Który jest najlepszy dla Twojej witryny?

Jeśli chcesz wywrzeć wpływ w Internecie za pośrednictwem swojej witryny internetowej, wybór odpowiedniej platformy ma kluczowe znaczenie.

Platforma, którą wybierzesz do przedstawienia swojego programu online, będzie miała znaczący wpływ na jego sukces lub odwrotnie. Dlatego przed wybraniem jednego z nich powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie funkcje, swoje cele i budżet.

WordPress i Squarespace to dwie najbardziej znane platformy, które są wyjątkowo skuteczne. Wielu odnoszących sukcesy przedsiębiorców na rynku korzysta z jednej z tych platform. Jednak obie te platformy oferują wiele funkcji, elastyczność i plany cenowe, które utrudniają wybór.

W tym artykule szczegółowo omówimy niektóre główne różnice między WordPressem a Squarespace. Jestem pewien, że pomoże Ci to podjąć decyzję, którą platformę wybrać jako właściciel witryny.

Popularność WordPressa i Squarespace

WordPress, uruchomiony w 2003 roku jako platforma blogowa, przekształcił się w wiodący system zarządzania treścią, zasilany 45,8% wszystkich stron internetowych na całym świecie. Ta platforma typu open source, zbudowana w oparciu o PHP i MySQL, zapewnia bezbłędną integrację z motywami i wtyczkami, umożliwiając dostosowanie do szerokiej gamy witryn internetowych.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz osobisty blog, czy firmę eCommerce, WordPress zaspokoi wszystkie potrzeby. Może poszczycić się także dużą aktywną społecznością, zapewniającą użytkownikom dostęp do najnowszych funkcji, aktualizacji i wsparcia.

Z drugiej strony Squarespace został uruchomiony w 2004 roku i jest przyjaznym dla użytkownika, wszechstronnym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Jest idealny dla małych firm i kreatywnych przedsiębiorców. Z 4,2 miliona abonentów i 3% udziału w rynku CMS-ów, zasila 2,1% wszystkich stron internetowych.

Ta platforma zorientowana na projekt oferuje płynną funkcję „przeciągnij i upuść”, co ułatwia dostosowywanie. Użytkownicy mogą tworzyć komponenty multimedialne, ustawiać palety kolorów, tworzyć układy i wybierać kroje pisma.

Squarespace oferuje także funkcje blogowania, handlu elektronicznego, marketingu e-mailowego, sieci społecznościowych, SEO i analityki. Nie jest potrzebny oddzielny hosting ani rejestracja domeny, co upraszcza obsługę użytkownika.

Szybkie porównanie WordPressa i Squarespace

Zanim przejdziemy do szczegółowego porównania funkcji, przyjrzyjmy się różnicom między WordPress i Squarespace.

Wbudowane narzędzia i funkcje SEOWordPressSquarespace Tworzenie i dostosowywanie witryn internetowych Wysoce konfigurowalne i elastyczne Możliwość dostosowywania, ale z ograniczeniami Zarządzanie treścią i blogowanie Duże możliwości blogowania Podstawowe, ale mocne funkcje blogowania Możliwości e-commerce Funkcjonalne opcje eCommerce Wbudowane funkcje eCommerce Przyjazność dla SEO Różnorodność wtyczek SEO Wbudowane narzędzia i funkcje SEO Wydajność witryny & Szybkość ładowania Wydajność zależy od hostingu, motywów i wtyczek Niezawodna i zarządzana wydajność dzięki motywom, wtyczkom i rozszerzeniom Ogromna biblioteka motywów i wtyczek Ograniczone szablony i rozszerzenia Skalowalność i rozwój Wysoka skalowalność i współczynnik wzrostu Ograniczona skalowalność Wsparcie i społeczność Żywa i aktywna społeczność z wieloma opcjami wsparcia Dedykowana obsługa klienta w ramach platformy BezpieczeństwoWbudowane narzędzia i funkcje SEOZarządzane i bardziej niezawodne środki bezpieczeństwa Koszty i cenyRóżne koszty związane z hostingiem, domeną, wtyczką, motywem i innymi kosztami Plany cenowe oparte na subskrypcjach

Teraz przeanalizujemy kilka głównych porównań funkcji między tymi dwiema platformami.

