Jak zrobić tekst lub obraz spoilera w Discord

Udostępnij teraz w social media:

Discord umożliwia dekorowanie wiadomości za pomocą emotikonów, gifów i obrazów, ale niektórzy ludzie nie wiedzą, jak mogą korzystać z funkcji formatowania Markdown, aby uzyskać bardziej unikalne efekty. Używanie poleceń klawiaturowych na komputerze lub urządzeniu mobilnym może zmienić sposób, w jaki przeglądający i czytelnicy widzą publikowane przez Ciebie treści.

Ta przydatna funkcja umożliwia użytkownikom dodawanie wszelkiego rodzaju formatowania do wiadomości, w tym pogrubienia, kursywy, formatowania kodu i znaczników spoilerów.

Tagi spoilerów służą do ostrzegania innych, że masz zamiar podać informacje o czymś, czego ktoś nie jest gotowy zobaczyć. Po dodaniu tego tagu inny użytkownik zobaczy tylko szarą lub czarną ramkę nad treścią.

Przyjrzyjmy się, jak dodać tagi spoilerów do wiadomości w Discord.

Jak utworzyć tag spoilera w Discord – Desktop

Twórcy Discorda słyszeli krzyki ludzi i sprawili, że dodanie tagów spoilerów, które blokują wszelkie treści, które autor zdecyduje się wprowadzić, jest niezwykle proste.

Istnieje kilka różnych sposobów dodania tagu spoilera w Discord. Spójrz na oba poniższe i użyj dowolnej metody, która jest dla Ciebie najłatwiejsza.

Oznacz jako spoiler

Dzięki najnowszemu dodatkowi Discord dodawanie tagów spoilerów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Oto, co należy zrobić:

 • Wpisz swoją wiadomość w polu czatu Discord.
 • Użyj myszy (lub kliknij dwukrotnie tekst), aby podświetlić wiadomość.
 • Kliknij ikonę oka w małym wyskakującym okienku.
 • Sprawdź, czy Twój tekst ma teraz dwie pionowe kreski.
 • Naciśnij Enter na klawiaturze komputera, aby wysłać wiadomość ze znacznikiem Spoiler.
 • Po wysłaniu wiadomości wszyscy na czacie mogą ją zobaczyć. Ale tag spoilera wyszarza tekst, dopóki Twoi znajomi go nie klikną, aby odsłonić zawartość.

  Korzystanie z Markdown

  Inną opcją dodawania tagów spoilerów do wiadomości Discord jest użycie kodów przecen. Podoba nam się ta opcja, ponieważ Twoje palce nigdy nie muszą wychodzić z klawiatury. Oto jak dodać tagi spoilera do wiadomości za pomocą kodów przecen:

    Jak pobrać aplikację Apple TV poza region USA
 • Wpisz dwie pionowe kreski przed tekstem (klawisz Shift + ukośnik wsteczny).
 • Wpisz swój tekst (nie ma potrzeby dodawania spacji między kreskami a tekstem).
 • Ponownie wpisz dwie pionowe kreski na końcu tekstu.
 • Naciśnij Enter na klawiaturze, aby wysłać wiadomość ze znacznikiem spoilera.
 • Te paski zapewnią, że Twoja wiadomość zostanie ukryta w tagu spoilera, wymagając od innych kliknięcia w celu ujawnienia informacji.

  Kiedy umieścisz spoiler między dwoma zestawami podwójnych rurek, słowa będące częścią frazy spoilera będą widoczne tylko dla innych użytkowników Discord, którzy klikną frazę, aby ją rozwinąć i przeczytać, co ona mówi. Ci, którzy chcą zachować spoiler w tajemnicy, mogą po prostu powstrzymać się od klikania frazy spoiler.

  Możesz także ukryć załączniki jako spoilery. Podczas przesyłania załącznika Discord daje opcję „Oznacz jako spoiler”. Działa to jednak tylko w komputerowej wersji Discord.

  Jak dodać tagi spoilera na Discord Mobile?

  Nie zawsze jesteśmy przy komputerze, kiedy wchodzimy w interakcję z innymi na Discordzie. Na szczęście wersja mobilna ma wiele takich samych funkcji, jak wersja na komputery stacjonarne. Jednak metody różnią się nieznacznie w zależności od tego, czy używasz systemu iOS, czy Android, więc omówimy je w tej sekcji.

  Jak dodać tagi spoilera na Androida?

  Użytkownicy Androida będą mieli trochę więcej trudności z dodawaniem tagów spoilerów niż użytkownicy iOS. Niemniej jednak istnieje możliwość zamaskowania wiadomości przed wysłaniem ich na urządzenia z systemem Android. Oto jak:

  Uwaga: dwa pionowe paski można znaleźć na dowolnej klawiaturze Androida, dotykając symbolu liczby w lewym rogu. Naciskaj ten klawisz, aż znajdziesz dwa pionowe paski. Używamy Gboard w celach informacyjnych.

 • Otwórz aplikację mobilną Discord i dotknij pola czatu, do którego wysyłasz wiadomości. Stuknij pole czatu, aby pojawiła się klawiatura w telefonie. Wpisz dwa pionowe paski, tak jak to zrobiliśmy na pulpicie.
 • Wpisz tekst, który chcesz wysłać na czat. Następnie dodaj jeszcze dwa pionowe paski.
 • Kliknij ikonę wysyłania po prawej stronie pola tekstowego.
 • Teraz każdy, kto zobaczy Twoją wiadomość, będzie musiał ją dotknąć, aby odsłonić jej zawartość.

