Jak zrobić zrzut ekranu na Apple TV na komputerze Mac

Robienie zrzutów ekranu to świetny sposób, aby wizualnie poinstruować kogoś, jak korzystać z Apple TV. Ale nie ma prawdziwego narzędzia do przechwytywania tych obrazów na urządzeniu. Ten przewodnik pokazuje, jak zrobić zrzut ekranu na Apple TV na komputerze Mac.

Technicznie rzecz biorąc, możesz robić zrzuty ekranu na swoim Apple TV, ale nie są one dla Ciebie dostępne. Nazywane „stackshotami” są używane przez wsparcie Apple do celów diagnostycznych. Możesz uchwycić te ujęcia, naciskając jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i odtwarzania na pilocie Siri Remote.

W tym przewodniku nie przechwytujesz jednak zrzutów ekranu bezpośrednio na urządzenie Apple TV w celu przeprowadzenia diagnostyki. Zamiast tego potrzebujesz zrzutów ekranu do celów instruktażowych, tworzenia tapet i nie tylko. Wymaga to komputera Mac do przechwytywania wyjścia Apple TV za pomocą AirPlay i aplikacji Apple QuickTime Player.

Pamiętaj, że nie możesz sterować urządzeniem Apple TV za pomocą myszy i klawiatury. Nadal będziesz musiał używać pilota Siri Remote. Nie możesz również odtwarzać multimediów podczas przesyłania strumieniowego urządzenia Apple TV na komputer Mac ze względu na zarządzanie prawami cyfrowymi. Jeśli spróbujesz, zobaczysz następującą odmowę:

Ostrzeżenie to nie można odtworzyć wideo

Więcej informacji o szerokopasmowej ochronie treści cyfrowych (HDCP) można znaleźć w osobnym przewodniku.

Sprawdź swoje połączenia

Najpierw upewnij się, że urządzenie Apple TV i komputer Mac są w tej samej sieci Wi-Fi. Na urządzeniu Apple TV użyj pilota Siri Remote, aby przejść do aplikacji „Ustawienia” i otworzyć ją. Jest oznaczony ikoną koła zębatego umieszczoną na srebrnym tle.

Aplikacja Apple TV Settings

Po wejściu do środka przewiń w dół do opcji „Sieć” na liście i naciśnij gładzik, aby otworzyć podmenu. Sprawdź, czy masz połączenie z tą samą nazwą sieci (SSID) co ​​komputer Mac.

Ustawienia sieciowe Apple TV

Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat konfigurowania urządzenia Apple TV w sieci lokalnej.

Na końcu Maca kliknij symbol Wi-Fi lub Ethernet zaparkowany na pasku menu u góry ekranu. Upewnij się, że widzisz znacznik wyboru obok tej samej nazwy sieci (SSID), co na urządzeniu Apple TV.

MacOS Sprawdź połączenie sieciowe

Rób zrzuty ekranu

Najpierw znajdź aplikację QuickTime Player na komputerze Mac. Jest oznaczony jako srebrne „Q” podkreślone niebieskim tłem w literze. Jeśli nie jest przypięty do Docka, możesz go znaleźć, klikając ikonę Launchpad.

Ikona MacOS Launchpad Dock

Na naszym testowym Macu znaleźliśmy aplikację upchaną w folderze „Inne”.

Używanie Launchpada do lokalizowania QuickTime

Po załadowaniu aplikacji QuickTime Player kliknij opcję „Plik” na pasku menu, a następnie wybierz opcję „Nowe nagranie filmu” z menu rozwijanego.

Nagrywanie nowego filmu QuickTime

Na ekranie pojawi się okno przesyłające strumień wideo na żywo z podłączonej kamery. Najedź myszą na ekran, aż pojawi się nakładka. Kliknij strzałkę w dół wyświetloną obok czerwonego przycisku nagrywania, a następnie wybierz urządzenie Apple TV z menu rozwijanego.

W tym przykładzie używamy Apple TV oznaczonego „Salon”.

QuickTime Wybierz urządzenie Apple TV

Przejdź do ekranu podłączonego do urządzenia Apple TV i zapisz losową czterocyfrową liczbę. Jak pokazano poniżej, zobaczysz także nazwę komputera Mac żądającego dostępu.

AirPlay Passcode Apple TV

Wprowadź te liczby w wyskakującym okienku na komputerze Mac i kliknij przycisk „OK”, aby kontynuować.

Kod urządzenia Apple TV AirPlay Mac

Otóż ​​to. Powinieneś teraz zobaczyć, jak urządzenie Apple TV jest przesyłane strumieniowo do komputera Mac przez QuickTime. W ramach weryfikacji wizualnej zobaczysz czerwoną ramkę obrysowującą ekran podłączony do urządzenia Apple TV.

Pamiętaj, że nie możesz poruszać się po urządzeniu Apple TV za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac (lub gładzika). Zamiast tego chwyć pilota Siri i ustaw ujęcie, używając aplikacji QuickTime jako ramki.

Aby zrobić zrzut ekranu, naciśnij jednocześnie Shift + Cmd + 5. Zobaczysz pasek narzędzi z trzema opcjami do przechwytywania zrzutu ekranu i dwoma do przechwytywania wideo. Kliknij przycisk „Przechwyć”, gdy będziesz gotowy, aby złapać ekran. Obraz zostanie zapisany na komputerze Mac i będzie dostępny do edycji i udostępniania innym.