Jak zmienić swój głos w Discord

Po pięciu latach na rynku Discord pozostaje najlepszą usługą czatu dla graczy. Jeśli jesteś graczem online, prawdopodobnie codziennie korzystasz z tej wspaniałej aplikacji.

Platforma oferuje fantastyczne usługi czatu głosowego, więc nie ma potrzeby korzystania z aplikacji głosowej innej firmy. Dodatkowo, od czasu premiery, Discord zaczął oferować wiele zabawnych i przydatnych integracji. Niektóre z bardziej popularnych to narzędzia do zmiany głosu i mody. Oto jak zmienić swój głos na Discordzie.

Jak zmienić swój głos w Discord na komputerze z systemem Windows 10?

Nie ma oficjalnego sposobu na zmianę głosu na Discordzie. Możesz przejść do ustawień głosu i wideo, wybrać urządzenia wejściowe i wyjściowe, sprawdzić, czy mikrofon działa prawidłowo, dostosować głośność wejścia/wyjścia, wybrać, czy chcesz użyć opcji Aktywność głosowa lub Push to Talk, a także wykonać różne inne poprawki. Nie możesz jednak tak po prostu zmienić swojego głosu.

Aby zmienić to, co słyszą inni gracze z twojego mikrofonu, będziesz musiał skorzystać z pomocy innej firmy. Na szczęście na rynku dostępne są różne aplikacje dla urządzeń z systemem Windows, które współpracują z Discord. Oto kilka opcji i jak z nich korzystać:

  • Clownfish – bardzo proste narzędzie, które działa z różnymi platformami do czatów głosowych, w tym Discord. Jest łatwy w konfiguracji i zawiera kilka opcji głosowych i funkcji dźwiękowych. Jest również całkowicie darmowy. Aby go skonfigurować, pobierz instalator i zainstaluj go tak, jak każdy inny program. Uruchom aplikację. Ikona Clownfish powinna pojawić się w zasobniku systemowym. Kliknij go dwukrotnie, aby włączyć/wyłączyć zmianę głosu.
  • Voicemod – Voicemod oferuje różne filtry głosowe do wyboru, a także wiele efektów. Ta aplikacja jest łatwa w użyciu i działa w czasie rzeczywistym. Zainstaluj narzędzie, przejdź do ustawień Voice & Video Discord i wybierz opcję Voicemod Virtual Audio Device (WDM) jako urządzenie wejściowe.
  • VoiceMeeter – To narzędzie, które polubią zaawansowani użytkownicy. Świetnie nadaje się do miksowania dźwięku w czasie rzeczywistym. Instalacja aplikacji jest tak prosta, jak jej pobranie i uruchomienie instalacji. Jednak będziesz potrzebować zaawansowanej wiedzy o miksowaniu, jeśli chcesz ją w pełni wykorzystać.

Na rynku dostępnych jest wiele innych narzędzi do zmiany głosu w Discord, ale rozważamy trzy wspomniane różne opcje o różnym poziomie złożoności.

Jak zmienić swój głos w Discord na komputerze Mac

Podobnie jak w systemie Windows, zmiana głosu w aplikacji Discord na Maca sprowadza się do korzystania z opcji oprogramowania innych firm. Możesz wprowadzić te same poprawki dźwięku, o których mowa powyżej, ale nie będziesz w stanie zmienić ani miksować dźwięku głosu bez narzędzia innej firmy. Oto dwa narzędzia macOS, które będą działać z Discord na komputerach Apple:

  • MorphVox – Przede wszystkim MorphVox został stworzony, aby zapewnić wyraźny, czysty dźwięk. Dochodzi nawet do naśladowania własnego głosu, aby uzyskać dodatkową klarowność. Jest to ewoluująca aplikacja, która oferuje różne funkcje i opcje zmiany głosu, od zabawnych po przydatne. Niestety ta aplikacja nie jest darmowa, chociaż oferuje bezpłatną wersję próbną. Jednak jest wart swojej ceny. Korzystanie z niego jest tak proste, jak jego instalacja i korzystanie z opcji dźwięku.
  • Voxal Voice Changer — zmiana i ukrywanie głosu to zaleta Voxala. Masz do dyspozycji szeroki wachlarz zabawnych opcji, ale ta aplikacja została stworzona przede wszystkim z myślą o zachowaniu anonimowości. Aby z niego skorzystać, zainstaluj aplikację Voice Changer i otwórz ją. Następnie wybierz opcję Voxal na liście Input Device w ustawieniach Voice & Video Discord.

Jak zmienić swój głos w Discord na iPhonie

Znalezienie aplikacji zmieniającej głos na urządzeniach z systemem iOS jest nieco trudniejsze. Większość zmieniaczy głosu umożliwia nagrywanie pliku wideo/audio ze zmienionym głosem. Jednak nie działają w czasie rzeczywistym.

