Krótki przewodnik po Pythonie w cyberbezpieczeństwie

Udostępnij teraz w social media:

Każdego dnia stajemy się bardziej zależni od Internetu niż dzień wcześniej, a ryzyko stania się ofiarą cyberataków rośnie. Wraz z rosnącą liczbą cyberataków i innych zagrożeń bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwo stało się głównym problemem.

Cyberbezpieczeństwo odnosi się do ochrony technologii cyfrowych przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem ransomware i innymi atakami na platformy takie jak chmura, sieć, urządzenie itp. W ostatnich latach język programowania Python stał się przedmiotem zainteresowania specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Ponieważ specjaliści od cyberbezpieczeństwa są odpowiedzialni za rozwój, architekturę i dostosowywanie, wiedza Pythona na średnim poziomie przynosi im korzyści. Czytaj dalej, aby poznać funkcje Pythona przydatne w cyberbezpieczeństwie i dowiedzieć się, jak używać Pythona w cyberbezpieczeństwie.

Funkcje Pythona

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa preferują Python ze względu na następujące funkcje:

Nauka i wdrażanie są łatwe

W porównaniu z innymi językami programowania Python wymaga mniej linii kodu do wykonania tego samego zadania. Ponadto ludzie wolą używać Pythona w cyberbezpieczeństwie, ponieważ jest to przede wszystkim łatwy, lekki i prosty język programowania.

Takie cechy strukturalne języka kodowania Python zmniejszają krzywą uczenia się nowych programistów.

Bezproblemowe debugowanie

Prosta struktura Pythona, mniej linii kodu i lepsza czytelność kodu umożliwiają programistom bezproblemowe debugowanie kodu. Nawet początkujący programiści mogą przeprowadzać autodebugowanie. Co więcej, debugowanie projektów Pythona zajmuje mniej czasu niż jego alternatywy.

Licencjonowanie Pythona to oprogramowanie typu open source

Ponieważ jest to język kodowania typu open source, coraz więcej twórców oprogramowania, aplikacji i rozwiązań cyfrowych polega na tym języku niż jego konkurenci. Ponadto koszt rozwoju jest zawsze niższy niż język programowania, który musisz zapłacić.

Zarządzanie pamięcią

Środowisko kodowania Python ma wbudowany menedżer pamięci. Dzięki temu użytkownicy lub programiści nie muszą się martwić alokacją pamięci, buforowaniem, segmentacją itp.

Cyberbezpieczeństwo Przyjazny dla profesjonalistów

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa zwykle mają ograniczoną wiedzę programistyczną. Jeśli musieli wdrożyć jakikolwiek język programowania inny niż Python w cyberbezpieczeństwie, profesjonaliści muszą przejść przez złożoną krzywą uczenia się.

Firmy opracowujące rozwiązania cyberbezpieczeństwa mogą uniknąć takich wąskich gardeł, stosując język Python. Profesjonaliści mogą szybko nauczyć się podstaw programowania w Pythonie i szybciej realizować projekty.

Obszerna biblioteka

Ponieważ język programowania jest open source i jest używany globalnie, wielu programistów bibliotek kodowania buduje moduły bibliotek Pythona. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa mogą szybko pobrać wymagane moduły z takich bibliotek i stworzyć rozwiązania zabezpieczające. Oszczędzają czas, nie budując każdego modułu od podstaw.

Python w cyberbezpieczeństwie jest uniwersalny

Używając Pythona, nie potrzebujesz żadnego innego języka programowania do tworzenia rozwiązań lub wykrywania problemów w domenie cyberbezpieczeństwa.

Python jest wystarczający do wykrywania hostów, wykrywania złośliwego oprogramowania, uzyskiwania dostępu do serwerów, wysyłania i dekodowania pakietów danych, skanowania sieci, skanowania portów itp.

  Co robi osłona obiektywu i kiedy należy jej używać?

Najlepsze zasoby do nauki Pythona dla cyberbezpieczeństwa

Teraz, gdy znasz już korzyści płynące z używania Pythona w cyberbezpieczeństwie, możesz skorzystać z poniższych zasobów, aby nauczyć się języka programowania Python.

