Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz zmienić przypisanie klawiszy klawiatury w systemie Windows 10, AutoHotKey to prosty sposób na zrobienie tego. W przypadku systemu macOS nie ma odpowiednika AutoHotKey, jeśli szukasz rozwiązania opartego na skryptach. To powiedziawszy, jeśli chcesz zmienić przypisanie klawiszy klawiatury w systemie MacOS, możesz to zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji open source o nazwie Karabiner-Elements.

Karabiner-Elements jest tak samo popularny w systemie MacOS, jak AutoHotKey w systemie Windows 10. Nie tylko zapewnia użytkownikom proste GUI do zmiany przypisania klawiszy klawiatury w systemie macOS, ale może być również używany do bardziej skomplikowanych modyfikacji klawiatury.

Sprawdź -   Jak kontrolować dostęp do sudo w systemie Linux

Jeśli chcesz wyłączyć klawisze modyfikujące w systemie MacOS, istnieje standardowa funkcja, która może to zrobić i tak naprawdę nie potrzebujesz do tego tej aplikacji.

Zmień przypisanie klawiszy klawiatury

Ściągnij i zainstaluj Karabiner-Elements. Po zainstalowaniu uruchom aplikację i przejdź do zakładki Proste modyfikacje. Tutaj możesz zmienić przypisanie klawisza klawiatury. Kliknij przycisk „Dodaj element” u dołu i otwórz menu „Od klucza”. Wyświetli listę wszystkich klawiszy na klawiaturze. Wybierz ten, który chcesz zmienić, a następnie otwórz menu rozwijane „Do klucza”. Z tego menu wybierz, który klawisz ma zostać wykonany po dotknięciu klawisza, który chcesz przypisać.

W poniższej konfiguracji, kiedy stuknę klawisz „a”, zamiast tego wprowadzę „1”. Powtórz to dla wszystkich kluczy, które chcesz zmienić. Za każdym razem, gdy chcesz zresetować klucz do normalnego stanu, kliknij przycisk Usuń obok niego.

Sprawdź -   Microsoft To-Do otrzymuje poważną aktualizację; pochodzi z nowym wyglądem

Komputery Mac, podobnie jak wszystkie inne komputery, mają klawisze funkcyjne, które mogą regulować głośność, jasność, podświetlaną klawiaturę itp. Po wyjęciu z pudełka nie można zmienić działania tych klawiszy, ale Karabiner-Elements może.

Przejdź do zakładki Klawisze funkcyjne i tam możesz zmienić działanie klawiszy funkcyjnych na MacBooku. Jeśli chcesz, aby klawisze funkcyjne działały głównie jako klawisze funkcyjne i nie sterowały jasnością, dźwiękiem itp., Włącz opcję „ Użyj wszystkich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych ” u dołu i domyślnie klawisze funkcyjne będą działają jak standardowe klawisze funkcyjne. Aby użyć ich do zmiany głośności lub jasności, będziesz musiał dotknąć i przytrzymać klawisz Fn podczas naciskania klawisza funkcyjnego.

Sprawdź -   Jak tworzyć błyskawiczne wykresy za pomocą funkcji Przeglądaj w Arkuszach Google

Ta konkretna modyfikacja będzie działać tylko po uruchomieniu komputera. Karabiner-Elements nie modyfikuje podstawowej funkcjonalności klawiatury, więc na ekranie startowym, na którym aplikacja nie jest uruchomiona, nie będzie można zmodyfikować żadnego klawisza. Modyfikacje zaczną obowiązywać dopiero po uruchomieniu komputera i uruchomieniu aplikacji.