Jak ukryć wszystkie OSD w systemie Windows 10

Gdy używasz dedykowanych klawiszy głośności i jasności na klawiaturze, aby zmienić jedną z tych dwóch rzeczy, pojawi się ekran ekranowy wskazujący zmianę. To OSD nie jest lubiane przez wielu użytkowników. Głównym problemem jest to, że utrzymuje się zbyt długo. Nie da się tego zlekceważyć. Możesz wyłączyć tylko menu OSD woluminu lub, jeśli chcesz, możesz ukryć wszystkie OSD za pomocą aplikacji o nazwie HideVolumeOSD.

Jeśli ocenisz aplikację po samej nazwie, wydaje się, że ukryje ona tylko menu OSD woluminu, ale ukryje wszystkie OSD dodane przez system Windows 10. Obejmuje to menu OSD jasności, a także menu ekranowe trybu samolotowego.

Ukryj wszystkie OSD

Ściągnij i zainstaluj HideVolumeOSD. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić aplikację, a ukryje ona wszystkie menu OSD systemu Windows 10.

Dotyczy to prostego sterowania paskiem, które widzisz, gdy widzisz, że używasz klawiszy zwiększania / zmniejszania głośności, gdy nic nie gra, lub gdy używasz klawiszy zwiększania / zmniejszania jasności. Ukrywa również większe OSD, które otrzymujesz, gdy coś jest odtwarzane, i użyj regulacji głośności w górę / w dół, aby zmienić głośność.

System Windows 10 grupuje to OSD z opóźnieniem powiadomienia, które można ustawić. Opóźnienie powiadomienia decyduje o tym, jak długo wyskakujące powiadomienie pozostaje na ekranie, zanim zostanie automatycznie odrzucone. Nie możesz ustawić go poniżej 5 sekund i ma to sens w przypadku powiadomień. W przypadku OSD powinien istnieć sposób na wyłączenie go bez konieczności uciekania się do aplikacji innych firm. Jeśli nic innego, klawisz Escape lub inna kombinacja klawiszy powinna być w stanie ją odrzucić.

Wszystkie elementy sterujące klawiatury nadal działają po uruchomieniu tej aplikacji. Jeśli chcesz sprawdzić aktualną głośność, możesz przyjrzeć się ikonie głośnika w zasobniku systemowym. Zmienia się, aby odzwierciedlić poziom głośności. Nie przekaże go dokładnie, ponieważ ma tylko cztery poziomy, ale daje wskazówkę. Podobnie, jeśli włączysz tryb samolotowy, ikona WiFi zostanie zastąpiona ikoną samolotu. Jedynym wizualnym wskazaniem, którego nie otrzymujesz, jest jasność.

Aplikacja jest dość prosta i nie ma dodatkowych ustawień. Nie możesz wybrać, które OSD jest ukryte, a które nie, i to ma sens, ponieważ pierwotnie zostało stworzone, aby ukryć OSD woluminu. Biorąc pod uwagę, że ta aplikacja może ukrywać OSD, na które nie jest skierowana, prawdopodobnie oznacza to, że system Windows 10 traktuje wszystkie OSD w ten sam sposób i tak naprawdę nie można ich rozróżnić.

x