Jakie miasta w USA otrzymają 5G w 2019 roku?

Udostępnij teraz w social media:

5G zrewolucjonizuje sposób, w jaki korzystamy z Internetu, dostarczając wszędzie szybkie dane, tworząc inteligentne miasta, a nawet zastępując domowe połączenia internetowe. Tak przynajmniej twierdzi branża. Ale kiedy 5G pojawi się w Twoim mieście?

Co to jest 5G?

Verizon, AT&T i T-Mobile ścigają się, aby uzyskać 5G w telefonie i w domu. Ale czym jest 5G i czym różni się od 4G LTE?

5G to bezprzewodowy standard, który zastąpi 4G LTE. Teoretycznie może osiągać prędkość do 10 gigabitów na sekundę, co jest bardzo szybkie – ale 20 Gb / s to cel minimalny. Aby spojrzeć na to z perspektywy, teoretycznie mogłoby to być sto razy szybsze połączenie 4G LTE, znacznie szybsze niż połączenie przewodowe z dziesięcioma megabitami na sekundę i porównywalne z szybkościami, które ludzie uzyskują dzięki przewodowym połączeniom światłowodowym.

I chociaż jest to połączenie bezprzewodowe, 5G ma znacznie mniejsze opóźnienia niż połączenie przewodowe, które masz w domu. Według FCC, połączenia światłowodowe mają zwykle 17-milisekundowe opóźnienie, a kablowe połączenia internetowe mają zwykle opóźnienie około 28 milisekund. Ale AT&T twierdzi, że ich połączenia 5G mają opóźnienie między 9 i 12 milisekund. Ten skrócony czas opóźnienia sprawia, że ​​przesyłanie strumieniowe, pobieranie, gry i rozmowy wideo są znacznie bardziej niezawodne.

  Jak zwinąć i ukryć grupy kart w Google Chrome

W jakich miastach jest już 5G?

Miasta, które mają już 5G w USA na początku 2019 roku.AT&T jest niebieski, T-Mobile ma kolor purpurowy, a Verizon jest czerwony.

Dostawcy usług testowali 5G w świecie rzeczywistym, aby zobaczyć, jak to działa. Poza tym ścigają się, aby zdobyć Twoje pieniądze. W rezultacie niektóre miasta mają już połączenia 5G. Jeśli mieszkasz w jednym z tych miast, pamiętaj, że tak naprawdę nie możesz korzystać z mobilnych połączeń 5G bez kompatybilnego telefonu, więc będziesz musiał poczekać kilka miesięcy, zanim produkty 5G zaczną trafiać do rynek.

Te miasta w Stanach Zjednoczonych mają teraz 5G od 17 stycznia 2019 r .:

Verizon (Domowy serwis internetowy):

Los Angeles, CA
Sacramento w Kalifornii
Indianapolis, IN
Houston, TX

AT&T:

Jacksonville, FL
Atlanta, GA
Indianapolis, IN
Louisville, KY
Nowy Orlean, LA
Charlotte, NC
Raleigh, NC
Oklahoma City, OK
Dallas, TX
Houston, TX
San Antonio, TX
Waco, TX

T Mobile:

Los Angeles, CA
Las Vegas, NV
Nowy Jork, NY
Dallas, TX
Twierdzili, że w 2018 roku dostarczą 5G do 26 innych nieokreślonych miast.

Sprint:

Sprint ma się połączyć z T-Mobile. Pomagali firmie T-Mobile w budowaniu sieci 5G.

Które miasta otrzymają 5G w 2019 roku?

Miasta, które planują wprowadzić 5G w USA w 2019 rokuAT&T jest niebieski, Sprint jest żółty, a Verizon jest czerwony.

Ogólnokrajowy zasięg nie pojawi się w 2019 r., Ale wszyscy duzi amerykańscy operatorzy komórkowi ogłosili plany wprowadzenia 5G w kolejnych miastach w tym roku.

  Jak zaplanować usuwanie plików w Dropbox

Według operatorów komórkowych te miasta otrzymają 5G kiedyś w 2019 roku:

AT&T:

San Jose w Kalifornii
San Francisco, CA
San Diego w Kalifornii
Orlando, FL
Las Vegas, NV
Nashville, TN
San Antonio, TX
Plany ogólnokrajowe do 2020 roku.

Verizon: (Nie są one oficjalnie potwierdzone, ale Verizon uruchomił próbne sieci 5G w następujących miastach i już uruchomił usługę 5G w innych miastach, w których uruchomiła sieci próbne, więc to nasze przypuszczenie).

Denver, CO
Waszyngton
Miami, FL
Atlanta, GA
Brockton, MA
Ann Arbor, M
Bernardsville, NJ
Dallas, TX
Seattle, stan Waszyngton

T Mobile:

Planuje objąć zasięgiem 2/3 Ameryki do 2021 r., Ale nie sprecyzowano, które miasta będą miały T-Mobile 5G w 2019 r. Ponieważ planowane jest połączenie ze Sprintem, prawdopodobnie zyskają wszystkie sieci 5G, które Sprint buduje się w 2019 roku.

Sprint:

Phoenix, AZ
Los Angeles, CA
Waszyngton
Atlanta, GA
Chicago, IL
Kansas City, MI
Nowy Jork, NY
Dallas, TX
Houston, TX

Istnieje duża szansa, że ​​nie mieszkasz w żadnym z tych miast, nawet jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych. Dlatego nie zalecamy kupowania telefonu 5G w 2019 r. Jeśli mieszkasz w mieście 5G i ekscytuje Cię nowa technologia, możesz zignorować nasze rady i mimo wszystko zacząć ją wdrażać. Ale spodziewaj się pewnych problemów z tymi telefonami pierwszej generacji – i nie licz też na następny iPhone Apple obsługujący 5G.

W jaki sposób firmy wprowadzą 5G do Twojego miasta?

Nowoczesny wiejski dom z oświetleniem zewnętrznym w nocy

Firmy bezprzewodowe zainstalują nadajniki w całym mieście 150-250 metrów między każdym nadajnikiem. Te gęste sieci zapewnią, że telefony i domy będą utrzymywać szybkie połączenie internetowe o małych opóźnieniach. Sieci te będą również doskonałe dla mobilnych punktów dostępowych, a AT&T już je oferuje Mobilne hotspoty 5G aby wybrać firmy i konsumentów.

  Jak włączyć nowy jasny motyw systemu Windows 10

Nie możesz jeszcze zdobyć telefonu 5G, ale dostawcy usług starają się, aby trafił na półki. Pierwszym telefonem 5G będzie Samsung planuje wypuścić telefon 5G z Verizon i AT&T w ciągu najbliższych kilku miesięcy. T-Mobile i Sprint (które planują połączenie) współpracowały z Nokią, ale tak jest nie określono data premiery telefonu komórkowego z obsługą 5G.

Jedynym dostawcą usług, który obecnie oferuje domowe 5G, jest Verizonale musisz mieszkać w odpowiednim mieście. AT&T nie oferuje jeszcze domowego 5G (chociaż możesz użyć ich mobilny punkt dostępu usługi w domu), ale prawdopodobnie planują zaoferować domowe 5G swoim obecnym klientom Internetu w domu.

x