Python dla specjalizacji cyberbezpieczeństwa: Coursera

Coursera oferuje tę specjalizacyjną ścieżkę nauki, która składa się z 5 indywidualnych kursów. Możesz ukończyć tę serię kursów, aby zostać mistrzem Pythona i cyberbezpieczeństwa. Tutaj poznasz niestandardowy proces tworzenia skryptów w języku Python do automatyzacji zadań związanych z cyberbezpieczeństwem.

Po ukończeniu tego kursu profesjonaliści mogą zastosować Python w różnych fazach cyklu życia ataku cybernetycznego, aby osiągnąć cele. Ponadto nauczą się automatyzować działania obronne i cyberataki za pomocą tego języka programowania.

Ten program kursu obejmuje również Applied Learning Project, w którym uczestnicy zdobywają umiejętności techniczne w zakresie wdrażania Pythona w zabezpieczaniu sieci po przejściu przez przypadki użycia z Shield i MITER ATT&CK.

Ten kurs jest idealnym wyborem dla tych, którzy po ukończeniu kursu chcą zdobyć certyfikat. Jego certyfikat, który można udostępnić, można łatwo wyświetlić w celu uzyskania możliwości kariery. Ponieważ jest to 100% online, możesz je uruchomić w dowolnym momencie i kontynuować we własnym tempie. Kurs oferuje również opcje zarządzania elastycznymi terminami.

Aby wybrać tę ścieżkę szkoleniową, uczestnicy powinni mieć 1-5 lat doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa i podstawowe doświadczenie w Pythonie. Jeśli zainwestujesz co najmniej 1 godzinę tygodniowo, ten kurs można ukończyć w 5 miesięcy. Materiały szkoleniowe i zasoby są dostępne w języku angielskim, a napisy można uzyskać w tym samym języku.

Kompletny kurs hakowania Pythona: Udemy

Czy wiesz, że podczas pracy nad projektami w Pythonie możesz nauczyć się etycznego hakowania i bezpieczeństwa sieci? Tak, ten kurs Udemy pozwala na to swoim uczestnikom. Kurs obejmuje 17,5 godziny wideo na żądanie, do którego będziesz mieć dożywotni dostęp.

Koncentruje się na popularnych tematach, które będą przydatne w radzeniu sobie z teraźniejszością i przyszłością cyberbezpieczeństwa. Niektóre wartościowe tematy to etyczne hakowanie, programowanie w Pythonie, bezpieczeństwo i analiza sieci, testy penetracyjne, podszywanie się pod DNS, ataki SSH i FTP, identyfikacja portów i luk w zabezpieczeniach oraz łamanie haseł.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz zdecydować się na ten kurs, aby nauczyć się korzystać z Pythona w cyberbezpieczeństwie, oto informacje o tym, kto powinien wziąć udział w tym kursie. Oprócz programistów Pythona zainteresowanych bezpieczeństwem i etycznym hackowaniem, studenci, którzy chcą nauczyć się Pythona, mogą dołączyć do tego kursu.

Aby stać się częścią tego kursu, musisz mieć podstawowe zrozumienie tematów związanych z etycznym hakowaniem i być osobą o otwartym i gorliwym umyśle. Pomimo tego, że jest to kurs, który zawiera samouczki na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, metoda nauczania krok po kroku jest bardzo przyjazna dla początkujących.

Można włączyć napisy w języku angielskim, aby lepiej zrozumieć i pobrać wykłady, aby oglądać je offline. Ponadto możesz uzyskać dostęp do materiałów szkoleniowych z telewizora i smartfona. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który pokaże Twoje umiejętności obecnym i potencjalnym pracodawcom.

Python dla cyberbezpieczeństwa: Infosec

Kurs Infosec Python na temat cyberbezpieczeństwa pomaga uczestnikom opanować wykorzystanie Pythona do wielu zadań związanych z cyberbezpieczeństwem. Tutaj uczestnicy otrzymują wprowadzenie do Pythona oparte na aplikacjach i jak używać tego języka do celów cyberbezpieczeństwa.

Po ukończeniu tego kursu możesz używać Pythona w cyberbezpieczeństwie do automatyzacji zadań w całym cyklu życia cyberataku. Poza nauczeniem procesu pracy niektórych popularnych aplikacji, których możesz użyć w tym celu, pokazuje różne sposoby wykorzystania Pythona do zwiększenia cyberbezpieczeństwa.

  Co to jest i czym różni się od Wi-Fi 6?

