Jak zmienić, czy nowe rozmowy iMessage używają Twojego numeru telefonu czy adresu e-mail

Gdy rozpoczynasz nową rozmowę iMessage, może ona nie pochodzić z numeru telefonu lub Apple ID, których oczekujesz, powodując zamieszanie u odbiorcy. Oto, jak upewnić się, że nowe rozmowy używają prawidłowego numeru telefonu lub adresu e-mail.

To ustawienie jest częścią systemów iOS i macOS od lat, ale domyślnie może nie być poprawnie skonfigurowane. Jeśli wolisz używać swojego adresu e-mail podczas rozpoczynania nowej rozmowy iMessage, musisz upewnić się, że wszystkie urządzenia są poprawnie skonfigurowane. Jeśli tak nie jest, istnieje ryzyko fragmentacji wiadomości po stronie odbiorcy, ponieważ ludzie mogą prowadzić wiele rozmów z tą samą osobą, ale używają dwóch różnych numerów lub adresów e-mail.

Jest to potencjalne zamieszanie, któremu Apple starało się zapobiec za pomocą wielu aktualizacji, i chociaż sytuacja jest obecnie niewątpliwie lepsza niż kilka lat temu, nic nie jest idealne.

Upewnienie się, że nowe rozmowy iMessage są rozpoczynane ze spójnym numerem lub adresem e-mail, to połowa sukcesu, więc oto, jak upewnić się, że wszystkie urządzenia działają na tej samej długości fali.

Zmiana numeru lub adresu e-mail zaczyna się od nowej rozmowy na iPhonie i iPadzie

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia i kliknij „Wiadomości”.

Otwórz ustawienia.  Kliknij Wiadomości

Następnie przewiń w dół i kliknij „Wyślij i odbierz”.

Dotknij wyślij i odbierz

Na następnym ekranie, poniżej „Rozpocznij nowe rozmowy od”, zobaczysz dostępne punkty początkowe dla nowych rozmów iMessage. Najprawdopodobniej zobaczysz swój numer telefonu i co najmniej jeden adres e-mail, zaczynając od swojego Apple ID. Stuknij tę, od której chcesz rozpocząć nowe rozmowy.

Kliknij numer lub adres e-mail, którego chcesz użyć

Zmiana numeru lub adresu e-mail nowe rozmowy rozpoczynają się na komputerze Mac

Otwórz aplikację Wiadomości i kliknij „Wiadomości” na pasku menu, a następnie „Preferencje”.

Otwórz wiadomości.  Kliknij Wiadomości.  Kliknij Preferencje

Kliknij kartę „iMessage”, aby wyświetlić opcje związane z usługą przesyłania wiadomości.

Kliknij iMessage

Na koniec kliknij menu rozwijane pod „Rozpoczynaj nowe rozmowy od” i wybierz numer lub adres e-mail, którego chcesz użyć.

Kliknij numer lub adres, którego chcesz użyć

Upewniając się, że nowe rozmowy iMessage używają prawidłowego numeru telefonu lub adresu e-mail, możesz uniknąć nieporozumień dla odbiorcy. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się uczestniczyć w wielu rozmowach z tą samą osobą, byłoby to dobre ustawienie dla was obojga do sprawdzenia.