Jak znaleźć numer wersji aplikacji w systemie Windows 10

Numery wersji aplikacji zazwyczaj nie są czymś, czym powinni się zajmować użytkownicy, chyba że jest to kwestia zgodności lub błędu, który może powodować aplikacja. W takim przypadku wersja może być istotna przy rozwiązywaniu dowolnego problemu. Oto, jak znaleźć numer wersji aplikacji w systemie Windows 10.

Numer wersji aplikacji

Istnieje wiele sposobów na znalezienie numeru wersji aplikacji, ale różni się ona w przypadku aplikacji komputerowych i aplikacji UWP.

Panel sterowania

W przypadku aplikacji komputerowych naprawdę dobrym i szybkim sposobem na sprawdzenie numerów wersji wielu aplikacji jest otwarcie Panelu sterowania i kliknięcie Odinstaluj program. Na ekranie odinstalowywania zobaczysz pełną listę wszystkich aplikacji komputerowych zainstalowanych w systemie. Zobaczysz kolumnę „Wersja” i wyświetli wersję aplikacji. Jest to niezawodny sposób na sprawdzenie wersji aplikacji w większości przypadków, ale będą wyjątki.

Informacje o stronie aplikacji

Numer wersji aplikacji komputerowej i aplikacji UWP jest zwykle zapisany na stronie / ekranie Informacje. W niektórych przypadkach informacje te mogą być wyświetlane na ekranie ustawień / konfiguracji aplikacji.

Możesz to zobaczyć od razu lub być może będziesz musiał przyjrzeć się trochę bliżej, ale słowo „wersja” zdecydowanie wyprzedzi numer wersji.

Ta metoda działa w przypadku aplikacji UWP.

PowerShell

Za pomocą programu PowerShell można uzyskać pełną listę wszystkich aplikacji UWP w systemie wraz z numerem wersji. Jest to odpowiednik sztuczki Panelu sterowania dla aplikacji komputerowych.

Get-AppXpackage

Dzięki metodzie PowerShell będziesz musiał trochę się rozejrzeć, ponieważ polecenie zwraca coś, co najlepiej można opisać jako zrzut informacji. To powiedziawszy, słowo „wersja” pojawia się przed liczbą, więc nie będzie trudno go dostrzec. Najpierw sprawdź nazwę aplikacji, ponieważ łatwo ją przeoczyć.

Numery wersji aplikacji mogą być krótkie lub długie. To zależy od typu aplikacji i częstotliwości aktualizacji. W niektórych przypadkach wersja aplikacji może przeskakiwać całe liczby, np. Od 1,0 do 2,0, w innych przypadkach może przeskakiwać tylko niewielką liczbę dziesiętną, np. Od 1.0.1 do 1.0.2. Powinieneś także wiedzieć, że nie zawsze dostaniesz każdą wersję konkretnej aplikacji. W niektórych przypadkach deweloper może nie wydać niektórych wersji z jakiegokolwiek powodu. Użytkownicy zazwyczaj uzyskują stabilne wersje.