Jak znaleźć ostatnio pobrany plik na Windows 10

Przeglądarki pozwalają wybrać miejsce, w którym chcesz zapisać plik, zanim zaczniesz go pobierać. Wiele przeglądarek ma domyślną lokalizację, w której zapisują pliki, w takim przypadku może nie być dostępna opcja wyboru lokalizacji pobierania. W takim przypadku zlokalizowanie pobranego pliku może nie być możliwe. Oto, jak znaleźć ostatnio pobrany plik na Windows 10.

Ostatnio pobrany plik

Niedawno pobrany plik to plik, który został pobrany i nie został przeniesiony z pierwotnej lokalizacji. W porządku, jeśli w pewnym momencie uzyskałeś do niego dostęp, ale ważne jest, aby go nie przenieść.

Znajdź ostatnio pobrany plik

Pierwszym miejscem, które powinieneś sprawdzić, jest folder Pobrane. Wszyscy użytkownicy systemu Windows 10 mają własny folder Pobrane. Jest to biblioteka i powinna pojawić się na pasku nawigacyjnym po lewej stronie we wszystkich oknach Eksploratora plików. Jeśli nie możesz go znaleźć, przejdź do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików. Wybierz użytkownika i przejdź do folderu Pobrane poniżej.

C:Users

Przeglądarki

Zakładając, że w folderze Pobrane nie ma pobranego pliku, oznacza to, że ustawiłeś plik do pobierania w innej lokalizacji i zapomniałeś, jaka to była lokalizacja.

Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony Pobieranie. W Chrome, Firefox, Chromium Edge i Opera możesz go otworzyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + J.

Strona pobierania / okno / biblioteka zawiera listę wszystkich ostatnio pobranych plików. Historia sięga kilku miesięcy. Obok pliku znajdziesz ikonę folderu lub opcję otwarcia zawierającego folder. Kliknij to. Spowoduje to otwarcie folderu, w którym plik został pobrany i zapisany.

Menedżerowie pobierania

Menedżery pobierania plików mają funkcję podobną do przeglądarek. Jeśli nie możesz znaleźć pobranego pliku, najpierw sprawdź interfejs aplikacji, w którym pokazuje pobrane pliki, i może istnieć opcja otwarcia lokalizacji, do której został pobrany. Jeśli nie, sprawdź ustawienia aplikacji. W ustawieniach zwykle można ustawić folder, do którego należy pobrać wszystkie pliki.

Klienci Torrent

Kliknij pobrany plik prawym przyciskiem myszy lub pobieranie w toku w kliencie torrent. Menu kontekstowe będzie miało opcję o nazwie otwarty zawierający folder lub coś podobnego. Kliknięcie go otworzy folder, w którym znajduje się pobrany plik.

Jeśli żadne z powyższych nie zadziała, będziesz musiał spróbować czegoś drastycznego; przeszukaj cały folder użytkownika i posortuj wyniki według daty utworzenia lub przeszukaj cały dysk i posortuj według daty. Spowoduje to przesunięcie znalezionych plików, które zostały ostatnio utworzone, na szczyt wyników. Alternatywnie możesz spróbować ograniczyć datę plików objętych wyszukiwaniem, ale działa to tylko wtedy, gdy masz dobry pomysł podczas pobierania pliku.

x