WhatsApp nie wyświetla nazw kontaktów? Jak to naprawić

Czy WhatsApp nie wyświetla nazw zapisanych kontaktów? Problem zwykle występuje w przypadku ostatnio zapisanego kontaktu. Innym razem ma to wpływ na wszystkie nazwy kontaktów w książce adresowej telefonu. Skąd bierze się ten problem i jak go naprawić?

W tym artykule przyjrzymy się możliwym przyczynom, dla których WhatsApp nie wyświetla nazw kontaktów. Dodatkowo pokażemy Ci kilka rozwiązań, dzięki którym możesz spróbować rozwiązać problem i ponownie zobaczyć nazwy kontaktów.

WhatsApp przestaje wyświetlać nazwy kontaktów z różnych powodów. Oto kilka z nich:

 • Backend WhatsApp ma problemy techniczne.
 • Niedawno zapisałeś kontakt, którego WhatsApp jeszcze nie odzyskał.
 • Lista kontaktów w Twoim telefonie została przypadkowo usunięta.
 • Twój telefon nie rozpoznaje już kart SIM z zapisanymi kontaktami.
 • WhatsApp nie może uzyskać dostępu do nazw kontaktów, ponieważ Twój system operacyjny to ogranicza.
 • Wystąpił problem z synchronizacją WhatsApp.

Teraz, gdy znasz już przyczyny braku kontaktów w WhatsApp, przyjrzyjmy się poprawkom, które możemy spróbować rozwiązać.

1. Wykonaj kilka wstępnych kontroli

Przed przystąpieniem do poważnego rozwiązywania problemów należy zastosować następujące wstępne kontrole:

 • Uruchom ponownie WhatsApp, aby wykluczyć tymczasowe problemy.
 • Uruchom ponownie telefon, aby upewnić się, że przyczyną problemu nie jest błąd w systemie operacyjnym.
 • Wyłącz dowolną aplikację, której używasz do jednoczesnego korzystania z dwóch kont WhatsApp.
 • Upewnij się, że na Twoim urządzeniu nie są aktywne żadne inne aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych.
 • Upewnij się, że WhatsApp jest aktualny.
 • Usuń wszystkie aplikacje, które mogą zakłócać działanie WhatsApp, na przykład oszczędzające status.

Jeśli powyższe wstępne sprawdzenia nie pomogą, rozpocznij stosowanie pozostałych poprawek.

2. Upewnij się, że problem nie pochodzi z zaplecza

Backend WhatsApp od czasu do czasu napotyka nieprzewidziane problemy. Podczas gdy inżynierowie pracują nad rozwiązaniem problemu, użytkownicy nadal napotykają błędy w aplikacji. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy backend WhatsApp jest odpowiedzialny za to, że WhatsApp nie wyświetla nazw kontaktów.

Aby to sprawdzić, odwiedź Oficjalna strona Downdetectora. W prawym górnym rogu wpisz „WhatsApp” w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter. Następnie kliknij WhatsApp lub WhatsApp Business, w zależności od platformy, na której występuje problem. Downdetector poinformuje Cię, jeśli aplikacja nie będzie działać.

Jeśli ostatnio zgłaszano podobne problemy, prawdopodobnie jest to problem z backendem. Dlatego należy poczekać, aż problem zostanie rozwiązany. W międzyczasie możesz przejść do aplikacji WhatsApp Web lub aplikacji komputerowej WhatsApp.

Jeśli nie zgłoszono tam żadnych problemów, co wskazuje, że przyczyną problemu nie jest zaplecze WhatsApp, rozpocznij stosowanie pozostałych poprawek.

WhatsApp wyświetla tylko nazwy kontaktów zapisanych na liście kontaktów. Gdy otrzymasz SMS-a z nowego numeru, WhatsApp poinformuje Cię, że tej osoby nie ma na Twojej liście kontaktów.

Ponieważ nie zapisałeś wcześniej kontaktu w swojej książce telefonicznej, WhatsApp nie wyświetli nazwy kontaktu, ponieważ ona nie istnieje. Dlatego musisz zapisać kontakt, aby nazwa pojawiła się w WhatsApp.

Jeśli rozmawiałeś już z daną osobą w WhatsApp, nie musisz zapisywać kontaktu ręcznie. Po prostu otwórz czat w WhatsApp, a zobaczysz opcję dodania lub zablokowania kontaktu. Stuknij w Dodaj do kontaktów, nazwij kontakt i zapisz go.

Po zapisaniu kontaktu WhatsApp wyświetli nazwę kontaktu zamiast numeru telefonu. Upewnij się, że zapisujesz numer we właściwym formacie międzynarodowym.

WhatsApp nie zawsze wyświetla natychmiast nowo zapisane kontakty. Czasami pobranie nazwy kontaktu zajmuje kilka minut lub ponowne uruchomienie. Czy ostatnio zapisałeś konkretną nazwę kontaktu i WhatsApp jej nie pokazał? Jeśli tak, zamknij WhatsApp i uruchom go ponownie.

Jeśli ponowne uruchomienie aplikacji nie działa, odśwież wszystkie swoje kontakty.

WhatsApp jest wyposażony w przydatną funkcję odświeżania, która pomaga aplikacji szybko pobrać nowo zapisane nazwy kontaktów. Oto kroki, aby odświeżyć zapisane kontakty:

 • Otwórz WhatsApp.
 • Stuknij w nowy przycisk czatu w prawym dolnym rogu WhatsApp.
 • Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.
 • Stuknij w Odśwież.
 • Spowoduje to pobranie Twojej najnowszej listy kontaktów.

