Udostępnij teraz w social media:

macOS ma kilka wbudowanych narzędzi, które pomagają rozwiązywać problemy z systemem operacyjnym. Większość narzędzi rozwiązuje problemy związane z oprogramowaniem, ale komputery Mac mogą również mieć problemy ze sprzętem. Mogą one być związane między innymi z baterią, jeśli masz MacBooka, klawiaturę lub system zarządzania temperaturą. Jeśli masz problemy ze sprzętem na komputerze Mac, możesz zresetować kontroler zarządzania systemem w systemie macOS. Oto jak.

Przed zresetowaniem kontrolera zarządzania systemem należy przeczytać, kiedy Apple zaleca, abyś to zrobił.

Zresetuj kontroler zarządzania systemem

Proces będzie się różnił w zależności od tego, czy możesz wyjąć baterię z komputera Mac lub odłączyć ją. Nowsze modele MacBooka nie pozwalają na wyjęcie baterii, jednak jeśli masz iMaca, możesz go odłączyć.

iMac i Mac Mini

Wykrzycz swój komputer Mac z menu Apple. Po wyłączeniu odłącz iMaca lub Maca Mini. Poczekaj 15 sekund. Nie zgaduj czasu. Ponownie podłącz przewód zasilający i odczekaj kolejne 5 sekund, zanim ponownie włączysz komputer Mac.

MacBooki

W przypadku MacBooków resetowanie kontrolera zarządzania systemem będzie się różniło w zależności od tego, czy można wyjąć baterię.

Jeśli baterii nie można wyjąć, dobrze jest pozwolić jej trochę się rozładować. Wystarczy 98% naładowania. Zamknij MacBooka z menu Apple. Po wyłączeniu przytrzymaj Shift + Control + Option, a następnie przycisk zasilania. Przytrzymaj te przyciski wciśnięte przez 10 sekund, a następnie zwolnij je.

Sprawdź -   Jak konwertować obrazy z trybu CMYK do trybu RGB w programie Photoshop

Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć MacBooka.

Jeśli akumulator można wyjąć, wyjmij go i odłącz kabel zasilający. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund i zwolnij go. Podłącz baterię, a następnie włącz komputer Mac.

Problemy z resetowaniem SMC

Zwykle resetowanie SMC nie powoduje problemów, jednak jeśli Twój MacBook nie włącza się po zresetowaniu SMC lub ładuje się trochę za długo, pozwól mu. Poczekaj, aż MacBook zakończy ładowanie, a następnie daj mu trochę więcej czasu, zanim spróbujesz go włączyć.

Jeśli iMac lub Mac Mini nie włącza się, podłącz go i odczekaj chwilę, zanim spróbujesz go ponownie włączyć. Jeśli nie włącza się nawet po godzinie, być może trzeba będzie go wziąć, aby go obejrzeć. W niektórych przypadkach rozwiązaniem może być po prostu wyjęcie i ponowne dodanie karty pamięci. Niezależnie od tego, powinieneś poprosić profesjonalistę o sprawdzenie tego.

Sprawdź -   Jak wyczyścić historię ochrony w programie Windows Defender w systemie Windows 10