Jak zmienić tło wideo Zoom

Zoom to narzędzie, które zyskało całkiem sporo lat po pandemii COVID-19. Stało się podstawowym narzędziem do spotkań online i klas online. Ponieważ wiele osób pracuje lub uczy się w domu, jednym z raczej nietypowych problemów, z którymi się borykają, jest miejsce na założenie sklepu w domu / mieszkaniu. Niewiele osób ma skonfigurowane biura domowe, a wielu mieszka w swoich mieszkaniach, co utrudnia zajęcie miejsca w klasie lub biurze. W tym celu, jeśli martwisz się o prywatność lub po prostu nie chcesz, aby bałagan w tle pojawiał się podczas spotkania wideo, możesz to ukryć, dodając tło do filmu na żywo. Oto jak możesz zmienić tło wideo Zoom.

Uwaga: NIE potrzebujesz do tego zielonego ekranu, jednak jeśli go masz, Zoom może go również dostosować.

Powiększ tło wideo

Musisz zainstaluj aplikację Zoom na pulpicie, aby zmienić tło w połączeniu Zoom. Aplikacja ma kilka podstawowych obrazów, ale możesz użyć niestandardowego obrazu, jeśli chcesz.

Zaloguj się do Zoom i kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu. Z menu wybierz „Ustawienia”.

Przejdź do zakładki „Tło wirtualne” i wybierz jedno z tła lub kliknij mały przycisk plus i wybierz obraz z komputera.

Po wybraniu tła pojawi się monit o pobranie „pakietu Smart Virtual Background”. Pobierz go, a zostanie on zainstalowany automatycznie.

To powinno wystarczyć. Zoom usunie teraz tło z filmu i zastąpi je wybranym obrazem. W dalszym ciągu będziesz widoczny na filmie, a kiedy się poruszasz, tło odpowiednio się dostosuje. Aby uzyskać najlepsze wyniki, nie siedź w ciemności, jeśli możesz pomóc.

Jeśli masz zielony ekran, powinieneś włączyć opcję „Mam zielony ekran” w dostępnych tłach. Jeśli później znajdziesz bardziej odpowiednie miejsce na połączenia konferencyjne lub zajęcia, możesz wyłączyć tło, wybierając opcję „Brak”.

Zoom działa naprawdę dobrze, nawet jeśli twoja kamera internetowa nie jest najlepsza. Zwykła kamera internetowa na laptopie jest w porządku. Jeśli wycinasz głowę lub ramię, możliwe, że siedzisz pod małym cieniem, więc włącz światło lub porusz się. Dobrze jest też nosić ubrania, które wyróżniają się na tle.

Jeśli używasz Skype'a do spotkań online, ma on podobną funkcję.