Jak zmienić lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10?

Zaktualizowano 15 marca 2022 r. przez Steve’a Larnera, aby odzwierciedlić obecną funkcję tworzenia kopii zapasowych iTunes.

iTunes to wszechstronny menedżer multimediów, witryna sklepowa i aplikacja do odtwarzania firmy Apple dla komputerów Mac i Windows. Chociaż niektóre obszary aplikacji można dostosować, Apple ma długą historię decydowania, jak pewne rzeczy mają działać.

Jednym z obszarów, w którym firma zdecydowała się rządzić żelazną pięścią, było ustawienie lokalizacji kopii zapasowej dla iTunes w systemie Windows 10.

Domyślna lokalizacja folderu kopii zapasowej iTunes po pobraniu z Strona pobierania Apple iTunes jest:
„C:Użytkownicy Windows[username]AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup”

Jednak strona mówi teraz: pobierz iTunes z Microsoft App Storechociaż mają też link do pobieranie starszych wersji iTunes dla Windowsdo wersji 12.10.11, na ich stronie pobierania iTunes.

W iTunes nie ma ustawienia umożliwiającego zmianę lokalizacji kopii zapasowej. W tym miejscu iTunes umieści synchronizacje i kopie zapasowe Twoich urządzeń mobilnych, niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie. Możesz jednak obejść ten problem, używając dowiązania symbolicznego.

Wielu użytkowników ma partycję C:, która zawiera tylko system Windows i jest bardzo mała, umieszczona na dysku półprzewodnikowym (SSD) w celu uzyskania optymalnej wydajności. Nie chcą mieć stale rosnącej akumulacji kopii zapasowych telefonu, zapychających ten dysk i zużywających jego cykle zapisu.

Bez względu na powody, dla których możesz chcieć zmienić lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10, oto jak to zrobić.

Zmień lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10

Sposób na zastąpienie lokalizacji kopii zapasowej iTunes wymaga kilku kroków, w tym utworzenia dowiązania symbolicznego, aby oszukać aplikację i sprawić, że będzie myślała, że ​​zapisuje w wymaganej lokalizacji.

W systemie Windows 10 dowiązanie symboliczne tworzy połączenie między dwoma folderami. Tworzysz łącze na poziomie systemu operacyjnego i od tego momentu wszystko, co jest wysyłane do pierwszego katalogu w łączu (w tym przypadku jest to domyślna lokalizacja kopii zapasowej), jest zamiast tego wysyłane do drugiego katalogu (katalogu, który skonfigurowałeś). Oto jak to zrobić.

Uwaga: aplikacja iTunes na stronie internetowej apple.com/itunes jest teraz dostępna tylko dla starszych wersji (12.10.11 i niższych), ponieważ zalecają korzystanie ze sklepu Microsoft Store.

 • Wykonaj ręczną kopię zapasową katalogu iTunes %APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup (wersja Apple.com) lub %userprofile%AppleMobileSyncBackup (wersja Windows 10 Store).
 • Utwórz nowy, pusty katalog, taki jak C:itunesbackup, w którym chcesz umieścić przyszłe kopie zapasowe. W tym kroku możesz użyć „Eksploratora Windows” lub „Wiersza polecenia”.
 • W wierszu poleceń zmień bieżący katalog „c:” na nową kopię zapasową iTubes, wpisując cd [drive letter][folder1][folder2] i zastąpienie tekstu w nawiasach. W tym przykładzie jako lokalizacji użyto cd c:itunesbackup.
 • Otwórz Eksplorator plików i przejdź do %APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup (wersja Apple.com) lub %userprofile%AppleMobileSyncBackup (wersja Windows 10 Store). Usuń katalog kopii zapasowej.
 • W przypadku wersji Apple.com iTunes otwórz wiersz polecenia i wpisz mklink /J „%APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup” „c:itunesbackup” z cudzysłowami, aby utworzyć dowiązanie symboliczne.
 • W przypadku wersji iTunes ze Sklepu Windows otwórz wiersz polecenia i wpisz mklink /J %userprofile%AppleMobileSyncBackup” „c:itunesbackup” z cudzysłowami.
 • Masz teraz łącze między dwoma katalogami (nietykalny folder kopii zapasowej iTunes i nowy folder z dowiązaniem symbolicznym). Twoje kopie zapasowe iPhone’a zostaną teraz przeniesione do „c:itunesbackup” lub dowolnego wybranego katalogu.

  Podsumowując, jeśli masz urządzenie Apple lub przełączasz się z Maca na Windows, tworzenie kopii zapasowej iPhone’a jest nadal możliwe, korzystając z powyższej sugestii. Co więcej, ułatwia to przejście. Jeśli nie masz urządzenia Apple ani żadnej historii z iTunes, istnieją lepsze sposoby zarządzania multimediami.

  Czy znasz inne sposoby niż dowiązania symboliczne do zmiany lokalizacji kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!