Jak zmniejszyć intensywność białego koloru na swoim iPhonie


iOS 9.3 dodał Night Shift, nową funkcję, która pozwala zabarwić ekran na kolor sepii, abyś mógł lepiej spać. Okazuje się, że funkcja znacznie wyczerpuje baterię i od tego czasu nie można jednocześnie włączyć funkcji Night Shift i trybu niskiego zużycia energii, chyba że użyjesz do tego hacka. Oznacza to, że musisz dokonać kompromisu między lepszym snem a telefonem, który wyczerpie baterię nieco bardziej niż zwykle. Jeśli szukasz alternatywnej metody, możesz spróbować zmniejszyć intensywność białego koloru w telefonie. W ten sposób biały kolor telefonu będzie wyglądał znacznie mniej jasno. Jest to funkcja, która istnieje od iOS 7.1, więc możesz to zrobić na iPhonie 4, iPhonie 6S i wszystkich innych urządzeniach pomiędzy.

Otwórz aplikację Ustawienia. Wybierz Ogólne> Dostępność> Zwiększ kontrast. Na ekranie Zwiększ kontrast włącz opcję „Zmniejsz punkt bieli”, a ekran natychmiast stanie się mniej jasny. Możesz także włączyć przełącznik „Ciemniejsze kolory” i sprawić, że inne kolory będą mniej jasne.

kontrast iosios-punkt bieli

Nie możemy tu pokazać przed / po, ponieważ zmiana wpływa na jasność ekranu, której nie można uchwycić na zrzucie ekranu, ale warto spróbować, jeśli okaże się, że biel jest zbyt jasna. Przełącznik Reduce White Point został dodany ponownie w iOS 7.1 jako ulepszenie funkcji dostępności. Jest to łatwy sposób na uzyskanie mniej oślepiająco jasnego ekranu bez faktycznego zmniejszania jasności do punktu, w którym niemożliwe jest rozróżnienie ekranu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku starszych urządzeń, które nie otrzymały funkcji Night Shift lub urządzeń, które są intensywnie użytkowane i nie mają zapasu baterii na potrzeby tej funkcji.