Znajdź zgubione słuchawki AirPods

AirPods jako koncepcja są całkiem zgrabne. Praktycznie wszyscy wiemy, że ludzie stracą co najmniej jeden AirPod z pary. Apple ma już program zastępczy, aby złagodzić ból; możesz mieć utraconą wymianę AirPod za 59 USD. Akcesoria już się pojawiają, aby pomóc Ci dłużej trzymać AirPods, zanim nieuchronnie je zgubisz. Finder for Airpods to aplikacja za 3,99 USD, dostępna w App Store, która pozwala znaleźć zgubione słuchawki AirPods. Aby korzystać z tej aplikacji, musisz mieć system iOS 10.1 lub nowszy.

Aktualizacja: firma Apple usunęła tę aplikację z App Store.

Finder for Airpods działa z AirPods, które zostały raz sparowane z urządzeniem iOS. Nie powinno się usuwać parowania.

Otwórz Finder dla Airpods i zacznie szukać AirPods, które zostały sparowane z urządzeniem. Zapyta Cię, który AirPod, lewy lub prawy, zgubiłeś. Jeśli zgubiłeś je obie, aplikacja może je również wyszukać w tym samym czasie.

Wyszukiwarka dla Airpods-select-pod

Po wybraniu AirPod, który próbujesz znaleźć, Finder for Airpods rozpocznie skanowanie. Na ekranie pojawi się łuk, który wypełni się, gdy się zbliżysz. Zacznij poruszać się po pokoju, w którym zgubiłeś AriPod (y), a aplikacja poinformuje Cię, kiedy się zbliżasz.

Wyszukiwarka do wyszukiwania Airpods Wyszukiwarka Airpods-close

Finder for Airpods ma swoje ograniczenia; jeśli słuchawki AirPod nie są już naładowane, tj. bateria wyczerpała się, aplikacja nie będzie w stanie ich znaleźć. Jeśli słuchawki AirPod wypadły z kieszeni, kiedy wysiadałeś z pociągu, i zdałeś sobie z tego sprawę dopiero po powrocie do domu, aplikacja nie będzie w stanie znaleźć zgubionych kapsuł.

Aby znaleźć zgubione słuchawki AirPods, musisz być blisko nich. Jeśli zgubiłeś je w domu lub w pracy, ta aplikacja będzie niezwykle przydatna.

Następne pytanie brzmi: jak działa aplikacja? AirPods to zasadniczo słuchawki Bluetooth. Po sparowaniu ich z urządzeniem z systemem iOS są rozpoznawane po sygnaturze bezprzewodowej. Dzięki temu urządzenie automatycznie łączy się z nimi, gdy je wyjmiesz. Finder for Airpods wyszukuje kapsuły i identyfikuje je na podstawie tego samego podpisu. Jeśli chodzi o cenę, 3,99 USD to bardzo banalna kwota do zapłacenia, aby znaleźć swoje słuchawki AirPod, które kosztują 159 USD.

Aktualizacja: Apple usunęło tę niesamowitą aplikację ze sklepu App Store. Powody nie są obecnie jasne. Być może Apple doda to w późniejszym terminie jako funkcję natywnie do iOS. Robiono to w przeszłości za pomocą aplikacji Flux. Może to być również spowodowane tym, że Apple uważa, że ​​może nie być zbyt dokładne. Uważamy, że coś jest lepsze niż nic, zwłaszcza jeśli zgubiłeś AirPod w łóżku. Jeśli chcesz, możesz otrzymać zwrot pieniędzy za aplikację przez iTunes.

x