Która platforma płatnicza jest lepsza?

Pieniądz i czas są ze sobą nierozerwalnie związane. Współczesny świat ewoluuje w kierunku transakcji bezgotówkowych, a liczne innowacje ułatwiają tę transformację. PayPal, będący jednym z najpopularniejszych serwisów do zarządzania finansami, ma silnego konkurenta w postaci Payoneer, który również oferuje doskonałe usługi.

Pojawia się istotne pytanie: która z platform, PayPal czy Payoneer, jest lepszym wyborem, biorąc pod uwagę kluczowe aspekty takie jak bezpieczeństwo i korzyści? Przeanalizujmy to.

PayPal kontra Payoneer: Która platforma jest bardziej bezpieczna?

Zacznijmy od tego, że obie platformy udostępniają specjalne centra bezpieczeństwa na swoich stronach internetowych. Centrum bezpieczeństwa PayPal informuje o typowych zagrożeniach, na jakie mogą natknąć się użytkownicy, oraz dostarcza szczegółowych wytycznych, jak ich uniknąć. Znajdują się tam również porady i standardowe procedury, które pomagają użytkownikom zabezpieczyć swoje konta.

Do najważniejszych elementów technologii bezpieczeństwa PayPal należą: klucz bezpieczeństwa PayPal (jednorazowe hasło), monitoring i zapobieganie oszustwom, szyfrowanie danych, potwierdzenia płatności przesyłane e-mailem oraz połączenie zabezpieczone protokołem transportowym.

Aby aktywować klucz bezpieczeństwa PayPal, użytkownicy muszą najpierw powiązać swój numer telefonu z kontem, ponieważ jednorazowe hasło przesyłane jest SMS-em. Te zabezpieczenia można rozszerzyć dla sprzedawców i kupujących za dodatkową opłatą, co jest szczególnie przydatne przy wykorzystaniu konta PayPal w celach biznesowych.

Ponadto na tej samej stronie PayPal udostępnia listę certyfikatów bezpieczeństwa oraz szczegółowe informacje o technologiach i praktykach bezpieczeństwa. Te zaawansowane funkcje i certyfikaty z pewnością powinny rozwiać wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa korzystania z PayPal.

Strona poświęcona bezpieczeństwu w Payoneer jest równie wyczerpująca. Platforma prezentuje listę znanych marek i usług, które zaufały Payoneer jako rozwiązaniu płatniczemu, co buduje wiarygodność firmy. Na stronie widnieją także licencje i certyfikaty bezpieczeństwa Payoneer wydane przez organy regulacyjne w wielu krajach na całym świecie.

Jak jednak wygląda bezpieczeństwo z perspektywy użytkownika? Payoneer szczegółowo wyjaśnia, w jaki sposób można chronić swoje konta przed atakami hakerów. Platforma oferuje dwuetapową weryfikację, uwierzytelnianie RSA oraz mechanizmy zapobiegające przejęciu konta.

Centrum bezpieczeństwa Payoneer zawiera wiele innych rozwiązań, które dorównują poziomowi usług oferowanych przez PayPal. Można więc stwierdzić, że obie platformy bardzo poważnie traktują kwestię bezpieczeństwa.

PayPal kontra Payoneer: Zastosowania i integracje

Payoneer jest dobrze zintegrowany z wieloma platformami i popularnymi serwisami handlowymi, takimi jak Fiverr, Upwork i iStock. Ułatwia to otrzymywanie płatności za pośrednictwem Payoneer z tych platform. Co więcej, platforma umożliwia wystawianie faktur klientom poprzez żądanie płatności w różnych walutach.

Obsługa wielu walut umożliwia wygodną konwersję pieniędzy. Dodatkowo, Payoneer obsługuje zakupy online i jest kompatybilny z takimi sklepami jak Amazon, Walmart i Alibaba.

Podobnie, PayPal jest akceptowany w tysiącach sklepów i platform. Opcja płatności za pomocą PayPal pojawia się automatycznie na Amazon, Wish, Fiverr, Airbnb i wielu innych.

Usługi oferowane w ramach PayPal, jako firmy z wieloletnim doświadczeniem w transakcjach online, wykraczają daleko poza transakcje walutami tradycyjnymi i kryptowalutami. Możesz za jego pomocą płacić rachunki, zarządzać nimi, zaciągać pożyczki biznesowe, wyznaczać cele oszczędnościowe i korzystać z dodatkowych narzędzi wspierających biznes.

Z powyższego wynika, że choć obie platformy oferują wiele integracji, to PayPal jest zdecydowanie bardziej wszechstronny, głównie ze względu na długi czas funkcjonowania na rynku. Dzięki temu miał więcej czasu na doskonalenie swoich usług, co czyni go lepszą opcją pod względem oferowanej funkcjonalności.

Akceptowane metody płatności PayPal i Payoneer

PayPal zazwyczaj wymaga od nowych użytkowników połączenia kart kredytowych lub debetowych z kontem przed zapoznaniem się z pełną ofertą. Platforma umożliwia również płatność z wykorzystaniem kart kredytowych. W USA dostępne są też inne metody płatności. Na przykład aplikacja PayPal umożliwia użytkownikom wysyłanie, otrzymywanie i przechowywanie kryptowalut.