Tworzenie i dostosowywanie stron internetowych

Myślę, że WordPress jest świetny dla dużych firm, które chcą uzyskać pełną kontrolę nad każdym aspektem tworzenia i dostosowywania witryny. Ale jeśli patrzysz na wszystkie łatwe w obsłudze funkcje i łatwość obsługi, Squarespace może być doskonałym wyborem.

Personalizacja WordPressa

Aby zbudować witrynę internetową w systemie WordPress, musisz się zarejestrować i kupić hosting i domenę. Po ich otrzymaniu możesz zainstalować najnowszą wersję WordPressa i zacząć z niej korzystać. Proces instalacji i konfiguracji może być przytłaczający dla niektórych użytkowników, co jest stosunkowo łatwiejsze w Squarespace.

Jeśli chodzi o dostosowywanie, będziesz musiał wybrać i aktywować podstawowy motyw w swojej witrynie. Możesz także wybierać spośród tysięcy dostępnych darmowych motywów. Aby rozszerzyć funkcjonalność domyślnej witryny WordPress, otrzymasz także obszerną bibliotekę wtyczek. Dzięki połączeniu motywów i wtyczek możesz stworzyć kompletną witrynę, która spełni Twoje cele.

Najnowszy edytor bloków Gutenberga zapewni wciągające wrażenia z tworzenia stron internetowych. Dzięki temu wtyczka do tworzenia stron, taka jak Elementor, sprawi, że tworzenie Twojej witryny będzie przyjemniejsze. Pamiętaj jednak, że wymaga to przejścia przez proces uczenia się.

Dostosowywanie przestrzeni kwadratowej

W Squarespace musisz przejść elastyczny proces konfiguracji konta i rozpocząć pracę z nim w mgnieniu oka. Następnie otrzymasz możliwość wyboru szablonu i wkrótce uzyskasz przegląd swojej witryny.

Squarespace jest już znane ze swojego bardzo przyjaznego interfejsu. W porównaniu do WordPressa ma płynniejszą funkcję przeciągania i upuszczania w celu dostosowania witryny. Poza tym motywy są wystarczająco proste, aby pracować z nimi jako punktem wyjścia.

W porównaniu do WordPressa Squarespace nie zapewnia ogromnych opcji dostosowywania. Szablony są jednak dobrze wyposażone w funkcje niezbędne do zaangażowania odbiorców.

Zarządzanie treścią i blogowanie

WordPress został stworzony z myślą o blogowaniu, co oznacza, że ​​zawiera wszelkiego rodzaju funkcje blogowe dla każdego prostego lub bogatego w treść bloga. Squarespace oferuje również wbudowane narzędzia do blogowania, ale po prostu nie może pokonać WordPressa.

Możliwości blogowania WordPress

Bloger potrzebuje prostych motywów i narzędzi do blogowania, które sprawią, że zarządzanie treścią będzie przyjemnością. WordPress zawiera wiele szablonów blogów i portfolio, które z pewnością zadowolą każdego blogera lub autora. Poza tym oferuje solidne funkcje blogowania, takie jak kategorie, moderowanie komentarzy, tagi i opcje planowania postów.

Edytor WYSIWYG WordPressa umożliwia edycję w czasie rzeczywistym. Dzięki temu blogerzy mogą szybko dostosować swoje blogi według własnych upodobań. Użytkownicy mogą jednak wyjść poza domyślne opcje edycji i uzyskać dostęp do kodu HTML, ponieważ WordPress ma taką opcję. Jako bloger możesz łatwo udostępniać swoje posty w mediach społecznościowych za pomocą wtyczek.

Co więcej, multimedia i biblioteka WordPress zapewniają większą kontrolę nad obrazami i dokumentami. Dzięki temu możesz łatwo znajdować, wykorzystywać i ponownie wykorzystywać swoje treści, bez konieczności błądzenia po panelu kontrolnym.

Kolejną ważną rzeczą jest to, że użytkownicy posiadający konta WordPress mogą komentować Twojego bloga bez otwierania konta. Oznacza to, że Twój blog zyska szerszy zasięg, komentarze i opinie już w ekosystemie WordPress.

Blogowanie w Squarespace

Podczas gdy WordPress wymaga płacenia za narzędzia do blogowania premium, Squarespace udostępnia je za darmo. Otrzymasz opcje reprezentowania swojego wpisu na blogu w różnych formatach (siatka, styl magazynu i inne).

