Jak znaleźć link do pobrania pliku w systemie macOS

Podczas pobierania pliku przeglądarka zapisuje aktywność w swoim menedżerze pobierania. Jeśli miałbyś odwiedzić menedżera pobierania w przeglądarce, prawdopodobnie mógłbyś znaleźć link do pobrania pliku. Jeśli pliku nie ma już na liście, istnieje jedna sztuczka, której można użyć, aby znaleźć link do pobrania pliku, taki, który nigdy nie wygasa.

Pobierz link do pliku

Działa to, jeśli nadal masz plik na dysku. Jeśli przesłałeś plik na dysk w chmurze i zdecydujesz się pobrać go stamtąd, ta sztuczka nie zadziała. Musisz mieć oryginalny plik na dysku lokalnym.

Przejdź do pliku i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz „Uzyskaj informacje”. Okno Pobierz informacje ujawnia wszelkiego rodzaju informacje o pliku, a nie tylko informacje, które są częścią jego metadanych.

Jeśli rozwiniesz opcję „Więcej informacji”, zobaczysz bezpośredni link do źródła pliku. Zostanie wymieniony w polu „Gdzie”. Wszystkie pobrane pliki będą miały tę informację. Dlatego jeśli pobierzesz plik z dysku w chmurze, ta sztuczka nie zadziała. Ten plik zamiast tego będzie prowadzić do dysku w chmurze, z którego pochodzi.

Pole „Gdzie” będzie nieobecne w przypadku plików utworzonych w systemie. Na poprzednim zrzucie ekranu widać trzy różne okna Uzyskaj informacje. Dwa dotyczą plików pochodzących z Internetu, a trzeci (ostatni / prawy najbardziej) dotyczy zrzutu ekranu zarejestrowanego na komputerze Mac.

Tych informacji nie można usunąć. Nie jest to część metadanych pliku, więc jeśli chcesz przenieść plik do innego systemu operacyjnego, nie będzie go. Dlatego też przesłanie go w inne miejsce, a następnie pobranie go zastępuje informacje. Naprawdę nie da się go zachować poza urządzeniem, na którym go masz.

Jeśli chodzi o link, będzie poprawny, ale to nie znaczy, że plik będzie zawsze tam dostępny. Możesz go wybrać i skopiować, a następnie wkleić w przeglądarce. Wynikiem będzie prawdopodobnie ponowne pobranie pliku (lub jego nowsza wersja), ale jeśli link jest martwy lub plik został usunięty i zastąpiony czymś innym, nic nie można na to poradzić.

Nie możesz również edytować tych informacji. Link pozostanie jednak, jeśli otworzysz plik oraz utworzysz i zapiszesz jego dokładną kopię w aplikacji na pulpicie, będziesz mieć plik bez informacji o jego pobieraniu.