Jak znaleźć zagubione klucze licencyjne i numery seryjne aplikacji w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Płatne oprogramowanie uwierzytelnia użytkownika na jeden z dwóch sposobów; klucz licencyjny lub numer seryjny podany przy zakupie lub po zalogowaniu się użytkownika do konta internetowego, które zostało użyte do dokonania zakupu.

Obie metody mają swoje zalety. Uwierzytelnianie za pośrednictwem konta internetowego oznacza, że ​​do weryfikacji zakupu potrzebujesz tylko nazwy użytkownika i hasła. Jeśli zapomnisz któregokolwiek z nich, możesz je łatwo odzyskać.

Uwierzytelnianie za pomocą licencji oznacza, że ​​nie musisz być połączony / online, aby aktywować i używać aplikacji. W przypadku tej metody musisz jednak zabezpieczyć swój klucz licencyjny lub numer seryjny.

Znajdź zgubione klucze licencyjne i numery seryjne

Klucz licencyjny lub numer seryjny aplikacji zostaje utracony po zainstalowaniu nowego systemu Windows 10, a czasami może zostać utracony podczas odinstalowywania i ponownego instalowania samej aplikacji. Błędy w aplikacji mogą również spowodować usunięcie licencji.

Jeśli zgubiłeś klucz licencyjny do aplikacji, ale aplikacja jest nadal aktywna i chcesz odzyskać jej numer licencji / seryjny, możesz to zrobić, przeglądając rejestr systemu Windows. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ rejestr jest ogromny, dlatego zalecamy użycie aplikacji o nazwie LicenseCrawler.

  Poznaj Celię, zastępcę Asystenta Google Huawei

Odzyskaj utracone klucze licencyjne i numer seryjny

Ściągnij i zainstaluj LicenseCrawler. Uruchom aplikację i nie zmieniaj ustawień domyślnych. Kliknij Rozpocznij wyszukiwanie. Poczekaj na zakończenie skanowania. W dolnym okienku przejrzyj różne aplikacje i klucze znalezione przez LicenseCrawler. Skopiuj klucze, które chcesz zapisać, do pliku Notatnika, zaszyfruj go i przechowuj w bezpiecznym miejscu.

Uwaga: ta aplikacja może również znaleźć klucz licencyjny systemu Windows 10.

Ograniczenia

Płatne lub płatne oprogramowanie nie zawsze opiera się na numerze seryjnym lub kluczu licencyjnym, nawet jeśli nie używa konta online do uwierzytelnienia zakupu. Aby walczyć z piractwem komputerowym, aplikacje wykorzystują różne metody sprawdzania licencji.

Niektóre licencje nie są numerami. Zamiast tego są to pliki LIC, które są wykonywane i odczytywane przez aplikację w celu uwierzytelnienia zakupu. LicenseCrawler nie może znaleźć tego typu licencji.

Jeśli wykonałeś już czystą instalację systemu Windows 10 lub odinstalowałeś aplikację, na którą próbujesz odzyskać licencję, LicenseCrawler nie będzie w stanie Ci pomóc.

LicenseCrawler jest darmowy dla użytkowników końcowych, ale napotkasz kilka irytujących okien, które będą musiały zostać zamknięte podczas korzystania z aplikacji.

  Musisz zatrzymać KB 3035583 przed ponowną instalacją

Odzyskiwanie innych typów licencji

W przypadku licencji, których LicenseCrawler nie może znaleźć, należy przejrzeć pocztę. Często programiści wysyłają licencję lub plik licencji do użytkowników pocztą e-mail. Sprawdź konto e-mail, którego użyłeś do dokonania zakupu.

Jeśli nie możesz znaleźć licencji w swoim e-mailu, możesz również spróbować skontaktować się z programistą. Poinformuj ich, że zgubiłeś klucz licencyjny, podaj adres e-mail użyty do zakupu licencji i datę zakupu. W wielu przypadkach programiści będą mogli bezpłatnie wystawić nową licencję lub wysłać starą.

Bezpieczeństwo licencji i numerów seryjnych

Po odzyskaniu klucza licencyjnego lub numeru seryjnego Twoim głównym priorytetem powinno być zabezpieczenie go, aby można go było później znaleźć.

Podczas zapisywania informacji upewnij się, że są one zabezpieczone, np. Informacje nie powinny leżeć na pulpicie w zwykłym pliku tekstowym. Jeśli jest w pliku tekstowym, prześlij go na dysk w chmurze, gdzie musisz się najpierw zalogować, aby uzyskać dostęp do pliku.

Jeśli używasz dysku w chmurze do zapisania licencji lub numeru seryjnego, upewnij się, że dysk w chmurze nie synchronizuje informacji z komputerem. Dzięki temu informacje są łatwe do kradzieży.

  Jak zdezynfekować smartfon

Upewnij się, że informacje nie są przechowywane lokalnie lub że są przechowywane w innym miejscu oprócz tego, że są przechowywane lokalnie. Jeśli dysk twardy lub dysk SSD ulegnie awarii lub system Windows 10 jest uszkodzony, nie chcesz utracić dostępu do odzyskanych licencji tylko dlatego, że zapisałeś je w niewłaściwym miejscu.

Licencje mogą być przenoszone lub nie, tj. Licencja może być ograniczona do pracy tylko w systemie, w którym była pierwotnie używana, a nie na innych. W takim przypadku może być konieczne zakupienie nowej licencji, aby umożliwić jej działanie w nowym / innym systemie.

newsblog.pl

x