Kamera internetowa nie jest wyświetlana w Menedżerze urządzeń w systemie Windows 10 (NAPRAW)

Udostępnij teraz w social media:

Prawie wszystkie kamery internetowe są typu plug & play. W rzadkich przypadkach, np. Jeśli używasz wysokiej klasy kamery internetowej firmy Logitech, może być konieczne zainstalowanie specjalnej, zastrzeżonej aplikacji, aby korzystać ze wszystkich jej funkcji, ale nadal będzie działać.

W przypadku wewnętrznych kamer internetowych, tj. Takich, które są wbudowane w system, tak naprawdę nie trzeba niczego instalować. Są wykrywane automatycznie i działają, nawet jeśli masz nową instalację systemu Windows 10.

Nie możesz znaleźć kamery internetowej w Menedżerze urządzeń?

Jeśli podłączyłeś kamerę internetową do komputera z systemem Windows 10, ale nie działa lub nie pojawia się w Menedżerze urządzeń, oto kilka rzeczy, które możesz spróbować naprawić.

Kamera internetowa może pojawić się w różnych grupach urządzeń w Menedżerze urządzeń. Sprawdź następujące grupy, aby określić, że go tam nie ma.

Aparaty
Urządzenia obrazujące
Urządzenia USB / koncentrator urządzeń USB

Jeśli zaznaczyłeś powyższe grupy urządzeń w Menedżerze urządzeń i nie znalazłeś swojej kamery internetowej, możesz spróbować wykonać następujące czynności.

Jak naprawić brakujące urządzenia do przetwarzania obrazu w Menedżerze urządzeń?

1. Włącz kamerę internetową w Ustawieniach

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Prywatność. Wybierz kartę Aparat. W aparacie powinien pojawić się komunikat „Dostęp do aparatu dla tego urządzenia jest włączony”. Jeśli tego nie zrobisz, oznacza to, że kamera jest wyłączona. Kliknij przycisk Zmień i włącz go. Uruchom ponownie komputer.

  Zresetuj zapomniane hasło do konta lokalnego / Microsoft systemu Windows 10

2. Narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows

Windows 10 ma ogólne narzędzie do rozwiązywania problemów z większością składników, sprzętu i oprogramowania. W przypadku kamery internetowej należy uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami. Wykonaj poniższe kroki;

Stuknij skrót klawiaturowy Win + R, aby otworzyć okno uruchamiania.
W polu uruchamiania wprowadź następujące informacje i dotknij opcji Ener

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

Pozwól narzędziu do rozwiązywania problemów uruchomić i wykryć problemy ze sprzętem. Zaakceptuj i zastosuj wszelkie zalecane zmiany i ponownie uruchom komputer.

3. Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje sterowników

Jeśli kamera internetowa nie jest wyświetlana w Menedżerze urządzeń, sprawdzenie dostępności aktualizacji sterowników może stanowić problem, ale zawsze możesz sprawdzić dostępność aktualizacji za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia
Przejdź do karty Aktualizacje systemu Windows i kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje

Jeśli zainstalowałeś nowy system Windows 10, prawdopodobnie dobrze jest poczekać kilka godzin. Niektóre zainstalowane sterowniki są ogólnymi lub najwcześniejszymi wersjami, które system Windows 10 może znaleźć. Z biegiem czasu będą aktualizować się samodzielnie. Dzieje się tak najczęściej w przypadku sterowników audio, ale może tak być również w przypadku kamery internetowej.

Poszukaj aktualizacji sterownika w Internecie i zainstaluj ją ręcznie. Sprawdź witrynę internetową producenta laptopa lub komputera stacjonarnego i zainstaluj zalecane sterowniki dla kamery internetowej.

  Jak skopiować tekst z obrazu w systemie Windows 10

4. Wyszukaj urządzenia

Możliwe, że system Windows 10 nie był w stanie wykryć kamery internetowej po aktualizacji sterownika. Otwórz Menedżera urządzeń i kliknij przycisk „Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu”. Jeśli pojawi się Twoja kamera internetowa, system Windows 10 prawdopodobnie zainstaluje również sterowniki. Uruchom ponownie komputer.

5. Ręcznie dodaj kamerę internetową

Możesz ręcznie dodać kamerę internetową do Menedżera urządzeń. Otwórz Menedżera urządzeń i wykonaj poniższe czynności;

W Menedżerze urządzeń przejdź do Akcje> Dodaj starszy sprzęt
W oknie, które zostanie otwarte, kliknij Dalej.
Wybierz opcję „Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane)”
Z listy typów urządzeń wybierz „Kamery” i kliknij Dalej.
Jeśli masz sterownik do kamery internetowej, możesz kliknąć „Z dysku” i wybrać go. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.
Zobaczysz listę urządzeń, które możesz zainstalować. Jeśli nie widzisz urządzenia, wróć do 4. kroku i zamiast „Aparaty” wybierz „Urządzenia do przetwarzania obrazu”.
Wybierz urządzenie z listy i kliknij Dalej.
Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie komputer.

6. Zainstaluj zastrzeżoną aplikację kamery internetowej producenta

Ten problem wydaje się być dość powszechny w systemach firmy Dell, a firma Dell udostępnia do pobrania aplikację do obsługi kamery internetowej. Korzystanie z kamery internetowej nie jest konieczne, ale jej zainstalowanie może spowodować jej pojawienie się.

Odwiedzić stronie sterowników firmy Dellwprowadź model systemu lub numer seryjny i znajdź aplikację. Po zainstalowaniu upewnij się, że uruchomiłeś ponownie komputer.

Chociaż wspomnieliśmy tutaj konkretnie o firmie Dell, wielu innych producentów ma podobne aplikacje. Poszukaj aplikacji na stronie pomocy technicznej dla swojego systemu i zainstaluj ją.

  Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10

7. Sprawdź BIOS

Niektóre zintegrowane kamery internetowe można wyłączyć w systemie BIOS. Jeśli niedawno zaktualizowałeś BIOS, możliwe, że kamera internetowa została wyłączona. Uzyskaj dostęp do systemu BIOS w systemie i poszukaj wszystkiego, co jest związane ze sprzętem lub konfiguracją sprzętową.

Jeśli Twoja kamera internetowa jest tam wymieniona, upewnij się, że jest włączona i / lub działa. Twój BIOS powinien dać ci jakąś wskazówkę dotyczącą tego. Jeśli nie widzisz kamery internetowej w systemie BIOS, wypróbuj ostatni krok poniżej.

8. Sprawdź sprzęt

Jeśli niedawno naprawiłeś lub upuściłeś komputer, możliwe, że kamera internetowa została fizycznie odłączona. Weź go ponownie do sprawdzenia lub, jeśli jesteś biegły w obsłudze sprzętu, możesz samodzielnie otworzyć system i upewnić się, że wszystko jest nadal podłączone.

Wniosek

Czy któryś z nich zadziałał? Mamy nadzieję, że rozwiązałeś problem z kamerą internetową, więc w komentarzach poniżej daj nam znać, który to był.

x