Jak zmienić motyw z zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Windows 10 ma ciemny motyw. Jest ograniczony do aplikacji UWP i do tej pory obsługują go tylko standardowe aplikacje UWP, z pewnymi wyjątkami. Aplikacje na komputery nie mają ciemnego motywu, nawet Panelu sterowania, więc oczywiście pozostało wiele do życzenia. Możesz przełączyć się na jasny / ciemny motyw w dowolnym momencie, ale musisz to zrobić w aplikacji Ustawienia. Alternatywnie możesz użyć aplikacji o nazwie Easy Dark Mode i zmienić motyw z paska zadań.

Przełącz motyw zmiany z zasobnika systemowego

Centrum akcji w systemie Windows 10 nie ma przełącznika na motyw jasny / ciemny. Po wyjęciu z pudełka nie można nawet zaplanować zmiany motywów, więc w systemie Windows 10 brakuje szybkiego i łatwego przełączania się między motywami.

Ściągnij i uruchom Easy Dark Mode. Dodaje mały kwadratowy przycisk do zasobnika systemowego, który przełącza się między motywem jasny / ciemny. Jeśli obecnie używasz jasnego motywu, kliknięcie przycisku spowoduje przełączenie na ciemny motyw. Podobnie, jeśli używasz ciemnego motywu, kliknięcie przycisku spowoduje przełączenie na jasny motyw.

Możesz ustawić aplikację tak, aby działała podczas uruchamiania i automatycznie przełączała się do określonego motywu po pierwszym uruchomieniu.

Domyślnie tryb Easy Dark jest uruchamiany za pomocą przycisku w zasobniku systemowym, jednak jeśli chcesz umieścić przełącznik w dowolnym miejscu na ekranie, możesz to zrobić w ustawieniach aplikacji. Ponadto możesz także ustawić automatyczne uruchamianie aplikacji podczas rozruchu.

Aplikacja działa naprawdę dobrze. Zmiana motywu jest bezbłędna, chociaż między kliknięciem przycisku a faktycznym przełączeniem motywu występuje 1-2 sekundowe opóźnienie. Jeśli masz starszy system, istnieje prawdopodobieństwo, że zmiana motywu może zająć więcej czasu.

To tylko jedna z wielu rzeczy, których brakuje w systemie Windows 10. Firma Microsoft może nie dodawać przełącznika do paska zadań, ale przełącznik w Centrum akcji jest do zrobienia. Kolejne główne wydanie systemu Windows 10 doda przełącznik jasności do Centrum akcji, więc być może przełącznik, który pozwala zmienić motyw, może zostać tam również dodany.

Jeśli chodzi o ciemny motyw, Microsoft ma wiele do zrobienia. Po pierwsze, temat nadal nie jest w pełni wdrożony. Wszystkie standardowe aplikacje komputerowe go nie obsługują, a jeśli motyw dotyczy tylko aplikacji UWP, pozostanie niekompletny przez co najmniej dekadę.