    Jak wyświetlić wcześniejsze powiadomienia na Androida

  Jak dodać tag spoilera na iOS

  Użytkownicy Apple mają dwie opcje dodawania tagów spoilerów. Możesz użyć markdown, aby wysłać ukrytą wiadomość, lub możesz użyć menu Discord na czacie. Przyjrzyjmy się obu.

  Aby dodać tag spoilera za pomocą przeceny Discord, wykonaj następujące czynności:

 • Stuknij pole czatu i podnieś klawiaturę swojego iPhone’a. W lewym dolnym rogu dotknij klawisza ABC. Następnie dotknij klawisza 123.
 • Znajdź pionowy pasek na klawiaturze. Następnie wprowadź go dwukrotnie.
 • Wpisz wiadomość, a następnie wpisz jeszcze dwie pionowe kreski. Na koniec dotknij strzałki wysyłania, aby przesłać wiadomość do czatu.
 • Chociaż ta metoda może być prostsza dla niektórych, istnieje jeszcze łatwiejszy sposób wysyłania wiadomości ze znacznikami spoilera w Discord. Oto jak:

 • Otwórz czat Discord i wpisz swoją wiadomość (nie ma potrzeby dodawania pionowych pasków).
 • Zaznacz tekst, dotykając go dwukrotnie (lub możesz nacisnąć i przytrzymać tekst). Przeciągnij kursor, aby zakryć wszystkie części wiadomości, które chcesz ukryć. Następnie dotknij opcji Oznacz jako spoiler w wyskakującym menu.
 • Na koniec dotknij strzałki wysyłania, aby wysłać spoiler do wszystkich na czacie.
 • Jak wyłączyć tagi spoilera

  Zarówno użytkownicy, jak i administratorzy mają możliwość kontrolowania spoilerów (do pewnego stopnia). Niezależnie od preferencji porozmawiajmy o tym, co możesz zrobić, aby wyłączyć spoilery.

  Zamiast kierować się na serwer, który chcesz moderować, przejdziemy do ustawień użytkownika, aby uzyskać dostęp do menu tagów spoilera. Oto, co należy zrobić:

 • Otwórz Discord i dotknij koła zębatego Ustawienia obok swojej nazwy użytkownika w lewym dolnym rogu.
 • Kliknij Tekst i obrazy w menu po lewej stronie.
 • Przewiń w dół tej strony, aby wyświetlić opcje tagów spoilera.
 • W tym menu możesz wybrać jedną z trzech opcji. Oto, co robi każda opcja:

 • On Click – Ukrywa dla Ciebie wszystkie spoilery na każdym kanale (nawet te, których nie moderujesz).
 • Na serwerach, które moderuję – spowoduje to wyłączenie tagów spoilerów na Twoich serwerach (czyli na serwerach, których jesteś właścicielem lub moderujesz).
 • Zawsze — wyłącza tagi spoilerów na Twoim koncie. Nigdy nie zobaczysz tagu spoilera.
 • Jak widać, dość łatwo jest wyłączyć tagi spoilera, jeśli są one czymś, co cię denerwuje. Tylko bądź ostrożny; możesz zobaczyć coś, na co nie jesteś przygotowany.

    Jak korzystać z VPN, aby Twój dostawca usług internetowych nie mógł Cię śledzić

  Dodaj efekty tekstowe za pomocą Markdown

  Teraz, gdy wiesz, jak zrobić tag spoilera w Discord, sprawdź te inne tagi Markdown dostępne na platformie Discord, które pomogą Ci sformatować tekst:

  Kursywa: *fraza* lub _fraza_

  Pogrubienie: **fraza**

  Pogrubiona kursywa: ***fraza***

  Podkreślenie: _fraza_

  Podkreślenie kursywą: _*fraza*_

  Podkreślenie pogrubione: _**fraza**_

  Podkreśl pogrubioną kursywą: _***fraza***_

  Przekreślenie: ~~fraza~~

  Ponadto, jeśli nie chcesz używać efektów Markdown, ale chcesz używać symboli w tekście, umieść ukośnik odwrotny na początku frazy. W ten sposób możesz używać gwiazdek i innych symboli Markdown bez dodawania efektów. Jednak ta funkcja odwrotnego ukośnika nie działa w wiadomościach, które mają edycje lub podkreślenia.

  Często Zadawane Pytania

  Czy mogę ponownie ukryć Spoiler?

  Tak. Ale nie możesz cofnąć tego, co już widziałeś. Aby ukryć spoiler po kliknięciu, musisz opuścić kanał i wrócić. Niestety, kliknięcie na spoiler po tym, jak go ujawnisz, nie zadziała. Kliknij inny serwer lub kanał w jednym z menu po lewej stronie, a następnie wróć do kanału. Po wejściu na czat zobaczysz, że spoiler jest ponownie ukryty.

  Czy mogę wyłączyć tagi spoilerów dla innych użytkowników?

  Nie. Możesz wyłączyć spoilery tylko dla własnego konta. Nawet administratorzy i moderatorzy nie mogą wyłączyć spoilerów dla wszystkich.

  Pamiętaj, że możesz wyłączyć spoilery tylko w aplikacji komputerowej lub w przeglądarce Discord.

  Czy mogę dodać znacznik spoilera do hiperłącza?

  Tak! Jeśli udostępniasz link do końca ulubionego programu telewizyjnego lub przerywnika z ulubionej gry, możesz wykonać te same czynności, aby oznaczyć link jako spoiler.

  Masz inne pomocne wskazówki dotyczące Discorda? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!

  x