Jak znaleźć kartę z wysokim zużyciem procesora w przeglądarce Chrome i Firefox

Dzisiejsze przeglądarki poprawiły się wykładniczo w ciągu ostatniej dekady. Nawet jeśli zdyskontujesz nowe funkcje i możliwości współczesnej przeglądarki, nadal nie możesz zignorować faktu, że są one znacznie szybsze. Chociaż te przeglądarki świetnie nadążają za technologią, mają kilka problemów, takich jak wycieki pamięci i wysokie zużycie procesora. Jeśli zostawisz otwartą kartę przeglądarki zbyt długo, zacznie ona powoli zużywać coraz więcej pamięci. Jedynym wyjściem jest zamknięcie go. To samo dotyczy karty o wysokim zużyciu procesora.

Zaletą nowoczesnej przeglądarki jest to, że nie musisz wychodzić z aplikacji. Możesz po prostu zamknąć kartę z wysokim zużyciem procesora. Jedyną sztuczką jest znalezienie, która to karta.

Chrom

Chrome ma własnego menedżera zadań. W systemie Windows, jeśli otworzysz menedżera zadań, prawdopodobnie zobaczysz wiele uruchomionych wystąpień Chrome. Dla każdej karty istnieje instancja. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy system Windows nie zgłasza poprawnie użycia pamięci lub procesora albo nie widzisz wszystkich kart, możesz użyć Menedżera zadań Chrome.

Otwórz okno Chrome i dotknij skrótu Shift + Esc, aby otworzyć menedżera zadań. Zobaczysz listę wszystkich otwartych kart i wszystkich rozszerzeń, które zainstalowałeś w przeglądarce. Możesz je sortować według wysokiego do niskiego wykorzystania. Wybierz kartę z wysokim zużyciem procesora i kliknij Zakończ proces, aby ją zamknąć.

Firefox

Firefox nie ma własnego menedżera zadań, takiego jak Chrome, ale ma wbudowane narzędzie do wyszukiwania statystyk wydajności dla kart i dodatków. Otwórz przeglądarkę Firefox i wpisz w pasku adresu.

about:performance

Ta strona zawiera listę wszystkich otwartych kart i dodatków zainstalowanych w Twojej przeglądarce. Aby wyświetlić statystyki wydajności dla dodatku lub karty, kliknij „więcej” obok karty lub dodatku.

Zobaczysz użycie procesora przez tę kartę i możesz ją zamknąć lub załadować ponownie bezpośrednio z tej strony. Nie możesz sortować kart według użycia, więc będziesz musiał ręcznie znaleźć kartę z wysokim zużyciem procesora.

Menedżer zadań systemu Windows

Zawsze możesz użyć menedżera zadań systemu Windows, aby sprawdzić, która karta zużywa dużo pamięci lub procesora. Upewnij się, że procesy nie zostały pogrupowane według typu, a następnie posortuj kolumnę według użycia procesora.

W przeglądarce Firefox menedżer zadań będzie raportował użycie procesora tylko dla bieżącej karty. Będziesz musiał rozdzielić zakładki na własne okna lub przełączać się między nimi, jednocześnie obserwując menedżera zadań.

W przeglądarce Chrome menedżer zadań pokaże zużycie pamięci i procesora dla poszczególnych kart, ale nie zawsze pokaże tytuły kart. Istnieje duża szansa, że ​​w końcu zamkniesz ważną kartę, dlatego lepiej jest użyć menedżera zadań Chrome.

x