Jak zresetować hasło w Minecraft

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft jest dostępny w dwóch wersjach; wersja Java i wersja Bedrock. Wersja podstawowa jest dostępna w sklepie Microsoft Store w systemie Windows 10. Nie musisz się logować, aby korzystać z tej wersji, a po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft. W wersji Java musisz używać swojego konta Minecraft.

Konto Minecraft i Mojang

Minecraft Java zawsze wymaga konta. Zanim Minecraft został przejęty przez Microsoft, użytkownicy utworzyli konto Minecraft. Konta te musiały zostać przeniesione na konto Mojang po tym, jak Microsoft je nabył. Od 1 grudnia 2020 r. do kupowania i grania w grę Minecraft potrzebne jest konto Microsoft. Oznacza to, że możesz mieć konto Mojang, jeśli kupiłeś grę Minecraft Java dawno temu, lub możesz mieć konto Microsoft, jeśli kupiłeś grę po 1 grudnia 2021 r.

  Jak wypróbować Minecraft NVIDIA Ray Tracing na Windows 10

Zresetuj hasło do konta Mojang

Zresetowanie hasła do konta Mojang jest łatwe, pod warunkiem, że masz dostęp do adresu e-mail, którego używałeś. zapisz się na to.

Odwiedzić Strona resetowania hasła Mojang.
Wpisz adres e-mail użyty do rejestracji konta i kliknij Poproś o zresetowanie hasła.
Otwórz wiadomość e-mail i kliknij łącze resetowania.
Utwórz nowe hasło, a następnie użyj go, aby zalogować się do Minecraft.

Zresetuj hasło do konta Microsoft

Zresetowanie hasła do konta Microsoft jest tak proste, jak zresetowanie hasła do konta Mojang.

Odwiedzić Strona konta Microsoft.
Kliknij przycisk Zaloguj się.
Wprowadź swój adres e-mail/konto Microsoft.
Kliknij Następny.
W polu hasła kliknij Nie pamiętam hasła.
Wybierz opcję odzyskania hasła; aplikacja uwierzytelniająca (jeśli jest skonfigurowana), adres e-mail lub numer telefonu.
Wpisz otrzymany kod, a następnie utwórz nowe hasło do swojego konta.
Po zresetowaniu hasła możesz użyć konta, aby zalogować się do Minecrafta.

  Minecraft nie mógł uwierzytelnić połączenia: oto jak to naprawić

Uwaga: po zmianie lub zresetowaniu hasła do konta Microsoft będziesz musiał użyć nowego hasła we wszystkich aplikacjach i systemach Windows 10, w których używasz go do logowania.

Wniosek

Konta Minecraft przeszły różne fazy; kiedyś były kontami Minecraft, które działały z nazwą użytkownika, a następnie stały się kontem Mojang i te konta są powiązane z adresem e-mail. Nazwa użytkownika tak naprawdę nie jest używana podczas logowania. Wreszcie istnieją konta Microsoft. Pomiędzy tym wszystkim większość użytkowników zapomina, czego używali do rejestracji w Minecraft. Jeśli nie pamiętasz, jakie posiadałeś konto, przejrzyj swój e-mail, aby znaleźć miękką kopię swojego zakupu Minecrafta, która wskaże Ci właściwy kierunek.

  Jak naprawić awarię Minecraft

x