01/21/2022

Jak znaleźć wersję Minecrafta

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft otrzymuje okresowe aktualizacje, niektóre duże, niektóre małe. Większe aktualizacje dodają do gry nowe moby, struktury i bloki, podczas gdy mniejsze są zwykle łatami, poprawkami i niewielkimi modyfikacjami istniejących bloków. Większość gier zachęca użytkowników do aktualizowania ich na bieżąco, ale w przypadku gry Minecraft numer wersji decyduje o tym, na których serwerach online możesz grać.

Wersja Minecrafta

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna/najnowsza wersja gry Minecraft, możesz odwiedzić oficjalną stronę gry Minecraft. Kasy dzienniki zmian w wydaniu. Każdemu dziennikowi towarzyszy numer wersji. Najwyższa wersja to najnowsza. Upewnij się, że zwracasz uwagę na zaznaczone wersje Bedrock i Java.

Sprawdź -   Jak czyścić i dezynfekować wszystkie swoje gadżety

Znajdź wersję Minecrafta na swoim komputerze

Jeśli masz zainstalowany Minecraft w swoim systemie i chcesz dowiedzieć się, którą wersję posiadasz, jest to łatwe.

W wersjach na platformę/UWP/Windows 10;

Otwórz Minecrafta.
Spójrz na prawy dolny róg.
Zostanie tam wyświetlony numer wersji.

W wersji Java Minecrafta;

Otwórz Minecrafta.
Spójrz na lewy dolny róg.
Zostanie tam wyświetlony numer wersji.

Zmień wersję Minecrafta

Jeśli masz Minecraft na Windows 10, czyli wersję Bedrock, zawsze będziesz musiał korzystać z najnowszej wersji. Możesz zablokować aktualizację, ustawiając Microsoft Store, aby nie aktualizował aplikacji automatycznie, ale po zaktualizowaniu do nowej wersji nie ma możliwości wycofania.

Sprawdź -   Jak naprawić Google Meet nie działa na Androidzie

Dzięki Minecraft Java, a dokładniej launcherowi dla wersji Java, możesz wybrać wersję Minecrafta, której chcesz użyć. Umożliwi to grę na serwerach obsługujących starszą wersję. Gdy Minecraft aktualizuje się, rzadko usuwa blok, więc nie ryzykujesz utraty części niczego, co zbudowałeś.

Jeśli zbudowałeś coś w świecie za pomocą nowszych bloków i wrócisz do starszej wersji, tych bloków nie będzie. Mogą, ale nie muszą być zastąpione alternatywnymi blokami, więc bądź ostrożny.

Istnieje limit czasu, w jakim możesz uruchomić wersję Minecraft Java. Możesz cofnąć się o kilka wersji, ale nie możesz cofnąć się o lata. Nie będziesz w stanie znaleźć serwera do gry, większość modów, paczek tekstur, paczek zasobów itp. nie będzie działać. Co ważniejsze, starsze wersje będą wymagały również zainstalowania starszych wersji Javy.

Sprawdź -   Jak włączyć Zswap w systemie Linux, aby uzyskać lepszą wydajność

Wniosek

Minecraft oferuje świetną grę międzyplatformową; gracze na konsolach, komputerach i urządzeniach mobilnych mogą grać razem na tym samym serwerze. Haczyk polega na tym, że musisz aktualizować grę, a tylko nowsze wersje obsługują funkcję cross play.

x