Istnieje aplikacja oparta na żartach o nazwie Live Voice Changer, która działa w tle i zmienia Twój głos w czasie rzeczywistym. Innymi słowy, dopóki aplikacja jest aktywna, zmieni głos przechodzący przez mikrofon iPhone’a. Dostępne są różne zabawne opcje głosowe, takie jak wiewiórka, kocur, Darth Vader itp. Otrzymasz również 12-pasmowy korektor, który jest bardzo łatwy w obsłudze.

Pobierz tę aplikację z App Store, wybierz opcje głosowe i włącz aplikację. Następnie komunikuj się normalnie przez Discord, a Twój głos zmieni się automatycznie.

Jak zmienić swój głos w Discord na urządzeniu z Androidem?

Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem iOS, rynek Androida nie jest bogaty w aplikacje działające w czasie rzeczywistym do zmiany głosu. Wiele aplikacji umożliwia nagrywanie własnego pliku wideo/audio ze zmienionym głosem, ale nie działa to z rozmowami telefonicznymi i aplikacjami takimi jak Discord.

Voice Changer Mic for Gaming to aplikacja, która świetnie współpracuje z Discord i oferuje różne zabawne opcje zmiany głosu, od Dartha Vadera i Kylo Ren do Bane.

Działanie aplikacji jest tak proste, jak pobranie i zainstalowanie jej za pomocą Google Play oraz aktywacja opcji głosowej. Następnie używaj Discorda normalnie, ponieważ aplikacja będzie działać w tle.

Po co zmieniać swój głos w Discordzie?

Przede wszystkim ludzie używają aplikacji zmieniających głos do żartów i zabawy. W końcu społeczność graczy to śmiech i zabawne sytuacje. Stwórz czat głosowy, zbierz wszystkich do gry, w którą zwykle grasz, zadzwoń i słuchaj ich, którzy wariują po tym, jak przemówisz głosem Dartha Vadera. Nigdy się nie zestarzeje.

Istnieją jednak poważniejsze powody, dla których możesz chcieć zmienić swój głos na Discord. Jednym z nich jest anonimowość. Niektórzy ludzie nie lubią, gdy ich głos jest słyszany publicznie i mają prawo korzystać z aplikacji zmieniającej głos. Chociaż został on konceptualizowany jako aplikacja skoncentrowana na grach, Discord jest używany przez różne społeczności, od kryptowalut po biznes. Niektórzy ludzie mogą chcieć ukryć swój prawdziwy głos i nikt nie powinien ich za to osądzać.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego ktoś może chcieć zainstalować aplikację do zmiany głosu na swoim urządzeniu, aby używać go na Discord. Niektóre z nich są zbudowane z korektorami i różnymi innymi opcjami, które mogą sprawić, że Twój głos będzie wyraźniejszy i bardziej zrównoważony. Oznacza to, że innym graczom znacznie łatwiej będzie Cię zrozumieć, co poprawi Twój styl gry.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy zmieniacze głosu są nielegalne?

Sama w sobie żadna aplikacja do zmiany głosu nie jest nielegalna. Jednak popełnianie przestępstw, cybernetycznych lub w inny sposób, przy użyciu jednej z wymienionych aplikacji jest nielegalne. Obejmuje to bezprawne podszywanie się pod inne osoby, taktykę zastraszania, zastraszanie, groźby itp. Jeśli zamierzasz korzystać z aplikacji do zmiany głosu w tym charakterze, zalecamy ponowne rozważenie sytuacji.

Jeśli zostaniesz zgłoszony na Discordzie, programiści mogą szybko dotrzeć do sedna tego, kim jesteś, w którym to momencie możesz zostać objęty postępowaniem prawnym. Przynajmniej stracisz swoje konto Discord. Jeśli zamierzasz używać zmieniacza głosu dla zabawy, nie jest to nielegalne.

Czy istnieje wbudowany zmieniacz głosu Discord?

Niestety Discord nie ma wbudowanych opcji zmiany głosu. Takie narzędzia nie są również dostępne jako oficjalne dodatki. Jednak każde z wymienionych narzędzi z powyższych list jest legalne i będzie działać jako zmieniacz głosu w sesjach rozmów głosowych Discord.

Czy Voicemod działa w grze?

Voicemod zaczyna działać w momencie włączenia. Gdy tylko zaczniesz komunikować się z kolegami z gry, zmieni Twój głos na wybrany przez Ciebie. Oczywiście po rozpoczęciu gry nadal będziesz korzystać z tej samej rozmowy na Discordzie. Innymi słowy, tak, Voicemod z pewnością działa podczas grania w grę. Nie byłoby tak zabawnie, gdyby tak nie było.

Zmiana głosu Discord

Mamy nadzieję, że znalazłeś idealną aplikację do zmiany głosu na Discord na urządzeniu, którego planujesz używać. Wszystkie aplikacje i narzędzia innych firm, o których wspomnieliśmy, współpracują z Discord i udostępniają różne narzędzia i funkcje.

Czy jest jakaś aplikacja z tego tekstu, na której jesteś szczególnie pod wrażeniem? Masz dodatkowe pytania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x