iOS

Jak zmienić akcent Siri na iOS 12

Udostępnij teraz w social media:

Siri jest dostępna w wielu językach, ale w samych językach są różne akcenty. Angielski jest jednym z oczywistych przykładów; jest to język, którym mówi się w różnych krajach, a ludzie, którzy nim mówią, mówią w dialekcie, który może być trudny do zrozumienia w innych krajach, w których również się nim posługują. Sama Wielka Brytania ma wiele różnych akcentów, a od iOS 12 możesz wreszcie zmienić akcent Siri na język.

Akcent pomaga w lepszym zrozumieniu Siri. Jeśli przyjrzysz się różnicom między samym amerykańskim i brytyjskim akcentem, zobaczysz, jak Siri mówienie odpowiednim akcentem sprawi, że będzie on bardziej użyteczny.

Jest to nowa funkcja w iOS 12, która wciąż jest w wersji beta. Stabilna wersja będzie dostępna we wrześniu / październiku tego roku.

  Jak odtwarzać muzykę z centrum sterowania w systemie iOS 10

Zmień akcent Siri

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Siri i wyszukiwanie. Dostępne akcenty są specyficzne dla języka wybranego dla Siri. Stuknij opcję Siri Voice, a zobaczysz sekcję Akcent u góry ekranu Siri Voice.

Wybierz akcent, którego ma używać Siri. Być może trzeba będzie pobrać niektóre akcenty, ale to nie zajmie dużo czasu.

Akcenty są dostępne tylko w językach obsługiwanych przez Siri. Jedną interesującą rzeczą w tej funkcji jest to, że jeśli ustawiłeś język angielski (Stany Zjednoczone) jako język Siri i możesz ustawić go tak, aby używał akcentu brytyjskiego lub australijskiego.

Dostępne są akcenty w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim, aby wymienić tylko kilka. Akcenty są specyficzne dla języka danego kraju, np. W przypadku francuskiego można użyć autentycznego akcentu francuskiego lub akcentu kanadyjskiego.

  Jak wyłączyć zintegrowane połączenia dla połączeń Skype w systemie iOS 10

Jeśli miałeś problemy ze zrozumieniem Siri i zmiana języka, np. Angielskiego (Stany Zjednoczone) na angielski (Wielka Brytania), nie pomogła, możesz spróbować zmienić akcent.

Nie masz możliwości wyszkolenia Siri, aby rozumiał Twój akcent lub sposób mówienia, chociaż sztuczna inteligencja uczy się, jak mówisz, kiedy poprawiasz to, co usłyszysz (dotykając opcji edycji pod poleceniem). Być może po zmianie akcentu Siri lepiej Cię też zrozumie. Nie ma wskazania, czy ta zmiana akcentu będzie miała również wpływ na to, jak słucha twojego polecenia, ale powinien. Częścią tego, co sprawia, że ​​Siri jest tak dokładna pod względem zrozumienia poleceń, które zostało mu wydane, jest to, jak dobrze może zneutralizować akcent lub go zrozumieć.

  Jak usunąć dane specyficzne dla witryny z Safari na iOS

x