Jak zmienić rozmiar menu Start w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Czy Twoje menu Start wydaje się za duże lub za małe? Jeśli tak, możesz łatwo zmienić rozmiar menu Start w systemie Windows 10, aż będzie odpowiednie, co da ci więcej miejsca na przypięcie ulubionych elementów – lub odsłoni więcej pulpitu. Oto jak to zrobić.

Najpierw uruchom menu Start, klikając przycisk „Start” na pasku zadań lub naciskając klawisz Windows.

Po otwarciu menu Start umieść kursor myszy na jego krawędzi. Kursor myszy zmieni się w kursor zmiany rozmiaru, który wygląda jak krótka linia ze strzałkami na każdym końcu.

  Jak zmienić tryb projekcji systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Kursor myszy ze strzałką zmiany rozmiaru systemu Windows 10 nad menu Start

Aby zmienić wysokość menu Start, umieść kursor na górnej krawędzi menu Start, a następnie przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij myszą w górę lub w dół.

Zmiana rozmiaru menu Start systemu Windows 10 w pionie

Menu Start zmieni rozmiar w miarę przeciągania myszą. Po znalezieniu odpowiedniej wysokości zwolnij przycisk myszy, a menu Start pozostanie takie.

Wyższe menu Start systemu Windows 10

Możesz także zmienić szerokość menu Start w ten sam sposób: chwyć jego prawą krawędź kursorem zmiany rozmiaru i przeciągnij myszą, aby ją powiększyć lub zmniejszyć. Po zmianie rozmiaru w poziomie menu Start zostanie przyciągnięte do wielokrotności rozmiaru kafelka.

Zmiana rozmiaru menu Start systemu Windows 10

Lub możesz jednocześnie dostosować wysokość i szerokość, klikając prawy górny róg menu Start i przeciągając mysz do wewnątrz lub na zewnątrz po przekątnej.

  (NAPRAWIONE) Kod błędu Spotify 18 w systemie Windows 10

Zmiana rozmiaru menu Start systemu Windows 10 po przekątnej

Jeśli powiększysz menu Start, będziesz mieć dużo miejsca na kafelki na żywo i skróty do ulubionych aplikacji, witryn internetowych i dokumentów. Jeśli chcesz, możesz nawet ustawić menu obejmujące większą część ekranu.

Ogromne menu Start systemu Windows 10

Lub jeśli uważasz, że menu Start zajmuje zbyt dużo miejsca, możesz je zmniejszyć. W ten sposób nie zakrywa tak dużej części pulpitu, gdy się pojawia.

Malutkie menu Start systemu Windows 10

Wybór rozmiaru należy do Ciebie. To jeszcze jeden sposób na spersonalizowanie systemu i uzyskanie najwygodniejszego działania systemu Windows 10.

Nawiasem mówiąc, menu Start nie jest jedyną rzeczą, którą można zmienić w systemie Windows 10. Równie łatwo można zmienić wysokość paska zadań. Miłej zabawy przy zmianie rozmiaru!

  Jak uruchamiać gry NES w systemie Windows

x