Udostępnij teraz w social media:

macOS ma dwa różne typy powiadomień, które może wyświetlać; banery i alerty. Alerty pozostają na ekranie, dopóki ich nie odrzucisz, a banery znikną po pięciu sekundach. To może być za długie lub za krótkie. To coś, co może się różnić w zależności od użytkownika. macOS nie pozwala użytkownikom wybrać, jak długo powiadomienie o banerze pozostanie na ekranie, zanim automatycznie się zamknie. To powiedziawszy, proste polecenie terminala pozwala zmienić czas odrzucenia powiadomienia banera na dowolny. Oto, co musisz zrobić.

Czas odrzucenia powiadomienia o banerze

Otwórz terminal i uruchom następujące polecenie. Zastąp liczbę na końcu, jak długo chcesz, aby powiadomienie w formie banera pozostało na ekranie, zanim zostanie odrzucone. Czas jest w sekundach. Domyślny czas trwania to pięć sekund.

defaults write com.apple.notificationcenterui bannerTime -int 10

Po uruchomieniu polecenia musisz ponownie uruchomić komputer Mac. Nie pomijaj tego kroku.

Sprawdź -   Jakich ustawień aparatu należy używać do fotografowania ulic i podróży

To wystarczy. Banery powiadomień ze wszystkich aplikacji, które mogą wyświetlać powiadomienia, będą wyświetlane przez ustawiony dla nich czas. Jest to jednolite ustawienie, które będzie miało zastosowanie do wszystkich powiadomień banerów i nie można go ustawić dla poszczególnych aplikacji. Zawsze możesz wyłączyć powiadomienia dla aplikacji, jeśli nie chcesz otrzymywać z niej powiadomień.

Wspomnieliśmy wcześniej, że macOS ma dwa rodzaje powiadomień. Banery są typem powiadomień, które są automatycznie odrzucane, więc jeśli szukasz powiadomień, które pojawiają się, ale także znikają bez interwencji użytkownika, to jest to typ, którego powinieneś użyć. Jeśli jedynym powodem, dla którego chcesz zmienić czas trwania powiadomienia typu banera, jest to, że jest ono zbyt wcześnie odrzucane, zawsze możesz spróbować użyć alertów.

Sprawdź -   Jak wykluczyć pliki i foldery z ostatnich plików w systemie Windows 10

Możesz ustawić typ powiadomienia dla każdej aplikacji. W przypadku aplikacji, które wysyłają ważniejsze, krytyczne powiadomienia, możesz użyć typu Alert. W przypadku mniej ważnych powiadomień możesz użyć banerów.

To dziwne, że macOS nie daje użytkownikom opcji zmiany czasu trwania banera w aplikacji Preferencje systemowe. Windows 10 jest dokładnie odwrotny; daje użytkownikom kilka wstępnie ustawionych opcji, aby zmienić, jak długo powiadomienie o toast jest widoczne, zanim zostanie odrzucone, jednak nie ma polecenia, którego można użyć do ustawienia niestandardowego czasu trwania. To straszna wada, którą ma Windows 10, ale wygląda na to, że Apple ma taką, która pasuje. Wszystko, co można powiedzieć, to przynajmniej polecenie Terminala, aby to obejść.

Sprawdź -   Jak dodawać lub usuwać cienie na obiektach w programie PowerPoint