W Squarespace przyjaciele, współpracownicy i autorzy mogą uczestniczyć w blogowaniu i współpracować. Funkcja ustawień uprawnień jest tak elastyczna, że ​​nie musisz się martwić, że autorzy zewnętrzni będą mieli ograniczony dostęp.

W przeciwieństwie do WordPressa, nie musisz instalować żadnych innych wtyczek, aby automatycznie udostępniać posty w mediach społecznościowych. Ponadto możesz łatwo skonfigurować swojego bloga pod kątem kategoryzacji, publikacji i tagowania postów. Ale Squarespace wciąż aktualizuje swoje funkcje zarządzania multimediami, które nie są zaawansowane w porównaniu do WordPress.

Możliwości handlu elektronicznego

Aby założyć duży sklep, który stale się rozwija i ma ogromne zapasy, wybierz WordPress. Ale jeśli koncentrujesz się na szybkiej sprzedaży przy zminimalizowanym zarządzaniu, osobiście wolałbym Squarespace.

Funkcje handlu elektronicznego w WordPressie

Aby uruchomić swój sklep eCommerce za pomocą WordPress, musisz zainstalować Wtyczka WooCommerce. Oznacza to kolejną zależność wtyczki do uruchomienia Twojego sklepu internetowego. Ale dobrą rzeczą jest to, że możesz stworzyć bogaty w funkcje sklep internetowy i dostosować go dokładnie do swojej marki.

WooCommerce działa dobrze z dowolnym motywem i wtyczką, a co najważniejsze, jest oprogramowaniem typu open source i można z niego korzystać bezpłatnie. Niektóre z wyżej wymienionych funkcji to-

 • Możliwość dostosowania online na wyższym poziomie
 • Bezpłatne i płatne rozszerzenia, które są w pełni kompatybilne
 • Wiele bramek płatniczych z obsługą ponad 140 regionów
 • Akceptuje szeroką gamę produktów cyfrowych i fizycznych
 • Optymalizacja SEO pod kątem lepszej widoczności produktu
 • Wiodący w branży pomiar bezpieczeństwa

Ogólnie rzecz biorąc, funkcjonalność eCommerce WordPress przewyższy Squarespace pod względem funkcji i możliwości dostosowywania. Ale nie zapominaj, że krzywa uczenia się może czasami Cię przytłoczyć podczas pracy z niektórymi unikalnymi funkcjami.

Funkcje handlu elektronicznego Squarespace

Squarespace oferuje kompleksowe funkcje eCommerce, których możesz od razu używać do sprzedaży produktów. Nie musisz instalować żadnych oddzielnych wtyczek, jeśli subskrybujesz ich biznesplan. Aby jednak uzyskać dodatkowe funkcje, które nie są dostępne w domyślnym handlu elektronicznym Squarespace, zapoznaj się z rynkiem rozszerzeń i dodaj je do swojej witryny.

Oto niektóre z jego wyjątkowych funkcji eCommerce:

 • Przyciągające wzrok szablony eCommerce z multimediami o wysokiej rozdzielczości
 • Łatwo konfigurowalne funkcjonalności sklepu z możliwością zarządzania mobilnego
 • Umożliwia sprzedaż nieograniczonej liczby produktów cyfrowych i fizycznych
 • W planie podstawowym wymaga 0% opłat transakcyjnych
 • System odzyskiwania porzuconych koszyków
 • Wdrażanie rabatów i kuponów
 • Wiele bramek płatniczych (karty Apple Pay i główne karty kredytowe)
 • Umożliwia sprzedaż produktów bezpośrednio w mediach społecznościowych
 • Wbudowane narzędzia handlowe i analizy

W przypadku podstawowych funkcji handlu elektronicznego możesz z łatwością przejść dalej, korzystając z planu Business. Jednak przy każdej sprzedaży pobierana jest niewielka opłata transakcyjna, ale zapewnia elastyczne zarządzanie sklepem i koszykiem, zarządzanie pocztą e-mail i nieograniczone opcje sprzedaży produktów. Planując powiększenie sklepu z zaawansowanymi funkcjami eCommerce, możesz przejść na plan eCommerce.