Ten kurs pozwala lepiej zrozumieć frameworki MITER ATT&CK i Shield. Ponadto uczestnicy będą mogli tworzyć na zamówienie skrypty w języku Python do automatyzacji zadań związanych z cyberbezpieczeństwem. Z tego kursu nauczysz się również wielu rzeczy, które możesz zrobić z Pythonem. W tym miejscu znajduje się również sposób implementacji Pythona do Active Defense.

Ścieżka nauczania obejmuje 17 kursów. Całkowity czas trwania szkolenia wynosi 11 godzin i zawiera 89 filmów wideo zapewniających rozbudowane doświadczenie edukacyjne. Ten kurs jest odpowiedni dla analityków SOC, testerów penetracyjnych i osób reagujących na incydenty.

Naucz się Pythona do etycznego hakowania: Edureka

W obecnych czasach coraz większe znaczenie ma hakowanie etyczne. Jeśli chcesz nauczyć się etycznego hakowania za pomocą Pythona, ten film Edureka będzie działał jako kilka bezpłatnych kursów Pythona online. Dotyka podstawowych tematów tematu i umożliwia przeprowadzanie etycznego hakowania za pomocą Pythona. Film zawiera slajdy z interesującymi i objaśniającymi wizualizacjami, które pomagają zrozumieć koncepcję.

Podstawy cyberbezpieczeństwa Program mikrolicencjat: edX

Ten kurs edX jest odpowiedni dla profesjonalistów, którzy chcą rozwijać swoją karierę. Program składa się z 9 wysokiej jakości kursów prowadzonych przez ekspertów, które możesz ukończyć w swoim tempie. Jeśli jednak zainwestujesz od 8 do 10 godzin tygodniowo, możesz ukończyć ten kurs w ciągu 1 roku.

Zapisanie się na ten kurs oznacza zapoznanie się z podstawowymi tematami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwem sieci, IT i testami penetracyjnymi. Jeśli chcesz zebrać praktyczne doświadczenie w zakresie ochrony systemu i penetracji poprzez skrypty Pythona i aplikacje programowe, jest to kurs dla Ciebie.

Jako student poznasz stosowane laboratoria cyberbezpieczeństwa i złożoność systemów biznesowych, które umożliwiają radzenie sobie z obecnymi i przyszłymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Uczestnicy będą również wiedzieć, jak zachować etyczne nastawienie podczas pracy nad bezpieczeństwem i wdrożyć zasady projektowania zabezpieczeń w pracy.

Po ukończeniu tego kursu Pythona w zakresie cyberbezpieczeństwa możesz skorzystać z różnych możliwości zatrudnienia w dynamicznie rozwijającym się sektorze cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Materiał kursu przyniesie korzyści studentom, którzy chcą kariery w IT, bezpieczeństwie cybernetycznym, ocenie i zarządzaniu ryzykiem, kryminalistyce cyfrowej, sieciach komputerowych, wykrywaniu włamań, analizie bezpieczeństwa i zarządzaniu podatnościami.

Kryptografia w cyberbezpieczeństwie za pomocą Pythona: Udemy

Czy chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie bezpieczeństwa informacji? Czy lubisz uczyć się implementacji Pythona w nowoczesnej kryptografii aplikacji? Zapisz się na ten kurs Udemy i wykorzystaj go w pełni. Tutaj możesz nauczyć się podstaw kryptografii i implementacji zestawu narzędzi kryptograficznych w Pythonie.

Kurs obejmuje główne tematy: krypto w Pythonie, kryptografia, obliczenia kwantowe, cyberbezpieczeństwo i poufność. Materiał kursu obejmuje 3,5 godziny wideo na żądanie i dwa zasoby do pobrania. Co więcej, masz dostęp do zasobów na całe życie.

Głównym celem kursu jest osiągnięcie biegłości w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu możesz dowiedzieć się o kluczowych zasadach kryptografii i sposobach doskonalenia swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Ponadto uczy, jak poprawić niezawodność systemu i skutecznie stosować systemy bezpieczeństwa.

Zaletą tego kursu Pythona w zakresie cyberbezpieczeństwa jest to, że uczestnicy mogą również uzyskać do niego dostęp ze swoich smartfonów i telewizorów. Dzięki temu możesz przeglądać materiały szkoleniowe z dostępnego urządzenia. Dodatkowo po ukończeniu tego kursu otrzymujesz certyfikat, który możesz pokazać w swoim profilu i umieścić w swoim CV.

