Jak zobaczyć wszystkie dane, które Instagram ma na Twój temat

Instagram to miejsce, w którym możesz udostępniać swoje zdjęcia i podobnie jak większość sieci społecznościowych, śledzi niektóre dziwne i cudowne rzeczy. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie rodzaje rzeczy śledzi? Oto jak to wszystko zobaczyć.

Większość sieci społecznościowych gromadzi dane; pomaga im dostosować doświadczenie do naszych potrzeb. Historia wyszukiwania pozwala im oferować posty, które z większym prawdopodobieństwem chcielibyśmy zobaczyć, i tak, udoskonalamy reklamy, tak abyśmy widzieli tylko te, z którymi mamy większe szanse na interakcję. To niekoniecznie jest złe, a najciekawsze jest to, że możemy zajrzeć za zasłonę. W końcu rzadko zdarza się, że tego rodzaju dane są tak łatwo dostępne.

Instagram umożliwia przeglądanie wszystkich zebranych przez niego danych i są one przechowywane w jednym miejscu. Co mniej przydatne, nie możesz znaleźć żadnego z nich w samej aplikacji Instagram i chociaż możesz wybaczyć, że zapomniałeś, że Instagram jest obecny w Internecie, musisz się tam udać, aby zobaczyć dane, które firma ma na Twój temat.

Jak wyświetlić wszystkie dane zebrane przez Instagram

Aby rozpocząć, przejdź do tego, co nazywa Instagram narzędzie dostępu—Instagram nie ułatwia odnalezienia tej strony w inny sposób. Aby kontynuować, może być konieczne wprowadzenie danych logowania do Instagrama.

Następna strona, którą zobaczysz, zawiera wszystkie informacje, począwszy od daty dołączenia do Instagrama. Kliknij wpis, aby wyświetlić więcej informacji o czymś konkretnym, na przykład historię wyszukiwania na Instagramie.

Kliknij opcję, aby wyświetlić swoje dane

Jest tu mnóstwo informacji, niektóre z nich są naprawdę niesamowite. Na przykład, czy kiedykolwiek odpowiedziałeś na pytanie w historii na Instagramie? A może jeden z tych suwaków emoji? Instagram pamięta oba z nich i pokaże Ci, kiedy to zrobiłeś, a także osobę, z którą miałeś kontakt.

Dane Instagram Emoji Slider

Inne interesujące informacje obejmują ankiety, z którymi miałeś interakcję, a także wszystkie hashtagi, które obserwujesz. Jeśli kiedykolwiek zmieniłeś swoje imię lub nazwę użytkownika, wszystko to też jest zarejestrowane.

Dane ankiety na Instagramie

Być może najciekawsze jest to, że możesz zobaczyć, które reklamy wyświetla Ci Instagram, na podstawie tego, jakie według niego są Twoje zainteresowania.

Dane reklamowe na Instagramie

To całkiem niesamowite, prawda? Teraz, gdy znasz już wszystkie informacje o Tobie, które ma Instagram, możesz rozważyć całkowite usunięcie konta, jeśli Ci to przeszkadza.

x