Jak zmienić gospodarza spotkania w powiększeniu

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli organizujesz spotkanie w Zoom, ale musisz wyjść wcześniej z powodu nieprzewidzianych okoliczności, możesz przekazać uprawnienia gospodarza innemu członkowi zamiast kończyć spotkanie. Oto jak.

Zanim zaczniemy, istnieje ważne ograniczenie, o którym musisz wiedzieć. Zoom ma darmową wersję dla wszystkich do użytku, ale oferuje również kilka pakiety dla firm.

W przypadku przekazania kontroli hosta innemu użytkownikowi, jeśli pierwotny host jest użytkownikiem licencjonowanym, spotkanie może trwać przez nieograniczony czas po przekazaniu kontroli, nawet jeśli użytkownik, który otrzymał kontrole hosta, jest wolny użytkownik. Jeśli jednak pierwotny host jest użytkownikiem wolnym, spotkanie będzie ograniczone do 40 minut po przejściu kontroli – nawet jeśli nowy host jest licencjonowanym użytkownikiem.

  Odblokuj i oglądaj z dowolnego miejsca

Skoro już to wyjaśniliśmy, oto jak gospodarz może przekazać pochodnię.

Najpierw (jako gospodarz) musisz skonfigurować spotkanie Zoom. Możesz to zrobić, otwierając aplikację Zoom i wybierając przycisk „Nowe spotkanie” na ekranie głównym. Następnie zaproś uczestników do przyłączenia się do spotkania. Możesz to zrobić, wybierając opcję „Zaproś” u dołu okna.

Po skonfigurowaniu spotkania i przyłączeniu się do niego wszystkich uczestników wybierz opcję „Zarządzaj uczestnikami” u dołu okna, w którym odbywa się wideokonferencja.

Możesz też nacisnąć Alt + U (Windows) lub Command + U (Mac).

Lista uczestników pojawi się w prawym okienku. Najedź kursorem na nazwę uczestnika, któremu przekazujesz sterowanie gospodarzem, a następnie wybierz przycisk „Więcej”.

  Jak wyczyścić formatowanie tekstu w Gmailu

Więcej możliwości

W wyświetlonym menu kliknij opcję „Utwórz hosta”.

Wybierz opcję hosta w menu

Pojawi się komunikat z pytaniem, czy na pewno chcesz zmienić hosta na . Wybierz „Tak”.

Okno potwierdzenia

W okienku pokazującym uczestników możesz teraz zobaczyć, jak kontrolki hosta zostały przekazane temu użytkownikowi. Pierwotny gospodarz może teraz bezpiecznie opuścić spotkanie bez przerywania wideokonferencji.

Nowy host

x