Jak zsynchronizować dane fitness z Samsung Health z Google Fit

Smartwatche Samsung Galaxy zawierają firmowe oprogramowanie fitness. Działa dobrze, ale co, jeśli masz już dane o kondycji zapisane w Google Fit? Na szczęście możesz zsynchronizować Samsung Health z Google Fit i przechowywać wszystkie dane w jednym miejscu.

Nie można zainstalować Google Fit na smartwatchu Samsung Galaxy, ale możesz zrobić następną najlepszą rzecz. Dzięki aplikacji o nazwie „Health Sync” możesz używać Samsung Health do śledzenia kondycji i synchronizować wszystkie dane z Google Fit.

Zanim zaczniesz, będziesz potrzebować obu Zdrowie firmy Samsung i Google Fit zainstalowany na smartfonie z systemem Android. Upewnij się, że jesteś zalogowany do Samsung Health na tym samym koncie, którego użyłeś do skonfigurowania smartwatcha.

Następnie zainstaluj Health Sync na telefonie z Androidem.

Plik

Otwórz aplikację, a następnie dotknij „OK”, aby rozpocząć „Działania przy pierwszym użyciu”.

Kran

Następny ekran wyjaśnia, że ​​będziesz mógł wybrać, w którym kierunku chcesz synchronizować dane; puknij „OK”, aby kontynuować.

Kran

Wybierz „Samsung Health” jako podstawowe źródło synchronizacji.

Kran

Następnie wybierz „Google Fit” jako miejsce docelowe synchronizacji, a następnie wybierz „OK”.

Kran

Na ekranie „Działania inicjujące” kliknij „Sprawdź połączenie Google Fit”.

Kran

Otworzy się ekran logowania Google. Wybierz konto, którego używasz z Google Fit.

Kliknij konto Google, którego używasz z Google Fit.

Następnie wybierz „Uprawnienie do informacji o aktywności”, aby umożliwić Health Sync dostęp do swojej aktywności.

Kran

Wybierz „Zezwalaj” w wyskakującym okienku uprawnień.

Kran

Teraz musisz zmienić niektóre ustawienia w Google Fit, aby nie przeszkadzało to w synchronizacji sprawności. Kliknij „Sprawdź śledzenie aktywności w Google Fit”.

Stuknij w

Zostanie wyświetlony komunikat z poleceniem wyłączenia funkcji „Śledź swoje działania” w Google Fit. Kliknij „OK”, aby otworzyć aplikację Google Fit.

Kran

Uruchomi się aplikacja Google Fit. Wybierz „Profil” na dolnym pasku narzędzi.

Kran

Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć „Ustawienia”.

Stuknij ikonę koła zębatego.

Przewiń w dół i upewnij się, że opcja „Śledź swoje działania” jest wyłączona. Dzięki temu Google Fit nie będzie kolidować ze śledzeniem Samsung Health.

Przełącz opcję

Opuść aplikację Google Fit i ponownie otwórz aplikację Health Sync. Puknij „OK” w wyskakującym okienku „Inicjalizacja zakończona”.

Kran

Teraz pozostaje tylko wybrać dane fitness, które chcesz zsynchronizować między usługami. Niektóre z nich będą wymagać dodatkowych uprawnień.

Wybierz dane fitness, które chcesz zsynchronizować.

Na koniec możesz przejść do „Ustawień”, aby dostosować takie rzeczy, jak częstotliwość synchronizacji i optymalizacja baterii. Aby to zrobić, po prostu dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

Stuknij ikonę z trzema kropkami.

Następnie kliknij „Ustawienia”.

Kran

Otóż ​​to! Możesz okresowo otrzymywać powiadomienia o problemach ze stanem synchronizacji, ale aplikacja bardzo dobrze wyjaśnia, jak je rozwiązać.

Synchronizacja zdrowia

x