Payoneer ma inne podejście. Platforma od początku jasno określa swoje zasady płatności. Użytkownik nie może doładować swojego konta Payoneer bezpośrednio z banku. Jednakże, nadal możesz otrzymywać środki od klientów za pośrednictwem Payoneer i wykorzystywać je do dokonywania płatności.

Payoneer obsługuje wiele walut i umożliwia użytkownikom wygodne ich konwertowanie. Środki zgromadzone na koncie są dostępne za pośrednictwem karty debetowej, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak zamówić i aktywować kartę debetową Payoneer.

Podsumowując, PayPal jest znacznie wygodniejszy pod względem opcji płatności, ponieważ można łatwo zasilić swoje konto za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

PayPal kontra Payoneer: Opłaty

Zarówno Payoneer, jak i PayPal oferują szeroki zakres usług dla wygody swoich użytkowników, ale za co pobierają opłaty? Opłaty za usługi to standardowa praktyka w przypadku tego typu platform. Zarówno PayPal, jak i Payoneer stosują różne stawki, dlatego warto je porównać.

Na początek przeanalizujmy opłaty za usługi w PayPal. Należy pamiętać, że wartości te mogą się różnić w zależności od regionu, ale w większości przypadków są one standardowe. Zakupy lub darowizny z użyciem PayPal są bezpłatne, o ile nie wiążą się z przeliczeniem walut.

Sprzedawcy, czyli ci, którzy wykorzystują swoje konta do transakcji handlowych, podlegają odrębnemu systemowi opłat. Opłata waha się od 1,9% do 3,49% wartości transakcji. Niektóre transakcje handlowe mogą być również objęte stałą opłatą dodatkową, która jest naliczana niezależnie od procentu transakcji.

PayPal ma również odrębną listę opłat związaną z kupnem i sprzedażą kryptowalut. Opłaty zaczynają się od 0,49 USD za transakcję kryptowalutami o wartości poniżej 5 USD i wzrastają do 1,5% wartości transakcji w przypadku kryptowalut o wartości przekraczającej 1000 USD.

Z kolei transakcje pomiędzy kontami Payoneer są całkowicie darmowe, niezależnie od waluty. Platforma pobiera 3% wartości transakcji, gdy użytkownicy żądają płatności od swoich klientów za pośrednictwem Payoneer.

Ponadto koszty integracji z platformami handlowymi takimi jak Fiverr i Upwork różnią się w zależności od platformy. W celu dokładnego zapoznania się z tymi opłatami należy odwiedzić strony internetowe tych platform. Payoneer pobiera również opłaty za wypłaty na standardowe konta bankowe oraz za posiadanie karty debetowej Payoneer.

W porównaniu, PayPal ma dłuższą i bardziej skomplikowaną listę opłat, a wszystkie zależą od różnych czynników. Pod tym względem Payoneer jest znacznie prostszy w obsłudze i śledzeniu kosztów.

Limity płatności w systemie PayPal i Payoneer

PayPal jest przyjazny dla początkujących, umożliwiając jednorazowy limit transakcji bez konta do kwoty 4000 USD. Aby kontynuować dokonywanie transakcji, wymagane jest jednak utworzenie konta. Nie ma limitów dotyczących łącznej kwoty pieniędzy, jaką mogą wysłać posiadacze zweryfikowanych kont PayPal. Platforma może jednak ograniczyć kwotę, którą można wysłać jednorazowo do 10 000 USD.

Payoneer ma nieco inne podejście. Dzięki Payoneer można wysyłać i otrzymywać do 25 000 dolarów dziennie, z ograniczeniem do 50 000 dolarów wysłanych i 100 000 dolarów otrzymanych miesięcznie. Zatem, pod względem transakcji masowych PayPal oferuje wyższy, praktycznie nieograniczony limit.

PayPal kontra Payoneer: Czas wypłat

Zarówno PayPal, jak i Payoneer umożliwiają użytkownikom bezpieczne wypłacanie pieniędzy ze swoich kont na standardowe konto bankowe. Istotne jest, aby wiedzieć, ile czasu może zająć taka transakcja. Przeanalizujmy czas wypłat dla obu platform.

PayPal oferuje dwie metody wypłaty, obie bezpłatne. Funkcja natychmiastowej wypłaty przesyła środki na wybrane konto w czasie od jednej do 30 minut. Z kolei przetworzenie standardowej wypłaty trwa około jednego dnia roboczego. Obydwa czasy zależą również od tego, jak szybko bank może rozliczyć transakcję.

Payoneer ma standardowy czas wypłaty dla wszystkich użytkowników: jeden dzień. Czas ten może się jednak wydłużyć nawet do dwóch dni roboczych.

PayPal kontra Payoneer: Nasz werdykt

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki opisane powyżej, który wybór, PayPal czy Payoneer, jest lepszy? Można z przekonaniem stwierdzić, że PayPal jest bardziej sprawdzonym i godnym zaufania wyborem ze względu na szeroki zakres wsparcia i brak ograniczeń transakcyjnych.

Z drugiej strony Payoneer lepiej ułatwia żądanie płatności od klientów i firm. Ostateczny wybór zależy od zamierzonego zastosowania. PayPal jest idealny do użytku osobistego i ogólnego, natomiast Payoneer jest lepszym wyborem, jeśli często dokonujesz transakcji z klientami.