcu rozwiązał ten problem i możesz teraz zeskanować kod Snapcode zapisany na rolce z aparatu.

Ta funkcja została dodana poprzez aktualizację aplikacji, więc zanim spróbujesz zeskanować kod Snapcode zapisany w rolce z aparatu, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji w telefonie.

Zeskanuj kod Snapcode zapisany w rolce z aparatu

Otwórz Snapchata i dotknij ducha lub bitmoji w lewym górnym rogu. Na ekranie profilu dotknij przycisku koła zębatego w prawym górnym rogu. Na ekranie ustawień dotknij „Kod Snap”.

Na ekranie Snapcodes dostępna jest opcja „Skanuj z rolki aparatu”. Stuknij go, a na rolce aparatu stuknij obraz zawierający kod Snapcode. Snapchat przeskanuje go i da ci opcje otwarcia i / lub zasubskrybowania konta.

Możesz zeskanować kod do swojego profilu, ale w odpowiedzi otrzymasz tylko uśmiechnięte emoji. Jeśli zeskanujesz kod użytkownika, którego już obserwujesz, ponownie ostrzeże Cię, że konto jest już na Twojej liście znajomych.

Obraz, który skanujesz, może zawierać kod w dowolnym miejscu. Suma całego obrazu niekoniecznie musi być kodem Snapcode. Na przykład, jeśli masz zapisany obraz promocyjny z kodem marki na dole, zadziała równie dobrze. Aplikacja może zająć trochę więcej czasu, aby ją zeskanować, ale działa tak samo.

Ma sens, że główna kamera aplikacji nie może skanować kodów Snapcodes zapisanych w rolce z aparatu. Powinien móc wybierać obrazy z rolki aparatu i dodawać je do swojej historii lub wysyłać na czacie. Ma określony cel, który nie powinien kolidować z czymś, co jest funkcją drugorzędną, np. Skanowaniem markowych kodów QR. Jedynym ograniczeniem tej nowej funkcji jest to, że jest dość dobrze ukryta. O ile użytkownicy nie czytają dziennika zmian dla każdej nowej aktualizacji Snapchata, jest mało prawdopodobne, że to odkryją. Większość ludzi może nadal wierzyć, że mogą zeskanować kod tylko wtedy, gdy znajduje się on na ekranie przed nimi lub w formie papierowej.

x