Jak zsynchronizować twarze na różnych urządzeniach w Zdjęciach Apple

Udostępnij teraz w social media:

Zdjęcia Apple mają wbudowaną funkcję rozpoznawania twarzy, która zapewnia pełną kontrolę nad identyfikowaniem i synchronizowaniem twarzy na urządzeniach. Oto, jak możesz dodawać imiona do twarzy w aplikacji Zdjęcia na iPhonie, iPadzie lub Macu.

Jak działa synchronizacja twarzy i osób w aplikacji Zdjęcia Apple

Funkcja Ludzie Apple automatycznie rozpoznaje osoby i tworzy kolekcje zdjęć dla danej osoby. Usługa nie przypisuje nazwy ani nie połączy ich automatycznie z kontaktem (tak jak robi to Google) – masz pełną kontrolę nad procesem. Oznacza to, że będziesz musiał wejść i ręcznie dodać nazwiska osób na zdjęciach.

  Jak zainstalować MicroPad w systemie Linux

Począwszy od iOS 11 i macOS Sierra, synchronizacja twarzy na urządzeniach Apple odbywa się automatycznie. Musisz zidentyfikować twarz tylko raz, aby została zsynchronizowana na wszystkich Twoich urządzeniach.

Jak dodać twarze na iPhonie lub iPadzie

Najszybszym sposobem dodawania imion do twarzy w aplikacji Zdjęcia jest użycie iPhone’a lub iPada. Otwórz aplikację Zdjęcia i przejdź do karty „Albumy”.

Przesuń palcem w dół na tej stronie, aż zobaczysz sekcję „Osoby i miejsca”. Tutaj dotknij albumu „Ludzie”.

Stuknij album Osoby na karcie Albumy

Zobaczysz siatkę zidentyfikowanych twarzy. Stuknij twarz, aby zobaczyć wszystkie powiązane z nią zdjęcia. Aplikacja Zdjęcia może poprosić Cię o przejrzenie dodatkowych zdjęć. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Recenzja”.

Wybierz twarz z albumu Osoby

Teraz dotknij przycisku „Dodaj nazwę” na górnym pasku narzędzi.

Stuknij w Dodaj imię u góry ekranu, aby dodać imię do twarzy

Na następnym ekranie zacznij wpisywać imię i nazwisko osoby. Jeśli są przechowywane w kontaktach, w sugestiach pojawi się ich nazwa. Wybierz nazwę kontaktu, aby potwierdzić powiązanie.

  12 najlepszych obroży do śledzenia zwierząt domowych, aby zapewnić bezpieczeństwo futrzanemu przyjacielowi

Wpisz nazwę lub wybierz ją z kontaktów

Na następnym ekranie zobaczysz potwierdzenie, które powie Ci, że ten kontakt i nazwa są teraz powiązane z tą twarzą. Stuknij w „Gotowe”, aby wrócić. Teraz ich album będzie miał nazwę na górze.

Możesz także dodać do ulubionych osobę, dotykając ikony „Serce” w prawym dolnym rogu jej podglądu zdjęcia. Spowoduje to dodanie ich na początek listy.

Jeśli nie podoba Ci się zdjęcie kluczowe kontaktu, możesz je wyłączyć. Znajdź zdjęcie, które Ci się podoba, a następnie dotknij i przytrzymaj je, aby wyświetlić opcję „Utwórz zdjęcie kluczowe” (w iOS 13 i iPadOS 13 i nowszych).

Opcje w sekcji Osoby w aplikacji Zdjęcia

Jeśli znalazłeś błędnie zidentyfikowane zdjęcie w czyimś albumie, możesz wybrać opcję „Nie ta osoba” z tego samego menu.

Jak dodać twarze na komputerze Mac

Proces dodawania imienia do twarzy na komputerze Mac jest nieco inny. Otwórz aplikację Zdjęcia na komputerze Mac i kliknij przycisk „Osoby” na pasku bocznym. Zobaczysz teraz siatkę zidentyfikowanych twarzy. Stąd kliknij twarz.

  Co to jest dysk twardy EAMR i jak działa?

Wybierz kartę Osoby, a następnie kliknij twarz

Zobaczysz wszystkie zdjęcia powiązane z daną osobą. Kliknij przycisk „Dodaj nazwę” na górnym pasku narzędzi.

Kliknij Dodaj nazwę w aplikacji Zdjęcia na Macu

Wpisz imię i nazwisko osoby. Jeśli masz ich kontakt zapisany na Macu lub koncie iCloud, będziesz mógł wybrać kontakt z sugestii.

Dodaj nazwę w polu tekstowym w aplikacji Zdjęcia na Macu

Kliknij „Gotowe”, aby dodać nazwę.

Alternatywnie, gdy jesteś na karcie „Osoby” i widzisz siatkę twarzy, po prostu najedź kursorem na twarz i kliknij przycisk „Imię”. Wpisz imię i nazwisko osoby lub wybierz nazwisko z listy, naciśnij klawisz „Enter” i gotowe.

Szybki skrót do dodawania nazwy do twarzy w aplikacji Zdjęcia na Macu

Jeśli nie lubisz inteligentnych albumów Apple, możesz także wybrać najlepsze zdjęcia i uporządkować je we własnych albumach.

x