Uważam, że jeśli chcesz rozpocząć swój eCommerce od zera i zachować transakcję w jednej walucie, Squarespace może być naprawdę mądrą opcją. Ta platforma wymaga mniej wysiłku i czasu, aby stworzyć sklep internetowy w porównaniu do jakiejkolwiek innej platformy do tworzenia stron internetowych.

Przyjazność SEO

Pod względem optymalizacji wyszukiwarek WordPress może pokonać Squarespace w kilku aspektach. Squarespace ma wbudowane funkcje SEO, które odpowiadają wyłącznie za SEO Twojej witryny. Podczas gdy WordPress oferuje doskonałe funkcje SEO za pomocą kilku godnych uwagi wtyczek, takich jak Yoast SEO, RankMath i tak dalej.

Możliwości SEO WordPressa

Witryny WordPress mają minimalne wbudowane funkcje SEO, które nie wystarczą, aby konkurować na głównym rynku. Dlatego zawiera wiele wtyczek SEO, które znajdziesz w repozytorium wtyczek.

Jeśli masz umiejętności techniczne, możesz skonfigurować, a nawet dostosować te wtyczki, aby uzyskać najlepsze wyniki SEO. Ale zanim otrzymasz jakąkolwiek wtyczkę, potrzebujesz świetnego dostawcy usług hostingowych, aby zapewnić szybkie ładowanie witryny. Szybko ładujące się witryny są naprawdę niezbędne, aby spełnić podstawowe wymagania Google dotyczące sieci, co można łatwo osiągnąć w WordPress.

Wtyczki takie jak Yoast SEO I RankingMatematyka może wynieść Twoją witrynę na zadowalającą pozycję na stronach wyników wyszukiwania. Możesz na przykład wprowadzić ulepszenia treści sugerowane przez te wtyczki i dodać określone słowa kluczowe i fragmenty rozszerzone.

Możliwości SEO Squarespace

Odkąd przeprowadziłem ostatnią kontrolę, Squarespace znacznie poprawiło swoje możliwości SEO. Wszystkie Ustawienia SEO i narzędzia są zintegrowane z Squarespace, więc nie musisz instalować niczego osobno.

Masz jednak mniejszą kontrolę nad zaawansowanymi technicznymi ustawieniami SEO. Hosting jest kontrolowany przez samą platformę, więc prędkość ładowania strony jest określana przez platformę.

Nie bądźmy stronniczy i przyjrzyjmy się, co ta niesamowita platforma ma do zaoferowania w zakresie SEO:

 • Domyślne ustawienia strony SEO, które można modyfikować
 • Edytowalny adres URL, tytuł i metaopis
 • Konfigurowalny tekst alternatywny obrazu
 • Automatyczne przekierowania stron ze zmienionych adresów URL
 • Może pokazać lub ukryć stronę przed wyszukiwarką
 • Wyróżnia słowa kluczowe generujące większy ruch
 • Pozycjonowanie sklepów internetowych

Istnieje wiele witryn Squarespace zajmujących pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania. Szczerze mówiąc, Squarespace stopniowo poprawia swoje cechy SEO, a niektóre witryny spełniają ostatnio podstawowe wskaźniki internetowe.

Wydajność witryny i szybkość ładowania

Jeśli chcesz, aby sama platforma poradziła sobie z optymalizacją wydajności i szybkości, Squarespace jest świetną opcją. Chociaż WordPress jest wysoce konfigurowalny, potrzebujesz dodatkowego wysiłku, aby uzyskać dużą prędkość ładowania.

Wydajność i szybkość ładowania WordPressa

WordPress oferuje szeroką gamę motywów i wtyczek, co zapewnia użytkownikom ogromną elastyczność w zakresie pełnego dostosowania witryny internetowej. Jeśli ta elastyczność nie będzie odpowiednio obsługiwana, może czasami powodować problemy z wydajnością.

Szybkość witryny można znacznie zwiększyć, korzystając z wtyczek zwiększających wydajność. Poza tym niezawodna firma hostingowa, która zapewnia zoptymalizowane ustawienia serwera, może również zwiększyć wydajność. Ponadto często stosuje się techniki zwiększania szybkości, takie jak systemy buforowania, sieci dostarczania treści (CDN) i optymalizacja obrazu.

