Jak znaleźć aplikacje 32-bitowe w systemie macOS

macOS Catalina przestał wspierać aplikacje w wersji 32-bitowej. Dla programistów oznacza to konieczność stworzenia wersji 64-bitowych dla swoich programów. Jako użytkownik końcowy powinieneś być świadomy, które aplikacje działają w trybie 32-bitowym, aby przygotować się na ewentualne problemy związane z ich brakiem aktualizacji. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak zidentyfikować aplikacje 32-bitowe w systemie macOS.

Jak zlokalizować aplikacje 32-bitowe

Aby znaleźć aplikacje 32-bitowe, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz opcję „Informacje o tym Macu”. W nowym oknie, które się otworzy, kliknij przycisk „Raport systemowy”.

Pojawi się kolejne okno z szczegółowymi informacjami o systemie. Przewiń kolumnę po lewej stronie i rozwiń sekcję „Oprogramowanie”, a następnie wybierz „Aplikacje”. W panelu po prawej stronie zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych aplikacji. Wybierz jedną z nich i spójrz na dolne okno, gdzie znajdziesz pole „Rodzaj”. Tam będziesz mógł sprawdzić, czy aplikacja jest 32-bitowa, czy 64-bitowa.

Co powinieneś zrobić teraz?

Obecnie Catalina znajduje się w fazie beta, a oficjalne wydanie jest nadal kilka miesięcy przed nami. Gdy znajdziesz istotną aplikację działającą w wersji 32-bitowej, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy jej rozwój jest kontynuowany. Deweloperzy zazwyczaj są świadomi tego, że ich 32-bitowe aplikacje są na ostatniej prostej, więc warto poszukać informacji o możliwych aktualizacjach.

Jeśli nie ma żadnych wieści od programisty, warto zwrócić uwagę na datę ostatniej aktualizacji aplikacji. Jeżeli była ona stosunkowo niedawna, istnieje szansa, że deweloper przygotowuje 64-bitową wersję, co oznacza, że aplikacja jest wciąż aktywnie rozwijana.

W sytuacji, gdy aplikacja nie jest już aktualizowana i nie ma żadnych informacji na temat wydania wersji 64-bitowej, konieczne będzie znalezienie alternatywnej aplikacji. Obecnie nie ma możliwości uruchamiania aplikacji 32-bitowych na systemie Catalina, a wszelkie przyszłe metody mogą okazać się niepewne lub niestabilne. Dlatego najlepiej jest rozpocząć poszukiwania już teraz, aby uniknąć problemów, gdy Catalina zostanie oficjalnie wydana.

Jeśli aplikacja jest kluczowa dla Twojej pracy i nie ma dostępnej alternatywy, możesz rozważyć wstrzymanie się z aktualizacją do Cataliny do momentu jej oficjalnego wydania. Apple nie wymusza na użytkownikach aktualizacji, więc być może deweloper zdąży przygotować 64-bitową wersję przed premierą systemu.


newsblog.pl