  6. Napraw problemy z książką adresową telefonu

  Problem z książką adresową telefonu może również uniemożliwić WhatsApp wyświetlanie nazw kontaktów. Kiedy tak się stanie, problem nie dotyczy tylko WhatsApp. Nazwy kontaktów nie będą już wyświetlane w żadnej innej aplikacji korzystającej z tych kontaktów. Będzie to również miało wpływ na Telegram, Signal, aplikację Wiadomości na Twoim telefonie i inne.

  Czy problem niewyświetlania się kontaktów na Twoim urządzeniu jest powszechny? Jeśli tak, wystąpił problem z książką adresową Twojego telefonu. Powinieneś rozwiązać problem z książką adresową Twojego telefonu, a WhatsApp ponownie zacznie wyświetlać nazwy kontaktów.

  Nasz przewodnik dotyczący naprawiania kontaktów, które nie wyświetlają się na Twoim iPhonie, może Ci pomóc, szczególnie jeśli problem dotyczy urządzenia z systemem iOS.

  7. Upewnij się, że Twoja karta SIM jest aktywna

  Zapisujesz kontakty w telefonie czy na karcie SIM? Jeśli zawsze wybierasz tę drugą opcję, upewnij się, że karta SIM jest dostępna dla Twojego telefonu.

  Często upuszczenie telefonu, zmiana karty SIM lub inne zaniedbanie powoduje przemieszczenie karty SIM w gnieździe, uniemożliwiając jej wykrycie przez telefon. Jeśli nie wykryje karty SIM, nie wyświetli kontaktów zapisanych na tej karcie.

  Upewnij się, że Twoja karta SIM jest prawidłowo umieszczona w telefonie komórkowym, jest przez nią wykrywana, a Twoje kontakty nadal są na niej zapisane. Jeśli karta SIM działa normalnie, przejdź do następnego kroku.

  8. Wyeliminuj ograniczenia systemu operacyjnego

  Dzięki odpowiednim ustawieniom uprawnień możesz skutecznie zapobiec szpiegowaniu Cię przez wścibskie oczy. Jeśli jednak ustawisz te uprawnienia zbyt rygorystycznie, system operacyjny Twojego telefonu może nawet nie pozwolić zaufanym aplikacjom na dostęp do potrzebnych im danych.

  Na przykład WhatsApp może wyświetlać tylko numery kontaktowe, jeśli nie ma dostępu do zapisanych kontaktów. Dlatego tak istotne jest wykluczenie takiej możliwości.

  W systemie Android otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Aplikacje. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i wybierz opcję Menedżer uprawnień.

  Następnie przejdź do Kontaktów i z listy aplikacji wybierz WhatsApp lub WhatsApp Business. Upewnij się, że kółko Zezwalaj jest zaznaczone.

  W systemie iOS otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo i dotknij Kontakty. Włącz przełącznik obok WhatsApp.

  9. Przywróć najnowszą aktualizację systemu operacyjnego lub aplikacji

  Android regularnie publikuje aktualizacje, które naprawiają błędy, usuwają luki w zabezpieczeniach i wprowadzają nowe funkcje. To samo dotyczy aplikacji na Androida, takich jak WhatsApp.

  Zainstalowanie tych aktualizacji jest niezbędne, aby móc cieszyć się nowymi funkcjami i chronić urządzenie. Czasami jednak wydane aktualizacje zawierają błędy i powodują nieprzewidziane problemy. Jeśli omawiany problem napotkałeś również po aktualizacji systemu operacyjnego lub WhatsApp, powinieneś cofnąć aktualizację.

  Jeśli nie znasz tego procesu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zmiany wersji Androida na starszą. Podobnie możesz obniżyć wersję aplikacji na Androida bez utraty danych za pomocą ADB.

  10. Sprawdź problemy z synchronizacją (Android)

  Zezwolenie WhatsApp na dostęp do kontaktów nie będzie miało żadnego znaczenia, jeśli zatrzymasz automatyczną synchronizację kontaktów. Aby potwierdzić włączenie ustawień synchronizacji i ponownie zsynchronizować kontakty, wykonaj poniższe czynności:

 • Przejdź do aplikacji Ustawienia na urządzeniu z Androidem.
 • Następnie dotknij Użytkownicy i konta.
 • Stuknij w WhatsApp.
 • Zaznacz pole obok Kontaktów.
 • Kliknij pionowe kropki lub menu Więcej w prawym górnym rogu i wybierz Synchronizuj teraz.
 • Powyższe kroki mogą wyglądać inaczej w przypadku różnych telefonów. Czy dotyczy to również Ciebie? Jeśli tak, sprawdź oficjalną witrynę producenta telefonu, aby dowiedzieć się, jak zarządzać ustawieniami synchronizacji kontaktów.

  Gdy WhatsApp pokazuje tylko numer kontaktowy, a nie imię i nazwisko, może to stać się poważnym testem pamięci. Mamy nadzieję, że stosując poprawki opisane w tym artykule, WhatsApp ponownie będzie mógł wyświetlać nazwy kontaktów. Jeśli żadna z poprawek nie zadziałała, powinieneś ponownie zainstalować WhatsApp od zera, co jest mniej korzystnym rozwiązaniem.