Jak zmienić głos Asystenta Google [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Google I / O 2018 ma kilka ważnych momentów, ale większość rzeczy prezentowanych na imprezie nie będzie dostępna przez dłuższy czas. Narzędzia do znajdowania kierunku w Mapach Google to zdecydowanie coś, czego nie można wprowadzić zbyt wcześnie. Nieco mniej imponującym ogłoszeniem podczas wydarzenia było dodanie nowych głosów do Asystenta Google. Ta konkretna funkcja jest już dostępna dla każdego, kto chce ją wypróbować. Oto, jak możesz zmienić głos Asystenta Google.

Niektórzy użytkownicy mają dostęp do nowych głosów w Asystencie Google na iOS, jednak ta opcja nie wydaje się być widoczna dla wszystkich. Użytkownicy Androida nie mają tutaj żadnej dyskryminacji. Każdy, kto ma urządzenie obsługujące Asystenta Google, może wypróbować jeden z nowych głosów Asystenta Google.

  Jak edytować skróty na ekranie blokady w systemie Android 8

Głos Asystenta Google

Otwórz Asystenta Google, dotykając i przytrzymując przycisk ekranu głównego na telefonie z Androidem. Jeśli wyłączyłeś Asystenta Google, musisz go włączyć, zanim będzie można go uruchomić za pomocą przycisku głównego na urządzeniu. Jeśli używasz programu uruchamiającego aplikacje, który przejmuje kontrolę nad przyciskiem głównym, możesz zastąpić program uruchamiający domyślnym lub możesz przesunąć palcem do ekranu Google Feed i stuknąć ikonę hamburgera u góry. Wybierz Ustawienia z szuflady nawigacji i w sekcji Asystent Google kliknij Ustawienia. Na ekranie Ustawienia stuknij Preferencje, a następnie stuknij Głos asystenta.

Jeśli używasz Asystenta Google za pomocą przycisku głównego, aktywuj go i dotknij niebieskiego pola w prawym górnym rogu. Na następnym ekranie dotknij przycisku z trzema kropkami i wybierz Ustawienia. Stuknij Preferencje, a następnie Głos asystenta.

Zobaczysz listę ośmiu różnych głosów, które możesz wybrać. Wybierz głos i dotknij ikony głośnika, aby usłyszeć, jak on brzmi (upewnij się, że głośność multimediów nie jest wyciszona). O to chodzi. Następnym razem, gdy użyjesz Asystenta Google, odpowie nowym głosem.

  Nowe funkcje w Firefoksie 31 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Jeśli używasz Asystenta Google na urządzeniu z systemem iOS, proces będzie mniej więcej taki sam, jak w przypadku zmiany głosu Asystenta Google, jednak nowe głosy mogą być niedostępne. W systemie Android głosy są ogólnie dostępne dla wszystkich użytkowników, jednak jeśli nie widzisz nowych opcji głosowych, może to mieć coś wspólnego z posiadanym urządzeniem. Aplikacja Asystent Google ma małą sekcję „Dostępność” na ekranie wyboru głosu, która mówi o głosach, a ich dostępność może być ograniczona przez urządzenie. Mamy nadzieję, że oznacza to, że wszystkie telefony z Androidem otrzymają nowe wady, ale niektóre urządzenia, takie jak niektóre tablety lub być może inteligentne głośniki, nie.

  Gotowa jest aplikacja do kontaktów, która skupia się na połączeniach, wiadomościach i e-mailach [Android]

Jeśli Twoje urządzenie nie ma jeszcze nowych głosów, być może będziesz musiał poczekać, aż zostanie wydana następna główna wersja Androida, a być może zostanie dodana. Upewnij się, że wszystkie aplikacje są aktualne.

x