Jak zmienić numer telefonu Whatsapp

Twoje konto Whatsapp jest powiązane z numerem telefonu. Możesz wyjąć kartę SIM z jednego telefonu i włożyć ją do innego, aby w mgnieniu oka rozpocząć pracę. Możesz przywrócić historię czatu z kopii zapasowej czatu, ale nic się nie zmieni. To powiedziawszy, możesz łatwo zmienić swój numer telefonu Whatsapp, jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba. Jest wbudowana opcja, która pozwala to zrobić za pomocą kilku dotknięć.

Numer telefonu Whatsapp

Otwórz Whatsapp i przejdź do zakładki Ustawienia. Dotknij Konto, a na ekranie Konto dotknij Zmień numer. Stuknij Dalej na ekranie Zmień numer.

Wprowadź swój aktualny numer telefonu, tj. Ten, który jest aktualnie powiązany z Twoim kontem Whatsapp w polu „Stary numer telefonu”. Następnie wprowadź nowy numer, na który chcesz się przełączyć, w polu „Nowy numer telefonu”. Stuknij Dalej, a następnie potwierdź, że chcesz wprowadzić zmianę.

W przypadku zmiany numeru masz możliwość powiadomienia swoich kontaktów o zmianie numeru. Twoje grupy otrzymują alert bez względu na wszystko. Jeśli chcesz, możesz wybrać, które z Twoich kontaktów będą informowane o Twoim nowym numerze telefonu.

Twoje konto zostanie przełączone z obecnego numeru telefonu na nowy. Będziesz musiał sprawdzić, czy masz nowy numer telefonu, a gdy to zrobisz, Twoja stara karta SIM i numer telefonu nie będą już działać z Whatsapp.

Jeśli zmienisz telefon w tym samym czasie, w którym zmienisz numer telefonu, Twoje czaty nie zostaną automatycznie zsynchronizowane z nowym telefonem tylko z powodu przeniesienia numeru. Informacje o koncie Whatsapp zostaną przeniesione ze starego numeru telefonu na nowy, ale nie obejmuje to historii czatów.

Twoje kontakty otrzymają alert podobny do tego, który otrzymają, gdy nastąpi zmiana klucza szyfrowania. Twoje informacje kontaktowe zostaną zaktualizowane dla Twoich znajomych; nie zaczną nagle otrzymywać wiadomości z nieznanego / nowego numeru.

Jeśli nie widzisz opcji poinformowania swoich kontaktów o zmianie numeru telefonu, to dlatego, że jest to nowa funkcja. Aby to uzyskać, musisz mieć najnowszą wersję aplikacji. Ta funkcja jest dostępna zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS i oczywiście jest aktualizacja aplikacji dla obu platform.

Twoje kontakty nie muszą mieć uruchomionej najnowszej wersji aplikacji, aby otrzymywać powiadomienia o zmianie numeru telefonu.

x