Wydajność i szybkość ładowania Squarespace

Squarespace to zamknięta platforma, która przyjmuje uproszczone podejście do tworzenia stron internetowych. Pomimo mniejszych możliwości dostosowywania niż WordPress, gwarantuje optymalną wydajność. Otrzymasz wewnętrzne zarządzanie hostingiem, aktualizacje oprogramowania i środki bezpieczeństwa.

Squarespace korzysta ze standardowej i wstępnie zoptymalizowanej architektury, w której priorytetem jest wydajność i prędkość ładowania w jego rdzeniu. Zintegrowana optymalizacja zapewnia większą prędkość ładowania, co obejmuje również responsywny projekt i możliwość automatycznej zmiany rozmiaru obrazu.

Motywy i wtyczki

WordPress ma kolosalność magazyn który obejmuje ponad 11 000 darmowych motywów i ponad 59 000 darmowych wtyczek. Ale Squarespace obsługuje rozszerzenia i szablony obsługiwane na platformie.

Motywy i wtyczki WordPress

Każdy, kto ma doświadczenie w kodowaniu, może tworzyć szablony, motywy i wtyczki i przesyłać je do WordPress. Gdy jakość kodowania i produkt spełniają wymagania WordPressa, produkt zostaje opublikowany na platformie. W ten sposób platforma została wzbogacona o wiele wtyczek i motywów stworzonych przez różnych programistów.

W WordPressie otrzymasz wtyczki do podstawowych funkcji, takich jak:

 • Handel elektroniczny
 • SEO
 • Bezpieczeństwo witryny
 • Optymalizacja wydajności
 • Formularz kontaktowy i generowanie leadów

WordPress udostępnia także niemal każdy rodzaj motywu, który wzbogaci wygląd Twojej witryny.

Zanim jednak wybierzesz jakąkolwiek wtyczkę lub motyw, powinieneś dokładnie zapoznać się z recenzją użytkowników. Niektóre wtyczki mogą powodować problemy z bezpieczeństwem i wydajnością z powodu złośliwych kodów.

Rozszerzenia Squarespace

Squarespace to wszechstronna platforma oferująca doskonale zaprojektowane szablony i zintegrowane funkcje jako rozszerzenia. Nie ma problemu z aktualizacją lub pobieraniem jakiejkolwiek wtyczki osobno.

Squarespace oferuje szablony dla handlu elektronicznego, sztuki i projektowania, fotografii, CV, wydarzeń, podróży, rozrywki i tak dalej. Dodatkowo dostępne są rozszerzenia dla handlu elektronicznego i sklepów internetowych, kampanii marketingowych i e-mailowych, rezerwacji i spotkań, analiz i SEO i nie tylko.

Możesz zapoznać się z rozszerzeniem Squarespace, które jest rynkiem rozszerzeń. Obecnie platforma oferuje 100+, czyli mniej w porównaniu do WordPressa. Jednak jakość i łatwość obsługi są z pewnością znacznie lepsze niż w przypadku wielu innych platform.

Skalowalność i rozwój

Ze względu na niezrównaną skalowalność WordPress jest jedną z najlepszych opcji dla startupów, gigantycznych korporacji i osób indywidualnych wymagających wysoce spersonalizowanych rozwiązań.

Prostota Squarespace sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych, małych firm lub osób preferujących szybką i estetyczną obecność w Internecie. Ma jednak znaczne ograniczenia w odniesieniu do rozszerzonej skalowalności.

Skalowalność i rozwój WordPressa

Bardzo cenię WordPressa za jego niezwykłą elastyczność i skalowalność. Architektura open source została zaprojektowana z myślą o nieograniczonej rozbudowie i modyfikacji. Stale radzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na funkcje, treści i funkcjonalność.

Za pomocą sporej kolekcji motywów, wtyczek i niestandardowego kodu użytkownicy WordPressa mogą dostosowywać swoje witryny internetowe do zmieniających się wymagań. Uzyskanie dedykowanych rozwiązań hostingowych i wdrożenie strategii optymalizacji to jedno z rozwiązań zapewniających płynną skalowalność.

Innym sposobem jest zatrudnienie programistów do tworzenia niestandardowych motywów i wtyczek, optymalizacji kodu i wdrażania skalowalnych rozwiązań.

