Udostępnij teraz w social media:

Gmail ma nowy wygląd i jest całkiem ładny. Ogólnie rzecz biorąc, gdy masowo popularna usługa przechodzi zmiany w projekcie, użytkownicy są niezadowoleni. Tak nie jest w przypadku Gmaila; wszystko wygląda o wiele lepiej i są nowe funkcje, takie jak tryb poufny i tryb offline. To powiedziawszy, jest mała ofiara nowego projektu; Kontakty i zadania. Stary projekt umożliwiał przełączanie się do kontaktów oraz wyświetlanie i edytowanie ich, ale w nowym projekcie nigdzie ich nie ma. Oto, jak możesz uzyskać dostęp do kontaktów w nowym Gmailu.

Kontakty w nowym Gmailu

Firma Google usunęła Kontakty z Gmaila. Nie ma już dedykowanego panelu ani ekranu, który umożliwia dostęp do kontaktów w celu przeglądania lub edycji. To nie znaczy, że zniknęły twoje kontakty. Nadal tam są i są zsynchronizowane z Twoim kontem Google. Dostęp do nich staje się trudny.

Sprawdź -   Jak wyłączyć wyświetlanie monitu o powiadomienia o witrynach internetowych

Można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, wystarczy uzyskać dostęp do kontaktów zsynchronizowanych z kontem Google. Ma własną dedykowaną stronę internetową, niezależną od Gmaila. Istnieją dwie wersje tego; nowy Material Design dostępny w wersji betai stara stabilna wersja Kontaktów Google co jest prawie identyczne z tym, co Gmail pokazał w starszym projekcie. Powinieneś dodać zakładkę do dowolnej wersji, której chcesz użyć. Jeśli nie używasz przeglądarki Google Chrome, jest to najlepszy i najszybszy sposób na dostęp do kontaktów w nowym Gmailu.

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, możesz użyć wbudowanej aplikacji Google, aby uzyskać dostęp do Kontaktów. Zaoszczędzi ci to trochę miejsca na pasku zakładek. Otwórz nową kartę w Chrome i kliknij małą ikonę siatki obok swojego zdjęcia profilowego. Otworzy się małe okno z różnymi aplikacjami i usługami Google, do których masz dostęp. Przewiń w dół, aż znajdziesz Kontakty, i kliknij je.

Sprawdź -   Jak ukryć elementy i ustawienia interfejsu użytkownika Firefox w menedżerze opcji i dodatków

Oczywiście, jeśli nie jest to dla Ciebie wygodne i jest to oczywiście mniej wygodne niż dostęp do kontaktów w Gmailu, prawdopodobnie możesz znaleźć rozszerzenie lub dodatek do przeglądarki, który umożliwia łatwiejsze otwieranie Kontaktów. Jeśli poświęcisz trochę czasu, możliwe, że ktoś w końcu opracuje dodatek / rozszerzenie, które w jakiejś formie przenosi kontakty z powrotem do Gmaila.

Google zwykle nie robi takich przeoczeń, więc możliwe, że było to zamierzone. Gmail wciąż udostępnia użytkownikom nowe funkcje i być może za kilka miesięcy wprowadzi sposób na ułatwienie dostępu do kontaktów w nowym Gmailu.