Jak znaleźć i zabić Niszczyciela w Minecrafcie

Ravager to jeden z najpotężniejszych mobów bez bossów, jakie napotkasz w grze Minecraft. Ciężko zabić mając 100 punktów zdrowia. Jego prędkość odpowiada prędkości gracza, co oznacza, że ​​nie da się go wyprzedzić. Może również niszczyć szeroką gamę bloków, przez co większość z nich jest słabym blokiem do ukrycia się lub schowania się za nim. Zabicie niszczyciela, choć trudne, daje ci dużo doświadczenia i, jeśli masz szczęście, siodło.

Niszczyciel w Minecrafcie

Niszczyciel to duży, podobny do żubra/nosorożec/triceratops tłum. Nie jest łatwo go znaleźć, ponieważ pojawia się tylko podczas trzeciej fali najazdu na wioskę. Aby znaleźć niszczyciela, gracz musi;

Znajdź kapitana Illagera i zabij go lub każ oswojonemu wilkowi zabić ich.
Wejdź do wioski po zabiciu kapitana Illagera.
Poczekaj na rozpoczęcie nalotu
Przetrwaj najazd do trzeciej fali, kiedy pojawi się do 5 pustoszywców.

Znajdź kapitana Illagera

Kapitan Illager pojawi się w mobie Illager. Znajdziesz je w następujących miejscach;

Patrol złodziei, który się pojawił. Zwykle pojawiają się po 5 dniach w świecie, ale są rzadkie
Posterunki grabieżców
Leśne rezydencje

Z powyższych trzech najłatwiej znaleźć posterunek grabieżców. To rzadka konstrukcja, ale rezydencja w lesie jest rzadsza niż placówka. Kapitan Illager jest identyfikowany po sztandarze, który noszą. Kiedy ty lub oswojony wilk je zabijesz, otrzymasz efekt „Zły Omen”.

Gdy masz efekt Zły Omen, możesz wejść do wioski i zainicjuje to najazd.

Zabij Niszczyciela

Po zainicjowaniu najazdu musisz przebić się przez niego i poczekać na pojawienie się trzeciej fali mobów. To w tej fali pojawi się Niszczyciel.

Aby zabić niszczyciela, możesz użyć różnych technik, ale dwie popularne metody to:

Kop w dół tak, że jesteś dziurą w ziemi. Niszczyciel nie będzie mógł się do ciebie dostać, ale możesz podskoczyć i uderzyć go mieczem lub inną bronią.
Stwórz podwyższoną platformę, na którą możesz się wspiąć. Możesz również wspiąć się na drzewo, ponieważ niszczyciel nie będzie w stanie go zniszczyć. Gdy jest blisko, możesz użyć broni dystansowej, takiej jak łuk, kusza lub trójząb, aby go zabić.

Strategia zabijania

Ravagers będą pojawiać się tylko podczas rajdu, co oznacza, że ​​możesz to zaplanować z wyprzedzeniem. Po znalezieniu placówki Illager, poszukaj najbliższej wioski. Ustaw struktury, których będziesz potrzebować, aby odnieść sukces w rajdzie. Wejdź do placówki dopiero po przygotowaniu wszystkiego i zabij kapitana Illagera. Wiedząc, gdzie znajduje się najbliższa wioska, upewnisz się, że do niej dotrzesz, a nalot rozpocznie się, zanim efekt Złego Omenu zniknie (trwa 1 godzinę i 40 minut, więc bez pośpiechu).

Wniosek

Niszczyciel pojawia się podczas trzeciej fali rajdu, ale rajd może mieć kilka fal. Jeśli nadal będziesz zabijać innych kapitanów Illager, których spotkasz podczas najazdu, przedłużysz najazd. Jeśli Twoim celem jest zabicie niszczyciela, zapoznaj się z mechaniką najazdu, abyś mógł go wykorzystać na swoją korzyść.

x