Jak zrobić serwer Discord

Discord to narzędzie do komunikacji, ale w przeciwieństwie do Slacka i Microsoft Teams, Discord koncentruje się również na budowaniu społeczności. Pozwala użytkownikom tworzyć serwery i zapraszać innych użytkowników do dołączenia do nich. Te serwery to w zasadzie zbiór różnych kanałów czatu.

Stwórz serwer Discord

Każdy może stworzyć serwer Discord. Nie ma żadnych zasad dotyczących tego, do czego powinien być, i możesz ustawić go jako publiczny lub prywatny, tak jak chcesz. Zaczniesz jako administrator i właściciel serwera, ale możesz dodać do niego więcej ról i dostosować uprawnienia dla różnych użytkowników na serwerze.

Jak zrobić serwer Discord

Aby utworzyć serwer Discord, musisz mieć konto Discord. Możesz utworzyć serwer z aplikacji komputerowej lub z aplikacji internetowej.

Otwórz Discord i zaloguj się na swoje konto.
W kolumnie po lewej stronie kliknij przycisk plus.

W oknie, które się otworzy, kliknij Utwórz własne.
Zostaniesz zapytany, jaki typ serwera chcesz stworzyć: dla znajomych lub rodziny, czy dla społeczności. Jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok, a utworzony serwer zostanie skonfigurowany tak, aby był zasadniczo prywatnym tylko zaproszeniem.
Nadaj serwerowi nazwę i prześlij mu zdjęcie, jeśli chcesz.
Kliknij Utwórz.
Serwer zostanie utworzony.

Możesz zacząć zapraszać użytkowników do serwera po jego utworzeniu, jednak dobrze jest najpierw sprawdzić ustawienia serwera.

W kolumnie po lewej stronie kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony serwer.
Z menu wybierz Ustawienia serwera.
Zapoznaj się z ustawieniami i zwróć szczególną uwagę na role, moderację i społeczność.

Zaproś do serwera Discord

Jeśli po utworzeniu serwera Discord chcesz zaprosić do niego innych użytkowników, wykonaj następujące kroki.

Kliknij serwer prawym przyciskiem myszy w kolumnie po prawej stronie.
Wybierz Zaproś osoby.
Skopiuj link i wyślij go do kogo chcesz zaprosić
Możesz też wpisać nazwę Discord użytkownika w pasku wyszukiwania i wysłać do niego zaproszenie za pośrednictwem Discord.

Wniosek

Stworzenie serwera Discord jest łatwe, jednak uczynienie go popularnym i zwiększenie liczby aktywnych użytkowników wymaga dużo pracy. Serwery Discord, które są tworzone w określonym celu lub społeczności, mogą być łatwiejsze w rozwoju niż ogólne serwery tematyczne. Na przykład możesz stworzyć serwer dla gier, ale jego rozbudowa będzie niezwykle trudnym zadaniem. Jeśli zamiast tego utworzysz serwer dla konkretnej gry i dla użytkowników w określonym regionie, np. graczy PUBG na biegunie północnym, możesz mieć więcej szczęścia w jego rozwijaniu.

Post Jak zrobić serwer Discord pojawił się jako pierwszy na newsblog.pl.

x