Możesz skorzystać z tego kursu, jeśli jesteś personelem ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego, administratorem systemu, administratorem bezpieczeństwa, programistą lub DevSecOps. Jednak, aby wziąć udział w tym kursie, powinieneś znać podstawy matematyki i informatyki ogólnej.

  Jak dodawać gry do GeForce Experience w systemie Windows 10

Opanowanie Pythona dla sieci i bezpieczeństwa: Amazon

To idealne źródło, jeśli chcesz nauczyć się Pythona z książki. Ta książka od Amazona uczy technik używania Pythona w cyberbezpieczeństwie w celu zapewnienia bezpieczeństwa i sieci we współczesnych czasach.

Gdy nauczysz się tutaj nowoczesnego skryptowania Pythona, zwalczanie cyberataków stanie się łatwiejsze. Pozwala także zbudować sieć i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzięki różnym bibliotekom Pythona. Co więcej, czytelnicy mogą lepiej zrozumieć pakiety i biblioteki Pythona, które mogą wykorzystać do zapewnienia bezpieczeństwa sieci.

Dowiesz się, jak używać aplikacji sieciowych do programowania w Pythonie. Ten zasób przygotowuje Cię do różnych innych ważnych zadań, takich jak automatyczne wyodrębnianie danych z serwerów, identyfikacja słabych punktów serwera i aplikacji internetowych oraz ekstrakcja metadanych i kryminalistyczna.

Ta książka o Pythonie jest idealna dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych programistów. Jeśli jesteś inżynierem sieci, administratorem systemu lub innym specjalistą ds. bezpieczeństwa, który chce sprostać wyzwaniom związanym z siecią i bezpieczeństwem, ta książka będzie dla Ciebie pomocna.

Możesz także przeczytać tę książkę w formacie Kindle. Tak więc ci, którzy szukają wrażeń z czytania książki bez wpływu na przyrodę, mogą zdecydować się na e-book.

Wprowadzenie do Pythona dla cyberbezpieczeństwa: Coursera

W ramach specjalizacji Python for Cybersecurity, ten kurs Coursera przedstawia znaczenie Pythona w cyberbezpieczeństwie. Ten kurs na poziomie średniozaawansowanym ma elastyczny termin, który pozwala dostosować terminy do Twojej dostępności i wygody.

Jest w 100% online, co oznacza, że ​​uczestnicy mogą uczyć się z dowolnego miejsca bez konieczności dojeżdżania do pracy. Ścieżka szkoleniowa oferuje wprowadzenie do kursu oparte na aplikacjach i pozwala zautomatyzować zadania w całym cyklu życia cyberataku za pomocą języka Python. Jeśli należysz do społeczności specjalistów IT i bezpieczeństwa, ten kurs pomoże ci awansować w karierze dzięki umiejętnościom i certyfikatom.

Ponadto pokazuje działanie niektórych aplikacji i sposób, w jaki specjaliści od cyberbezpieczeństwa mogą korzystać z Pythona, aby stać się bardziej wydajnym. Zapisanie się na ten kurs oznacza dostęp do licznych zasobów edukacyjnych we własnym tempie, w tym filmów i lektur. Możesz także ćwiczyć quizy i brać udział w ocenianych zadaniach z oceną rówieśniczą, zadaniach programistycznych i quizach z informacją zwrotną.

Co więcej, ten kurs jest dostarczany z certyfikatem, który można udostępnić po pomyślnym ukończeniu kursu. Dlatego możesz udostępnić certyfikat potencjalnym pracodawcom i klientom, aby zaprezentować swoją wiedzę z zakresu Cyberbezpieczeństwa i Pythona.

Wniosek

Ponieważ organizacje zaczynają bardziej koncentrować się na środkach zapobiegawczych w celu ochrony swoich danych, zasobów i infrastruktury przed cyberatakami, cyberbezpieczeństwo zyskuje coraz większą uwagę. Podobnie jak wiele innych ścieżek kariery, podstawowa i średnio zaawansowana znajomość Pythona otworzy nowe drzwi na arenie cyberbezpieczeństwa.

Omówione powyżej zasoby pomogą Ci w zebraniu wymaganej wiedzy na temat Pythona w zakresie cyberbezpieczeństwa, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach kariery z tego bloga na temat miejsc pracy w cyberbezpieczeństwie.

x