Skalowalność i rozwój Squarespace

W porównaniu do WordPressa skalowalność Squarespace jest bardziej ograniczona. Działa dobrze w przypadku małych i średnich stron internetowych, ale w przypadku tych, które są naprawdę skomplikowane lub szybko się rozwijają, może powodować pewne trudności.

Zintegrowane elementy projektu i częste aktualizacje Squarespace wspierają jego rozwój. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo dodawać dodatkowe strony, treści, a nawet funkcje eCommerce w miarę zmiany swoich wymagań.

Platforma zarządza hostingiem i infrastrukturą w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb skalowania. Platforma ma jednak pewne ograniczenia dla użytkowników, którzy wymagają skomplikowanych modyfikacji lub specjalistycznych funkcji.

Wsparcie i społeczność

Ponieważ WordPress jest platformą typu open source, może poszczycić się większą i bardziej dynamiczną społecznością. Otrzymasz mnóstwo wiedzy i informacji. Dla porównania Squarespace zapewnia niezawodną i natychmiastową obsługę klienta.

Wsparcie i społeczność WordPress

Społeczność WordPressa składa się z milionów aktywnych użytkowników, programistów, projektantów, właścicieli firm i entuzjastów. Programiści zawsze wymieniają informacje dotyczące swoich produktów w społeczności, w której inni angażują się, przekazują opinie i uzyskują rozwiązania.

Co więcej, użytkownicy WordPressa mają dostęp do ogromnych zasobów, w tym blogów, forów, dokumentacji i samouczków poświęconych WordPressowi.

Oprócz społecznościowych wsparcie, użytkownicy mogą również uzyskać pomoc z oficjalnego kanału wsparcia. Dlatego użytkownicy mogą kupić plany wsparcia dla swojej witryny internetowej na WordPress.com. Mogą także zatrudniać i korzystać z profesjonalnych usług różnych firm i programistów dostępnych w społeczności.

Wsparcie i społeczność Squarespace

Squarespace oferuje zaangażowany i bardzo szybko reagujący zespół obsługi klienta, który jest chwalony przez bazę użytkowników. Oferuje całodobową obsługę za pośrednictwem personelu pomocniczego korzystającego z poczty elektronicznej i czatu na żywo.

Ponadto użytkownicy uzyskają dostęp do seminariów internetowych, samouczków wideo i obszernej biblioteki wiedzy obejmującej każdy aspekt korzystania ze Squarespace.

The Obsługa przestrzeni kwadratowych społeczność szybko się rozwija, obejmując użytkowników, projektantów i programistów. Nie jest jednak tak duży jak WordPress, ale stopniowo staje się coraz bardziej wciągający. Członkowie Forum Społeczności Squarespace mogą wchodzić w interakcje, wymieniać się pomysłami i publikować zapytania.

Bezpieczeństwo

Squarespace wiąże się z wyższym poziomem odpowiedzialności za zapewnienie środków bezpieczeństwa. Wszystkie podstawowe funkcje bezpieczeństwa są wbudowane. Ale w WordPressie musisz zająć się środkami bezpieczeństwa i uzyskać pomoc od profesjonalistów lub dostawców usług hostingowych.

Środki bezpieczeństwa WordPressa

Korzystając z WordPressa, musisz zadbać o środki bezpieczeństwa swojej witryny. Dlatego musisz podjąć następujące działania:

 • Wybierz plan hostingowy zapewniający silne bezpieczeństwo
 • Sprawdź i zarządzaj własnym certyfikatem SSL
 • Twórz częste kopie zapasowe swojej witryny
 • Autoryzuj role użytkowników w swojej witrynie
 • Używaj zaufanych motywów i wtyczek
 • Zastosuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Zdecydowanie odradzam, abyś nie polegał na żadnej taniej firmie hostingowej w zakresie zarządzania swoją witryną. Wybierz dostawcę hostingu, który automatycznie zadba o bezpieczeństwo, zaktualizuje Twoją witrynę i zapewni certyfikat SSL.

Środki bezpieczeństwa Squarespace

Squarespace minimalizuje wysiłek użytkownika i utrzymuje wszystkie środki bezpieczeństwa witryny internetowej. Skanuje całą witrynę i chroni ją przed atakami typu Denial-of-DDoS. Oznacza to, że Twoja witryna nie będzie obciążona ruchem, a dostęp do niej będą mieli tylko prawdziwi użytkownicy.

