Jak zmienić wykrywanie uszu słuchawki AirPod i sterowanie stuknięciem

Nie uwzględniając przycisków, Apple sprawił, że interfejs dla AirPods nie istniał. Ale to w porządku, ponieważ są pełne czujników, więc wiedzą, kiedy są w twoich uszach i kiedy je dwukrotnie stukniesz. I możesz skonfigurować wszystkie te rzeczy.

Czujniki wbudowane w każdą parę słuchawek AirPods zapewniają kilka świetnych funkcji. Na przykład po wyjęciu z pudełka (i domyślnie) Automatyczne wykrywanie uszu oznacza, że ​​słuchawki AirPods rozpoczną odtwarzanie dźwięku po włożeniu ich do uszu. Idą o krok dalej, wstrzymując dźwięk, gdy wyjmujesz je z powrotem, a obie te rzeczy mogą być świetne, jeśli nie chcesz grzebać w telefonie iPhone, iPadzie lub Macu, aby zatrzymać dźwięk.

Chociaż czasami jest to wygodne, automatyczne wykrywanie uszu może przeszkadzać. Przykładem może być sytuacja, w której słuchasz muzyki, ale chcesz zabrać jeden AirPod, aby kogoś posłuchać, lub może złapać ogłoszenie o transporcie publicznym. Po włączeniu automatycznego wykrywania ucha dźwięk zostanie wstrzymany. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, ale zamiast tego dźwięk nadal jest odtwarzany w drugim uchu, musisz całkowicie wyłączyć tę funkcję.

Jest więcej informacji na temat tego, jak działają dla Ciebie czujniki AirPods. Wspomnieliśmy wcześniej, że nie mają na nich żadnych przycisków, więc jak zrobić coś tak prostego, jak pominięcie ścieżki? W ten sposób stukasz dwukrotnie w ucho. To dwukrotne dotknięcie może służyć do kilku różnych rzeczy, takich jak poproszenie Siri o pomoc lub wstrzymanie muzyki. Apple domyślnie ustawia niektóre z tych działań, ale jeśli chcesz samodzielnie wybierać, co powinno zrobić dwukrotne dotknięcie, możesz.

Poniżej wyjaśnimy, jak to zrobić, ale najpierw zacznijmy od wykrywania ucha.

Jak wyłączyć automatyczne wykrywanie uszu

Aby rozpocząć, upewnij się, że AirPods są aktywne na iPhonie lub iPadzie, a następnie otwórz aplikację Ustawienia. Następnie kliknij „Bluetooth”.

Znajdź wpis dotyczący swoich AirPods i dotknij ikony „i” obok niego.

Stuknij ikonę I obok swoich AIrPods

Na koniec przestaw przełącznik automatycznego wykrywania uszu do pozycji „Wył.”.

Wyłącz automatyczne wykrywanie uszu

To wszystko. Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz ponownie włączyć Automatyczne wykrywanie uszu, przełącz przełącznik z powrotem do pozycji „Włączone”.

Jak zmienić działania dwukrotnego dotknięcia

Każdy z twoich AirPods ma w sobie czujniki, więc wiedzą nie tylko, kiedy są w twoich uszach, ale także kiedy je dwukrotnie stukniesz. Oznacza to, że możesz przypisać inną czynność dwukrotnego stuknięcia do lewego lub prawego ucha. Czynności te obejmują wywoływanie Siri, pomijanie utworów i nie tylko.

Aby rozpocząć, a gdy AirPods są aktywne na iPhonie lub iPadzie, otwórz aplikację Ustawienia.

Następnie kliknij „Bluetooth”.

Otwórz ustawienia.  Kliknij Bluetooth

Znajdź wpis dotyczący swoich AirPods i dotknij ikony „i” obok niego.

Stuknij ikonę I obok swoich AIrPods

Wybierz „Lewo” lub „Prawo” w zależności od AirPod, dla którego chcesz zmienić działanie dwukrotnego dotknięcia.

Stuknij w lewo lub w prawo

Na koniec dotknij akcji, którą chcesz zastosować.

Kliknij wybrane działanie

Jeśli wolisz nie wykonywać żadnej czynności po dwukrotnym dotknięciu, kliknij „Wył.”.

Możesz przetestować nowo zastosowane czynności, dwukrotnie dotykając słuchawki AirPod, gdy znajduje się ona w uchu.

x