Laptop nie łączy się z hotspotem iPhone’a (nie działa)

Smartfony mogą łączyć się z Internetem za pośrednictwem kart SIM, które łączą je z usługodawcą. Te sieci i telefony obsługują 3G i 4G, które są dość szybkie i w mgnieniu oka mogą być używane zamiast połączenia szerokopasmowego.

Praca na telefonie to nie to samo, co praca na komputerze stacjonarnym, więc jeśli chcesz korzystać z sieci 3G lub 4G dostawcy usług na komputerze z systemem Windows 10, będziesz musiał użyć hotspotu.

Nowoczesne smartfony, iPhone’y i telefony z systemem Android obsługują hotspoty, które umożliwiają użytkownikom tworzenie bezprzewodowego lub przewodowego połączenia z komputerem z systemem Windows 10.

Laptop nie łączy się z hotspotem iPhone'a

Hotspot iPhone’a nie działa?

Osobisty hotspot to natywna funkcja systemu iOS. Wystarczy włączyć przełącznik, a hotspot zostanie utworzony. IPhone umożliwia użytkownikom łączenie się z hotspotem przez Wi-Fi i / lub kabel USB do transmisji danych.

Musisz mieć włączoną komórkową transmisję danych na swoim iPhonie i musisz mieć włączoną 3G / 4G przez swojego dostawcę usług. Aby połączyć się z hotspotem, musisz kliknąć ikonę WiFi w zasobniku systemowym w systemie Windows 10, a Twój iPhone pojawi się według nazwy jako dostępne połączenie.

Jeśli nie możesz połączyć się z osobistym hotspotem iPhone’a, przeprowadź te podstawowe testy, a następnie wypróbuj rozwiązania wymienione poniżej.

Upewnij się, że wprowadziłeś hasło do hotspotu. Hasło jest generowane automatycznie przez iOS, ale można je zmienić na dowolne. Możesz wyświetlić hasło do hotspotu iPhone’a, otwierając aplikację Ustawienia i przechodząc do Hotspotu osobistego.
Daj połączenie kilka minut na nawiązanie połączenia i rozpoczęcie pracy. Zwykle aktywacja połączenia internetowego zajmuje kilka minut, nawet po połączeniu się z hotspotem.
Upewnij się, że masz dobrą siłę sygnału na swoim iPhonie. Niska siła sygnału wpłynie na jakość połączenia.
Niektórzy dostawcy usług blokują mobilne punkty dostępu. Możesz zobaczyć tę funkcję na swoim iPhonie, ale może być zablokowana przez dostawcę usług. Powinieneś sprawdzić, czy blokują. Jeśli tak, możesz lub nie być w stanie go odblokować, w zależności od zasad dostawcy usług dotyczących uczciwego korzystania z sieci.

Co się stanie, jeśli laptop nie połączy się z hotspotem iPhone’a

Jeśli po sprawdzeniu wszystkich powyższych punktów nadal nie możesz połączyć się z osobistym hotspotem iPhone’a, wypróbuj następujące rozwiązania.

1. Podłącz za pomocą kabla USB do transmisji danych

Jest to prosta i niezawodna metoda łączenia się z osobistym hotspotem iPhone’a.

Włącz osobisty hotspot na swoim iPhonie.
Podłącz iPhone’a do komputera z systemem Windows 10 za pomocą kabla do transmisji danych.
Komputer z systemem Windows 10 połączy się z hotspotem. Pojawi się jako połączenie Ethernet.

Uwaga: upewnij się, że do połączenia używasz oryginalnego kabla Apple lub certyfikowanego kabla.

2. Zapomnij o sieci i połącz się ponownie

Jeśli możesz połączyć się z osobistym hotspotem, ale nie możesz uzyskać dostępu do Internetu na komputerze z systemem Windows 10, spróbuj zapomnieć o połączeniu z hotspotem na iPhonie i podłącz je ponownie.

Otwórz aplikację Ustawienia za pomocą skrótu klawiaturowego Win + I.
Przejdź do Sieć i Internet.
Wybierz kartę Wi-Fi i kliknij Zarządzaj znanymi sieciami.
Wybierz sieć iPhone’a i kliknij Zapomnij.
Połącz się ponownie z siecią.

3. Zmień nazwę iPhone’a

Windows 10 zwykle nie ma problemu z nazwami sieci Wi-Fi, ale w przypadku hotspotu iPhone’a spacje lub znaki niealfanumeryczne mogą powodować problemy podczas próby połączenia się z nim.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie / iPadzie.
Przejdź do karty Ogólne i dotknij Informacje.
Zmień nazwę iPhone’a tak, aby nie było w nim spacji (lub kropek, przecinków itp.).
Spróbuj ponownie połączyć się z hotspotem.

Wniosek

Stworzenie bezprzewodowego lub przewodowego punktu dostępowego na iPhonie (lub dowolnym smartfonie) było nie lada zadaniem jakieś dziesięć lat temu. Ta funkcja została aktywnie zablokowana, ponieważ sieci nie miały wystarczającej przepustowości. Sytuacja się teraz zmieniła i dostawcy usług zwykle nie blokują użytkownikom tworzenia hotspotów na ich urządzeniach.

Na iPhonie jest to łatwiejsze, a powyższe rozwiązania powinny rozwiązać wszelkie problemy.