Oto środki bezpieczeństwa podjęte przez Squarespace:

 • Szyfrowanie Secure Sockets Layer (SSL), które chroni poufne informacje
 • Regularnie aktualizuje aktualizacje zabezpieczeń, aby zapewnić najnowsze ulepszenia zabezpieczeń
 • Zgodność ze standardem PCI DSS zapewniająca standardy bezpieczeństwa danych dla bramek płatniczych
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa
 • Obsługuje pliki cookie, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla Twojej witryny

Squarespace pozwala skupić się na tworzeniu treści, zamiast zajmować się zarządzaniem bezpieczeństwem. Poza tym rozszerzenia tworzone są wewnątrz platformy, co oznacza mniejsze ryzyko powstania błędnego kodu.

cennik

WordPress jest początkowo darmowy, ale musisz go odpowiednio dostosować, aby realizować swoje cele. Tutaj pojawia się plan premium z różnymi opcjami, planami cenowymi i funkcjami. Przeciwnie, Squarespace oferuje pakiet z przejrzystym planem cenowym. Dzięki temu łatwiej będzie Ci oszacować budżet.

Cennik WordPressa

WordPress to bezpłatna aplikacja, ale aby hostować witrynę w Internecie, musisz zapłacić za usługę hostingową i nazwę domeny. Wraz ze stopniowym rozwojem Twojej witryny cena może się zmienić, szczególnie jeśli chcesz zainstalować zaawansowany motyw lub wtyczki.

Oto kilka przykładów kosztów związanych z WordPressem:

 • Hosting: Koszt może się różnić w zależności od dostawcy i rodzaju hostingu. W przypadku hostingu współdzielonego Bluehost może wynosić od 2,95 do 13,95 USD, a w przypadku zarządzanych dostawców hostingu WordPress, takich jak WP Engine, może kosztować 25 USD miesięcznie.

 • Nazwa domeny: To również się różni i dostawcy lubią Idź Tato może kosztować około 11,99 dolarów przez pierwszy rok.

 • Motywy i wtyczki: dostępne są bezpłatne wtyczki, ale motywy premium mogą kosztować około 10–150 USD. Na przykład Yoast SEO kosztuje około 99 dolarów rocznie.
 • Bezpieczeństwo konserwacji: Koszt ten różni się w zależności od złożoności witryny internetowej i wymaganego poziomu usług. Wtyczki zabezpieczające, takie jak Wordfence, zaczynają się od 99 USD rocznie.
 • Profesjonalna pomoc: zatrudnienie programisty lub projektanta może kosztować w zależności od Twoich wymagań. Programiści WordPress zazwyczaj pobierają około 20–100 dolarów za godzinę.

Ceny Squarespace

Squarespace nie jest platformą bezpłatną, ale na początek otrzymasz 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Poza tym oferuje 4 kategorie plany cenowe które podano poniżej:

Plany cenowe Plan miesięczny Plan rocznyZaoszczędzisz osobiste 23 $ 1630% Business 33 $ 2330%Commerce Basic 36 $ 2725%Commerce Advanced 65 $ 4924%

 • Osobisty: Ten plan dotyczy stworzenia witryny z podstawowymi funkcjami i najlepszej na początek.
 • Biznes: ten plan oferuje małym firmom proste funkcje handlu elektronicznego i marketingu.
 • Commerce Basic: ten plan oferuje funkcje idealne dla średnich firm.
 • Commerce Advanced: ten plan jest świetny dla firmy, która już się rozwinęła i zawiera kilka solidnych rozszerzeń eCommerce.

Końcowe przemyślenia

Squarespace zapewni Ci bezproblemową obsługę i skupi się na tworzeniu treści, a nie na obsłudze operacyjnej. Wręcz przeciwnie, WordPress zapewni Ci ogromne możliwości dostosowywania, które możesz skutecznie wykorzystać poprzez naukę.

Jednak wybór jednej platformy zależy wyłącznie od Twoich unikalnych wymagań oraz celów biznesowych lub osobistych. Po rozważeniu przyjazności dla użytkownika, elastyczności projektu, poziomu dostosowania i budżetu, platforma, która spełnia wszystkie te wymagania, jest tym, czego szukasz.

Następnie sprawdź najlepszych kreatorów stron internetowych dla nietechnicznych i nieprojektantów.